Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrac głębosz ?

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 17:23

Jaki wybrac głębosz ? witam chcialbym sie zapytac o firme ktora produkuje najmocniejsze glebosze. chodzi mi o 5 lapowy o zebach prostych, moze byc z drenami, na zabezpieczenia kolkowe lub sprezynowe
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrac głębosz ? Dzisiaj, 02:12
  •  

#22 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:42

Jaki wybrac głębosz ? nie wiem jaki jest najmocniejszy, ale jak kupowaliśmy swojego (grudzień 2008) to diler od którego braliśmy cały sprzęt doradził nam żeby brać z uni bo te tansze to może być szajs. ja osobiście jestem jak narazie zadowolony z głębosza z uni, tylko mi troche dużych kamieni powyciągał.
:)

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:54

Jaki wybrac głębosz ? hmmm no mi chodzi o cos mocniejszego niz unia :/
dzisiaj robilem swoim i zrywa mi na zabezpieczeniu sruby 16 klasy 8.8 bez pelnego gwintu, ktore trzymaja z na ogromnej powierzchni, tak ze 2 razy zerwalem sruby 20 stanowiace zawieszenie dla zebow, wygialem 2 katowniki 80'tki z blachy 10 mm. jutro wstawiam ceowki grubosci 6-7 mm przez cala dlugosc ramy, sruby wymieniam na klase 10.9, zobaczymy moze troche potrzyma.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:15

Jaki wybrac głębosz ? @ brzozak słyszałeś o firmie Strom ?? to jest jedna z najlepszych - http://www.stromexport.com/ :)

http://www.stromexpo...deo.php?idx=904
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 21:47

Jaki wybrac głębosz ? widzialem juz kiedys ich produkty :)
te glebosze wygladaja na bardzo wysokiej jakosci, ciekawy jestem na jakim poziomie ksztaltuje sie cena :/ . 6 lap przewidziany jest az do 240 KM, to mnie sie podoba, raczej nie powinien sie urwac.
generalnie mi wystarczy prosta maszyna, taka by w razie potrzeby mozna bylo zdemontowac krancowe lub srodkowe zeby, moze byc produkowana nawet w trabkach srednich :)

strome ma jakiegos przedstawiciela w polsce?

#26 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 22:25

Jaki wybrac głębosz ? aha a co do trąbek średnich to łap to http://allegro.pl/it...nta_okazja.html

Przedstawicielem tj firmy na Dolnośląsk jest Agrohandel
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2009 - 06:20

Jaki wybrac głębosz ? Zastanawiałeś się nag Agrisemem? To też mocne maszyny. Czemu akurat zęby proste?

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 06:27

Jaki wybrac głębosz ? tata chce na zebach prostych, bo mowi ze przy pracy z rozna glebokoscia nie wywala tak duzych bryl, jak ten zagiety.

#29 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 11:43

Jaki wybrac głębosz ? http://www.techmagri....php#page121010

Moze cos takiego osobiscie posiadam 3 metrowy i jestem bardzo zadowolony pożadna maszyna...

#30 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 04 wrzesień 2009 - 12:20

Jaki wybrac głębosz ? a na jakiej głębokości to pracuje?? Bo głębosz to około 70 cm, a mi się wydaje że tego agregatu tak głęboko nie utopisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 13:26

Jaki wybrac głębosz ? no wiesz... 70 cm to chyba lekka przesada, 40-50 max do 60 cm głebiej to już dreny powyciągasz :)

#32 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 04 wrzesień 2009 - 14:03

Jaki wybrac głębosz ? aaa, jak jest drenaż to inna sprawa, u nas raczej ludzie nie stosują dren dlatego głębosz idzie ile się da w ziemię.

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 16:58

Jaki wybrac głębosz ? ja dzis na 80 robilem, mam jakies filmiki telefonem, lekko sie zdziwilem :) :)
ale ciesze sie ze 3 dni moich modyfikacji daly pozadany skutek

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2009 - 19:26

Jaki wybrac głębosz ? Tę są też mocne mamy taki tyle, że na 3 łapy i bez kół.
http://www.zei.pl/index.php?n=45

#35 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 19:32

Jaki wybrac głębosz ? Mam głębosza z Unii "3S" i pracuje z nim na głębokości 40-45cm i myślę że to w zupełności wystarcza.
Z tego co mi wiadomo to wystarczy jak głębosz pracuje 10-15cm głębiej niż wykonuje się orkę, aby zerwać podeszwę płużną.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2009 - 19:56

Jaki wybrac głębosz ? @ferdke1 ma racje, dlatego też uważam, że paragłębosze, bądź pogłębiacze wystarczą. :) Krzysiek to ile na godzinę jeździłeś? Jakiej to mocy trzeba, aby uciągnąć 5 zębów na głębokości 80cm zapuszczonych w jednych z najcięższych ziem w Polsce.

#37 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 12:28

Jaki wybrac głębosz ? Kolego najpłycej pracuje na 11cm a najgłębiej na 70cm

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 19:10

Jaki wybrac głębosz ? predkosc od 0-8 km/h :)
nie jezdzilem tylko po to by zerwac podeszwe pluzna, na wiosne woda stoi na tych polach dlatego wpuscilem go na maxa.
pole nie wiem kiedy ostatnio glebosz widzialo, byc moze nigdy i jeszcze ponad miesiac nie padalo, dlatego sie zdziwilem :)

porownywalem sobie rozne nastawy ehr i tak:
- max. 30% poslizgu, regulacja silowa 3 w 10 stopniowej skali.
YouTube - glebosz1
- max 40% poslizgu, regulacja silowa na 2, wybaczcie reklamy :/
YouTube - glebosz2
- max 40% poslizgu, regulacja silowa na 1, dalej juz nie probowalem :)
YouTube - glebosz3
pozniej przestawilem jeszcze automatyke i zmniejszylem zakres by tak nie spadal z obrotow.
a to sprawca calego zamieszania:
Imageshack - snc00312
Imageshack - snc00314

@bobek bez przesadyzmu sa duzo ciezsze ziemie w polsce, tylko ze jest ich malo, bardzo malo :)
5 lap sobie kiedys kupie i bede robil tak gleboko jak sie da, co roku powinienem osiagac wieksza glebokosc, wystarczy ze za pierwszym razem zrobie na 30 cm, a jak to nie da rady to odczepie co drugi zab i bede mial 3 :)
widze ze po 2 latach uzytkowania porzadnego pluga, ktory trzyma zadana glebokosc i dobrze odklada, zaczyna sie problem z podeszwa i sloma. mocno sie zdenerwowalem jak wyoralem zeszloroczna slome, dlatego w tym roku prawie wszystkie sciernie sa zadrapane, po pszenicy rzucony mocznik i mam nadzieje, ze teraz beda sie prawidlowo rozwijac roslinki.

ramy, mocowania wygladaja rzeczywiscie solidnie, nie wiem tylko co z zabezpieczeniami zrobic, od naporu ziemi zrywa mi sruby 16'tki klasy 10.9, szybko wyrabiaja sie otwory, u siebie mam juz naspawane blachy 30mm po obu stronach zabezpieczenia. chyba bede sie staral przetestowac jakies non-stopy i wtedy bede wiedzial w ktora strone lepiej sie pchac.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 wrzesień 2009 - 19:40

Jaki wybrac głębosz ? Nasz z Żukowa ma utwardzane bezpieczniki 20mm. Naprawdę mocno trzymają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 20:02

Jaki wybrac głębosz ? bardzo dobrze :) do zukowa mam rzut beretem to przy okazji zajade

Dodaj odpowiedź