Skocz do zawartości

Zdjęcie

migomat

108 odpowiedzi na ten temat

#1 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 09:29

migomat Stoje przed zakupem nowego migomatu. Napewno bedzie to Bester. Zdecydowalem sie na nia bo stara spawarka juz jest wysluzona i byla bezawaryjna. Kupic nie sztuka.......ale jaki? :) Bedzie mi sluzyc do wszystkiego tzn ma byc uniwersalna :P
a moze inne polecacie? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
migomat Dzisiaj, 05:41
  •  

#2 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 10:14

migomat Nie ma sensu szukać innych spawarek Bester będzie najlepszy. Osobiście robię na 1800 turbo, ale jeśli cie stać to kup coś takiego
http://aukcjewp.wp.p...?item=301195419

#3 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 10:29

migomat U nas w szkole spawamy bodajże Bester minister czy jakoś tak . Jest mała i lekka . Wadą jej jest mała moc ;/
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#4 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 11:38

migomat ta jest troche za droga... spawarki uzywam rzadko. Mam na oku za 4000tys z calem osprzetem i 15% rabaciku. Jest to model bodajze 200V co myslicie o niej?

#5 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 11:59

migomat Jeśli migomat ma zastąpić spawarkę to ta z tego linku http://aukcjewp.wp.p...?item=301195419 to absolutne minimum.
Najważniejsze na co zwrócić uwagę przy zakupie to żeby podajnik drutu był cztero rolkowy oraz wspólczynnik PJ. Jest to zazwyczaj podane gdzieś z tyłu na obudowie. Współczynnik ten podaje przez jaki okres czasu jakim natężeniem prądu możemy spawać bez szkody dla automatu. Automatem z linku możemy spawać prze 3,5 min i 6,5 min przedrwy na max. moc 315A. Przez 6min na 250A i 4 min przerwy. A non stop możemy spawać na 200 A. Tak wygląda teoria. Ale żeby wszystko działało długo i bezproblemowo to lepiej przyjąć jeszcze 20% zapas. Także prąd maksymalny to nie jedyna cecha na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#6 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 12:11

migomat Jeżeli spawarki urzywasz rzadko to zamiast płacić 4tys. za migomat kup coś takiego

http://aukcjewp.wp.p...?item=298047522

i do tego jeszcze jakąś transformatorową.

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:12

migomat To to sie nadaje tylko do spawania przy niwielkich prądach, czyli blacha 1- 2 mm w porywach do 4mm, z tym że przy spawaniu 4 mm blacy 1 min spawasz 9 min czekasz.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:48

migomat o tym PJ to pierwszy raz szłyszę :) a rozmawiałem z wieloma posiadaczami sprzętu tego typu ...

znajomy ma warsztat we wsi (robi wszystko i prawie za darmo :P ) kupił używkę 315A za 700zł plus nowe kable ok 250zł.rolki 2 ale wogóle nie wytarte, także pewnie wiele nie pochodził, co sie pwenie zmieni...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 14:19

migomat Współczynik PJ w taki sam sposób odnosi się do spawarek migomatów, spawarek, tig-ów itp.

#10 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 14:39

migomat

To to sie nadaje tylko do spawania przy niwielkich prądach, czyli blacha 1- 2 mm w porywach do 4mm, z tym że przy spawaniu 4 mm blacy 1 min spawasz 9 min czekasz.

I właśnie dlatego pod spodem napisałem żeby kupił jeszcze spawarką transformatorową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:46

migomat ja mam bester mIDIMAGSTER 1800 turbo i spisuje sie świetnie.Ale pewnie będe zmieniał drut z 0.8 na 1.2 ponieważ wuj mi może taki załatwiać.Ale ogólnie maszyna godna poleceni spawam już nim rok i żadnej awari poza wymiano butli.

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:51

migomat @gutomir
Napisz do czego używasz automatu (jakie grube blachy łączysz, ile rolek drut (dużych 15 kg) wyrobiłeś ?
Dzięki za info :P .

#13 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 10:34

migomat ,,deer'' Migomat mi służy do wszystkiego od tej pory co kupiłem migomat nie używam zwykłej spawarki.Ostatnio spawałem pług do śniegu blacha była 10 i spawało sie idealnie.Drutu bardzo mało wychodzi mam teraz drugo rolke.A spawam bardzo dużo.Mówie ci maszyna godna polecenia.

#14 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 12:50

migomat @gutomir
10 blachę spawałeś automatem o mocy max 160 amper i sprawność przy tym prądzie 10% (1 min spawasz 9 czekasz i tak w koło), drutem 0,8m ? Może i spawałeś ale nie pospawałeś. Tylko miało wygląd spawu, a żadnej wytrzymałości.
Naprawdę dużo spawasz - druga rolka :P .
A ja mam za sobą ...dziesiąt rolek i wszystko w moim warsztacie na moje potrzeby. Także coś tam wiem (choć w sumie wiem że nie wiele) nt: automatów :P .

#15 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 15:05

migomat spawam sporo uwież teraz wymienialiśmy wszystkie dżwi w oborach a spawania troche przy tym było.A ten pług spawał mój wujek który pracuje 15 lat na spawarkach i robi to codziennie i napewno lepiej pospawa od ciebie a ten pług narazie jest pospawany tylko tak i będzie lepiej spawany elektrodo.Może więcej spawasz ale dla mnie jest dużo tyle ile spawam

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 15:21

migomat Nikogo nie bedziesz musiał brać na wiarę jak będziesz pisał bardziej rzeczowo :P . Niepisz sporo spawam, bo to co dla jednego sporo to dla drugiego nic, napisz ile ton stali przerobiłeś i na jakie elementy.
Nie twierdzę że spawam lepiej od twojego wujka, ale przedtem pisałeś że to ty spawasz, a teraz że wujek?
A to że ktoś coś robi x lat codziennie to nie znaczy że robi to lepiej od kogoś co robi to 2 m-ce. Znam takich majstrów co robią x lat i zwrócić im uwagę że partaczą to się obraż. A partaczyć będą dalej.

Niechcę cię urazić, tylko skłonić do używania własnego rozumu i wyciągania wniosków

#17 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 15:27

migomat einhelle tez sa dobre mam małego nei narzekam , ale spawarki elektrycznej również uzywamy
\

#18 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 10:01

migomat a czy tudno sie nauczyc spawac tak w miare dobrze? bo inni strasza ze to ze tamto.... :P

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2008 - 10:03

migomat Trudno tak nie jest... mnie też straszą gdy ruszam spawarkę, że sobie oczy naświetle itp..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 10:41

migomat Chłopaki uczcie się spawać to może się zawsze przydać najgorsze są pierwsze 2 razy. Potem już tylko wpray nabieracie :P A to że sobie oczy możecie naświetlić to tylko przez głupotę :D Jeżeli leziesz uważać to spokojnie sie nauczysz. Ja w szkole dopiero się nauczyłem spawać ale w domu i tak ćwiczyłem :P
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."