mati92

[bób] gdzie sprzedać ?

Polecane posty

mati92    1
Napisano (edytowany)

Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak jesteś ze słomnik to chyba w tym roku koczowanie na rybitwach cie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Trochę pomyliłeś kolejność bo najpierw trzeba było przemyśleć gdzie możesz to sprzedać a potem brać się za uprawę ;) W tym roku jak nic się nie zmieni w pogodzie to czeka nas klęska urodzaju więc ze zbytem ogólnie warzyw może być problem, pewnie zostanie Ci giełda lub szukanie jakiegoś klienta, który potrzebuje większe ilości skoro piszesz, że dużo wsadziłeś. Na igrit.pl też możesz się ogłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati92    1

Czy dużo to pojęcie względne dla jednego może to być mało dla drugiego dużo . Przemyślałem to dobrze , z mojej wypowiedzi nie wynika jednoznacznie ze nie mam pojęcia za co się wziąłem , tylko jedynie szukam dodatkowych źródeł , wskazówek i co najważniejsze szerszej opinie w tym temacie . Ogłosiłem się na kilku serwisach na igrit.pl również ale dzięki za wskazówkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Niedaleko mnie słyszałem że jest skup bobu da przetwórni. Cena prawie jak na giełdzie a wieziesz wieczorem i zostawiasz i masz z głowy tylko nie może być robaczywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati92    1
Napisano (edytowany)

Dzięki za informacje co prawda to prawie 300 km ode mnie ale może dla kogoś innego z tamtejszym miejscowości było by pomocne , dlatego jakbyś mógł podaj namiary na tą przetwórnie , warto aby takie informacje znalazły się w jednym miejscu .

Edytowano przez mati92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michax,możesz podać na miary na tą przetwórnię ,jesteśmy z tego samego woj. to z dojazdem do przetwórni nie było by problemu ,jak nie chcesz na forum ,to napisz na priw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Już dokładnie nie pamiętam bo ja woziłem bób na skup ze 4 lata temu ale z tego co pamiętam to wozili to do przetwórni w Rykach. A i Zomar w Lublinie chyba też coś chyba brał ale to musisz sobie sam jakoś sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pieniu
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś uprawia z was bób i czy dużo ?
      ja mam około 70 arów
    • Przez hodowca98
      Witam serdecznie, :rolleyes:
      ostatnio zainteresowałem się uprawą ogórków gruntowych.
      Mam do was kilka pytań w związku z tym:
       
      1. ile potrzeba ziemi, żeby zacząć na tym zarabiać? (mam 3 ha)
       
      2. jakie podstawowe maszyny są do tego potrzebne? (mam: t25, przyczepę, pług, brony, kultywator)
       
      3. ile kosztują nasiona w przeliczeniu na 1 ha?
       
      4. ile można zebrać ton z 1 ha?
       
      5. czy to prawda, że wystarczy przygotować ziemię i tylko potem pryskać?
       
      6. czy to jakoś trzeba rejestrować itp. ?
       
      7. no i najważniejsze gdzie to sprzedać bo nie mam zielonego pojęcia, dodam że 20 km od mojej wsi jest hurtownia warzyw i owoców morze jakoś tam?
       
      Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODP. :D
    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez Zetix
      Cześć.. Ostatnio przechodzą nas z ojcem różne myśli , aby sprzedać naszego starego Bizona Z050 i kupić jakiegoś Deutza albo coś z mniejszym hederem za ok 50tyś..
      Tylko musicie mi doradzić .
      Mój Bizon jest z '72r więc już stary , ale wszystko w nim jest wymienione - dosłownie wszystko .. jedynym problemem jest Silnik oraz Heder (lekko go rdza już je , ale w tym roku odcięliśmy stare zgnite kawałki i pospawaliśmy nową blachę) Co do Silnika .. Jest to silnik z Bizona Rekorda Oczywiście z Turbo.. tylko te Turbo nie działa , jest zajechane więc nic nie pompuje i trochę oleju bierze .. ale ze sprawnością silnika jest oke , nie ma żadnych dziwnych objawów typu że jak się nagrzeje traci moc .. No jeszcze jest mankament z cieknącymi siłownikami i trochę już nie tak podnosi ale to wszystko da się przecież zrobić ... no i brak kabiny - a tato chce z kabiną maszynkę . Oczywiście kombajn jest odnowiony , pomalowany na czerwono wszystko co było do roboty z blacharki zostało naprawione
       
      Z tego co na tą chwile jest do roboty
      -Wymiany turbiny = to już planowaliśmy zrobić kiedyś - wymiana turbo 1200zł + robocizna
      -Hydraulika ( cieknące siłowniki) = To zrobimy , po żniwach chcieliśmy zawieźć wszystkie siłowniki do uszczelnienia do takiej firmy u nas
      -Brak kabiny
      -no i może jak te siłowniki nie pomogą w podnoszeniu itp to wymienić pompę ,czy tam rozdzielacze
       
      No i nasz areał wynosi 10ha .. Jak na 10ha trochę sobie pozwalamy z maszynami które są i tak za duże na taki obszar .
       
      Czy lepiej zrobić to co trzeba , kupić tą kabinę i zostawić Bizonka ? Co myślicie ... Załączam zdjęcia !! Tam jak stoją dwa bizony to są moje , a mówimy tutaj o bardziej ognistym czerwonym Bizonie Z050 bez sieczkarni
       
       

       

       

       

       

       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj