Polecane posty

adrianurban    1
Napisano (edytowany)

Witam. Kupiłem MF 3085 i nie mam przy nim obciążnika. Chciałem się dowiedzieć czy robić obciążnik czy też nie. Z pługiem i agregatem daje sobie radę i nie podrywa przodu ale może lepiej zrobić taki z 300 kg i zakładać do tych prac albo założyć na stałe. Wiem że szybciej się zużywają opony i przodek ( łożyska, krzyżaki itd) no w transporcie też będzie używany do zboża cebuli słomy siana i wtedy pasuje go zdejmować ale to nie takie proste chyba będzie 300 kg tak zdejmować. Czy lepiej wogule nie zakładać skoro nie podrywa przodu nawet w agregacie i pługu, sam nie wiem. Proszę doświadczonych w tej sprawie o pomoc. Z góry dziękuje.

Edytowano przez adrianurban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podrywa czy nie 300 kg to niewiele na ten ciągnik i możesz śmiało założyć na stałe. Nic się mu od tego szybciej nie zużyje. Korzyści to zmniejszysz poślizg kół w czasie pracy za czym idzie też spalanie, powiększysz uciąg, poprawisz manewrowanie z dużym ciężarem na podnośniku. Zakładaj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1
Napisano (edytowany)

Dodam tylko ze mam opony przednie 480/65 r28 a tylne 600/65 r 38 ma to duże znaczenie?

Edytowano przez adrianurban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Według mnie skoro jest dobrze to po co poprawiać. A z takimi oponami i tym ciągniku to nie ma mowy o poślizgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Zawsze jest poślizg kół. Sam rozmiar opony też sprawy nie załatwia. Musi się jeszcze ona wbić w ziemię a nie zrobi tego bez odpowiedniego nacisku.

Druga sprawa to że przodu nie podrywa to nie znaczy że przedni napęd pomaga. Jeśli nie będzie odpowiednio dociążony przy pracy z ciężka maszyną będą spoczywać na ziemi a całą robotę robi tył który jest mocno dociśnięty. Dociążysz przód i znów mniejszy poślizg, większa prędkość pracy, lepsze wykorzystanie ciągnika czasy i spalanego paliwa.

Będziesz robił ciężką robotę zobacz jak zachowują się tylne koła i przednie. Nie zdziwię się jak tył ma jakiś tam uślizg a przód tylko muska grunt.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1

Acha. Dzięki seweryn20 za rady, biorę się do robienia obciaznika, formę z blachy 7 mm juz mam wyspawana teraz tylko zalać betonem i gotowe tylko zobaczę jeszcze czy na stale założę czy bede zdejmował do transportu, zależy ile dokldnie wyjdzie kg ale po dokładnych obliczeniach wychodzi ok 300 kg, najpierw muszę zważyć MF bez obciaznika a potem z to bede wiedział ile wyjdzie kg, a nie wie ktoś czasem ile moze właśnie ważyć taki model jak mój czytałem gdzieś ze ok 4400 ale najlepiej jak sam zwaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

W moim 3095 jest 10x45kg wiec możesz smialo jeszcze dodac to 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22
Napisano (edytowany)

Ja mam w 6180 bodajże 13x45 (oryginalne) i jak podczepiam agregat talerzowy z siewnikiem to na wybojach przód zrywa. Mało tego jak jest mokro i na talerzach zbiera się błoto i się trochę podniesie na EHR to przód prawie w ogóle przestaje ciągnąć. W tym roku doczepiłem jeszcze 4x40 i sporo się poprawiło. W planach mam dołożenie jeszcze 2x40. Dokładka oczywiście zdejmowana po robocie

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Nie ma co się zastanawiać tylko kupować albo obciążniki albo przedni TUZ i dorobić obciążnik. Ja mam mniejszego massey'a 3070 ale jazda a agregatem czy rozsiewaczem bez obciążników to masakra także polecam. Do transportu zawsze możesz zdjąć ja tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piokac75    0

Najlepiej kupić taki ,aby w razie potrzeby można było zdjąć. Wiem , że wydaje się to banalne ,ale zapewniam , że najlepsze rozwiązanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1

Dzięki wszystkim za opinie, napewno się przydadzą, zrobiłem taki zeby można było go zdejmować, z tym nie będzie problemu gorzej moze być z założeniem ale jakoś się da rade. Mój kolega do zdejmowania obciaznika z case uzywa Ursusa 2812, podnosi go tylnym tuzem z założona belka tylko potem jest ciężko go podnies na belkę z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22
Napisano (edytowany)

Jak chcesz dodać zdjęcie to musisz najpierw je wysłać na serwer zewnętrzny np. fotosik.pl - darmowy

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Najlepsza opcja to przedni TUZ :) nie musi być wielkich ciężarów, ale wysunięcie jak najbardziej przedniego balastu. Wiem wiem, nie każdy ciągnik jest wyposażony, a kupno i montaż nie jest tanie. Warto zainwestować w balast, inna kultura pracy, lepsza trakcja.

