poprostumateo

Jaka wielkość wybiegu dla kur ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nie znalazłem podobnego tematu, podpiąć też pod żaden nie mogłem bo nie na temat.

 

Wyczytałem, że 4-6 kur może być na 1m2 w kurniku, a jak to się ma z wybiegiem ?

Ile kur na 1m2 wybiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Według mnie na wybiegu im więcej miejsca tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem, ale ze względu na ograniczone miejsce chciałbym wiedzieć jakie to są liczby żeby móc dopasować wielkość swojego stada do terenu jakim dysponuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdzieś czytałem że minimum to 10m2 na kurę ale to zależy jakiej rasy są kury. Raczej powinien być tej wielkości żeby zdołała się na nim utrzymać trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

Ja moge podac tylko swój przykład wiem,że może dziwny. Mam 65 kur na wybiegu duzym 35 ar i trawa zaraz od kurnika ma prześwity jednak dalej maja full wypas. jak miałem tylko 20 to wybieg 30mx15m to zrobiły step w 2 miesiace a na jesien to wygladał jak tor dla quadów. pozdrawiam Kurzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem na af że wybieg to 4-5m2 na kurę. Natomiast jeśli chodzi o kurnik to 4-5 kur na m2 kurnika. Wiadomo, kury w kurniku tylko nocują w chowie wolnowybiegowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Też słyszałem o powierzchni 10m kwadratowych wybiegu na 1 kurę. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że przy około 90 kurach - w okresie letnio-jesiennym nawet 110-120 wybieg o powierzchni 4a jest za mały by utrzymała się na nim jakakolwiek trawa. Dlatego staram się w okresie wegetacji roślin niemal codziennnie kosiarką ogrodową kosić trawę dla kur.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój kurnik ma 50 m2 , a wybieg dwa razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj