Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obciążnik

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 maj 2014 - 05:52

Obciążnik Witam. Kupiłem MF 3085 i nie mam przy nim obciążnika. Chciałem się dowiedzieć czy robić obciążnik czy też nie. Z pługiem i agregatem daje sobie radę i nie podrywa przodu ale może lepiej zrobić taki z 300 kg i zakładać do tych prac albo założyć na stałe. Wiem że szybciej się zużywają opony i przodek ( łożyska, krzyżaki itd) no w transporcie też będzie używany do zboża cebuli słomy siana i wtedy pasuje go zdejmować ale to nie takie proste chyba będzie 300 kg tak zdejmować. Czy lepiej wogule nie zakładać skoro nie podrywa przodu nawet w agregacie i pługu, sam nie wiem. Proszę doświadczonych w tej sprawie o pomoc. Z góry dziękuje.

Edytowany przez adrianurban, 08 maj 2014 - 05:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obciążnik Dzisiaj, 06:02
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 08 maj 2014 - 06:03

Obciążnik Podrywa czy nie 300 kg to niewiele na ten ciągnik i możesz śmiało założyć na stałe. Nic się mu od tego szybciej nie zużyje. Korzyści to zmniejszysz poślizg kół w czasie pracy za czym idzie też spalanie, powiększysz uciąg, poprawisz manewrowanie z dużym ciężarem na podnośniku. Zakładaj.
KPK Kumurun Team

#3 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:44

Obciążnik Dodam tylko ze mam opony przednie 480/65 r28 a tylne 600/65 r 38 ma to duże znaczenie?

Edytowany przez adrianurban, 08 maj 2014 - 07:45.

#4 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:53

Obciążnik Według mnie skoro jest dobrze to po co poprawiać. A z takimi oponami i tym ciągniku to nie ma mowy o poślizgu.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:17

Obciążnik Zawsze jest poślizg kół. Sam rozmiar opony też sprawy nie załatwia. Musi się jeszcze ona wbić w ziemię a nie zrobi tego bez odpowiedniego nacisku.
Druga sprawa to że przodu nie podrywa to nie znaczy że przedni napęd pomaga. Jeśli nie będzie odpowiednio dociążony przy pracy z ciężka maszyną będą spoczywać na ziemi a całą robotę robi tył który jest mocno dociśnięty. Dociążysz przód i znów mniejszy poślizg, większa prędkość pracy, lepsze wykorzystanie ciągnika czasy i spalanego paliwa.
Będziesz robił ciężką robotę zobacz jak zachowują się tylne koła i przednie. Nie zdziwię się jak tył ma jakiś tam uślizg a przód tylko muska grunt.

Edytowany przez seweryn20, 08 maj 2014 - 08:23.

KPK Kumurun Team

#6 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 maj 2014 - 08:44

Obciążnik Acha. Dzięki seweryn20 za rady, biorę się do robienia obciaznika, formę z blachy 7 mm juz mam wyspawana teraz tylko zalać betonem i gotowe tylko zobaczę jeszcze czy na stale założę czy bede zdejmował do transportu, zależy ile dokldnie wyjdzie kg ale po dokładnych obliczeniach wychodzi ok 300 kg, najpierw muszę zważyć MF bez obciaznika a potem z to bede wiedział ile wyjdzie kg, a nie wie ktoś czasem ile moze właśnie ważyć taki model jak mój czytałem gdzieś ze ok 4400 ale najlepiej jak sam zwaze.

#7 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 08 maj 2014 - 14:30

Obciążnik prawdopodobnie 4490 kg, przynajmniej tak pisze na konedata : http://www.konedata....orit/MF3055.htm

Edytowany przez dawidki16, 08 maj 2014 - 18:51.

#8 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:09

Obciążnik W moim 3095 jest 10x45kg wiec możesz smialo jeszcze dodac to 150 kg

#9 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:47

Obciążnik Ja mam w 6180 bodajże 13x45 (oryginalne) i jak podczepiam agregat talerzowy z siewnikiem to na wybojach przód zrywa. Mało tego jak jest mokro i na talerzach zbiera się błoto i się trochę podniesie na EHR to przód prawie w ogóle przestaje ciągnąć. W tym roku doczepiłem jeszcze 4x40 i sporo się poprawiło. W planach mam dołożenie jeszcze 2x40. Dokładka oczywiście zdejmowana po robocie

Edytowany przez slajders25, 08 maj 2014 - 17:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:12

Obciążnik Nie ma co się zastanawiać tylko kupować albo obciążniki albo przedni TUZ i dorobić obciążnik. Ja mam mniejszego massey'a 3070 ale jazda a agregatem czy rozsiewaczem bez obciążników to masakra także polecam. Do transportu zawsze możesz zdjąć ja tak robię

#11 Share piokac75

piokac75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:16

Obciążnik Najlepiej kupić taki ,aby w razie potrzeby można było zdjąć. Wiem , że wydaje się to banalne ,ale zapewniam , że najlepsze rozwiązanie,

#12 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:31

Obciążnik Dzięki wszystkim za opinie, napewno się przydadzą, zrobiłem taki zeby można było go zdejmować, z tym nie będzie problemu gorzej moze być z założeniem ale jakoś się da rade. Mój kolega do zdejmowania obciaznika z case uzywa Ursusa 2812, podnosi go tylnym tuzem z założona belka tylko potem jest ciężko go podnies na belkę z ziemi.

#13 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:09

Obciążnik Z obciaznikiem MF teraz wazy 4660

Edytowany przez adrianurban, 18 maj 2014 - 21:24.

#14 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 17 maj 2014 - 12:52

Obciążnik Jak chcesz dodać zdjęcie to musisz najpierw je wysłać na serwer zewnętrzny np. fotosik.pl - darmowy

Edytowany przez slajders25, 20 maj 2014 - 19:34.

#15 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:00

Obciążnik Najlepsza opcja to przedni TUZ :) nie musi być wielkich ciężarów, ale wysunięcie jak najbardziej przedniego balastu. Wiem wiem, nie każdy ciągnik jest wyposażony, a kupno i montaż nie jest tanie. Warto zainwestować w balast, inna kultura pracy, lepsza trakcja.
Ja mam u siebie przedni TUZ przy MF 3120, balast od C-330 (ten do ładowacza czołowego zakładany na tył), przerobione nieco uchwyty, zasypałem piaskiem i jest ok. 350kg. Zrobione na szybko, jest różnica w pracy ale cięższy nic by nie zaszkodził :)
Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#16 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 maj 2014 - 20:07

Obciążnik Dodany obrazek

Tak mi to wyszło. Co o tym sądzicie nawet ładnie się prezentuje :)

Edytowany przez adrianurban, 19 maj 2014 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 21 maj 2014 - 22:35

Obciążnik ja w 8120 mam tuz i zalalem cala beczke cementem :D cos okolo 500kg ma moze troszke wiecej ;) nie ma nawet ochoty podskakiwac :D