Polecane posty

iamforsaken    0

Witam mam do obkoszenia ok 40 ha łąk do tej pory robiłem to 30 konnym traktorkiem ale to jest udręka. Jak już doprowadzę łąki do porządku chciałbym pozyskiwać oczywiście siano dlatego też nowy(używany) ciągnik powinien sobie poradzić również z kosiarką rotacyjną, przewracarką itp, dlatego tutaj pytanie do Was moi drodzy co polecicie? Aha podłoże jest tam podmokłe ogólnie to są torfy dlatego ciężki sprzęt odpada, jeden obrót kołem w miejscu i maszyna tonie. Pozdrawiam możecie nawet coś polinkować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

jako posiadacz 3 deutz fahr-ow poleciłbym np. AgroXtra 4.17 za ok 50 tys.zl fajny ciagniczek i bardzo zywotny.i w sam raz do lżejszych prac.

 

poleciłbym Deutz Fahr AgroXtra 4.17 za ok 50 tys. zl fajny ciagniczek do lżejszych prac, trwaly i oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Na torfy to coś z przednim napędem było by dobre jak jest mokro ale podaj przedział cenowy i jaka moc by cię interesowała bo tak ciężko doradzić na mf 3050 68km ale trochę za duży do rotacyjnej. albo to http://www.konedata.net/Traktorit/SameDorado55.htm kumpel kosi nim wały usługowo dokładnie 55 kosiarka 2.8m i idzie jak burza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

A ja ci polece Johna z serii 5055e-5075e, znajomy włąsnie kupił na łąki i jest super. Bardzo mi sie podoba do takich prac, pozatym mu=ozna teraz wyhaczyc dobre promocje i finansowanie. Znajomy wział takiego bez kabiny co uważam za plus bo na łakach pracuje się raczej przy pogodzie i widocznosć jest dużo lepsza oraz nie trzeba dopłacac za klime, to jakos kosztował go ok 70 tys zł.Ale rozkładaja to na 3 bezprocentowe raty na 3 lata wiec co roku ok 20-25 tysi nie boli az tak bardzo. Znajomy brał od Małolepszego z Radomska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

Dokładnie potrzebuje mieć napęd na przód. Myślę że nazbiera się ok. 40 tyś zł. Podoba mi się pomysł z deutzem wygląda na lekki i mocy też ma pod dostatkiem, ferguson wydaję się za duży i ciężki ale to tylko moje wnioski ze zdjęć i filmów zamieszczonych w internecie ;)

john deer też fajny no ale na nowego mnie nie stać, a ciągnika bez kabiny już nigdy wiecej, wiadomo czasem coś w zimie trzeba zrobić lub w deszczu... dziękuję za odpowiedzi czekam na wiecej pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

na takie coś to dobre jest Rapid Heureka umknęło mi za 5k, ale szukam dalej ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ile ty czasu kosiłeś trawę tym traktorkiem, 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

bo jest lekki ten deutz,kucy pare już tez ma a i zwinny i bardzo dobra widoczność posiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ile ty czasu kosiłeś trawę tym traktorkiem, 3 dni?

PATr to było do mnie ? bo jak tak to, to była tam kosa ponad 2m,


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie, do autora, dziwi mnie to trochę, że dał radę skosić w jednym terminie 40 ha łąk 30 konnym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

      A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 
       
    • Przez PrzedstawicielGS
      Witam, Szukam części do traktora Deutz z 1940 roku f2m 315 lub podobne. Ewentualnie mogę kupić cały ciągnik. Jeśli ktoś coś wie lub ma, to polecam się pamięci. 
      tel. 507 79 79 04
      Marek
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
    • Przez Pawek21
      Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 😔😔) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm 
      I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj