Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem. Jaskier polny.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:04

Problem. Jaskier polny. Witam.
Mam problem, otóż na moich łąkach mam pełno jaskieru polnego i nie mogę się go pozbyć. Punktowo na łące pryskałem substalem(który rzekomo nie jest na jaskier ale tak poleciła mi pewna pani dodając że nie ma na to odpowiedniego środka).Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was wie jak skutecznie walczyć z tym chwastem.
Z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem. Jaskier polny. Dzisiaj, 07:34
  •  

#2 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 maj 2014 - 18:33

Problem. Jaskier polny. mam ten sam problem odsialem 2ha laki jesienia jeden pokos ok potem mokro teraz wiosna mokro i to wyparlo trawe to szatanstwo...

#3 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2014 - 19:32

Problem. Jaskier polny. Nawet aminopielik czi chwastox ekstra powinien zwalczyć to ustrojstwo. Rejestracji nie mają, ale w badaniach zwalczały, stosować maksymalne dawki.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Soja jako składnik diet? zobacz »

•  

#4 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:16

Problem. Jaskier polny. Szukajcie środków które mają najszersze spektrum dzialania jednak zniszczycie wtedy inne pożyteczne roślinki.

Tak na szybko środki niszczące jaskier:

Chwastox Trio 540 SL
Golf Plus 540 SL
Longbow
Mniszek 540 SL
Protekt Plus 600 SC

Kolejna rzecz że jaskier to roślina wskaźnikowa. Rośnie na glebach o dużej zawartości wody i o małej zawartości powietrza. Nie zaszkodziło by albo zmeliorować albo często wertykulować.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:36

Problem. Jaskier polny. Witam,miałem na łące właśnie jaskier na pow. 1,2ha i też nie mogłem z tym poradzić aż znajomy mi powiedział że u niego kozy to wykończyły i zdecydowałem że kupię kozy kupiłem trzy sztuki puściłem je z krowami w pastucha i o dziwo właśnie co jadły to przede wszystkim jaskier i inne kwiatki czego nie ruszały krowy i w ten sposób przez jedno lato kozy wykończyły jaskra ,tak go przy korzeniu wyjadały że na następny rok już jaskrów nie było ,fak że to szkudne stworzenia wchodziły mi na sterty słomy, obgryzły i drzewka owocowe, nie było dla nich płota były wszędzie, no ale coś za coś, póżniej kozy dalem znajomemu co miał działkę, a nie miał czasu jej kosić i kozy mu tam porządek zrobiły :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 15 czerwiec 2014 - 15:37.