Ja mam u siebie przedni TUZ przy MF 3120, balast od C-330 (ten do ładowacza czołowego zakładany na tył), przerobione nieco uchwyty, zasypałem piaskiem i jest ok. 350kg. Zrobione na szybko, jest różnica w pracy ale cięższy nic by nie zaszkodził :)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1
Napisano (edytowany)

243e1ea643c169c7m.jpg

 

Tak mi to wyszło. Co o tym sądzicie nawet ładnie się prezentuje :)

Edytowano przez adrianurban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja w 8120 mam tuz i zalalem cala beczke cementem :D cos okolo 500kg ma moze troszke wiecej ;) nie ma nawet ochoty podskakiwac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Witam nie dawno założyłem tura do 3p i strasznie lekki mam tył jak coś cięższego podnoszę więc chciałbym odlać obciążnik na tył z betonu i mam takie pytanie jakie wymiary musiał by mieć taki 400-500kg obciążnik? Myślałem o takim 85x85x50 wysoki?
    • Przez tonyk
      Witam, ponieważ niemiałem obciążników z przodu postanowiłem troszke dołożyc złotówek i kupic oryginalny TUZ przedni do mojej Reni 133.54. Wiem ze oryginalnie powinno byc ząłozone 14 walizek po 38 kg= 532 kg + ten kawał żelaztwa na który sie mocuje te walizki, ale niewiem ile to waży, ale jest cholernie cieżki. Do załozenia TUZa musiąłem to zdjac i teraz mam pytanie ile moze ważyc ten TUZ i ile załozyc na niego kg zeby sie zgadzało
       
      balast + walizki = TUZ+....kg
    • Przez Pietrzak313
      Ma zamiar zrobić obciążnik 900kg betonowy na tył do Pol-Mota 10014H
       
      W internecie pisze, że 1m3 betonu waży 2 tony i 300 kg(czyli 2300kg) Po moich wyliczeniach wyszło, że 1m3 to 1000000cm3, a 400000cm3 to 920 kg.
       
      Mam zamiar do odlać do formy i w tym problem bo nie wiem jakie zrobić jego wymiary i z tą prośbą zwracam się do was byście pomogli mi dobrać odpowiednie jego wymiary
       
      Ps.Jeśli się pomyliłem w obliczeniach to poprawcie mnie
    • Przez FOX2
      Witam,
       
      Obecnie zamawiam ciągnik 125KM z ładowaczem czołowym Stoll FZ. Chciałbym zapytać posiadaczy przednich ładowaczy czołowych ("TUR") o następującą kwestię. Jak często zdejmujecie przedni ładowacz? Czy jest prawdą, że raz zamontowany ładowacz praktycznie nie jest w ogóle zdejmowany?
       
      Jeżeli już ładowacz zostanie odczepiony, to jak później zakładacie przedni obciążnik, i czy nie jest to uciążliwe?
       
      Seria pytań powstała z obaw o to, jak zdejmować i zakładać przedni obciążnik w ciągniku wyposażonym w ładowacz czołowy.
       
      Pytanie do posiadaczy TURa bez przedniego TUZa: Jak sobie radzicie z balastem? Czy z perspektywy czasu warto by zainwestować w przedni TUZ?
       
      Pytanie do posiadaczy TURa oraz przedniego TUZa: Rozumiem, że nie ma większego problemu ze zdejmowaniem balastu. Czy dzisiaj również byście wybrali przedni TUZ do ładowacza czołowego? Czy może jednak przedni TUZ nie jest potrzebny w tym przypadku?
       
      Przepraszam za tak dużo pytań.
      Z góry dziękuję z odpowiedzi i podzielenie się opinią płynącą z doświadczenia.
       
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez AgroTuning
      Sprzedam balasty, obciążniki do Renault Claas Ares.
      Mam 8 sztuk.
       
      Cena za 1 szt 130 zł
       
      Odbiór osobisty
       
      Kontakt 510 066 544

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj