Skocz do zawartości

Zdjęcie

porównanie bizona i fortschritta

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 23:01

porównanie bizona i fortschritta ja jednak zostaje przy swoje ocenie że to jest dobry sprzęt i jeśli tylko się o niego zadba to nie ma z nimi żadnego problemu. a i części są dostępne i będą jeszcze przez dłuższy okres.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
porównanie bizona i fortschritta Dzisiaj, 19:55
  •  

#62 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:01

porównanie bizona i fortschritta Argument dostępności części nie zawsze jest dobry. Nawet do Ursusa czasami niema części, np: do starego 4011 (kiedyś bardzo popularnego) brak wielu części w składnicach, bo niestety wyparła go 60-tka. Co do Bizona to już gdzieś pisałem jak znajomy szukał pompy hydraulicznej do Rekorda (cały dzień dzwonił po składnicach i Agromach). Ja naprzykład mam siwnik firmy Reform (pewnie nikt o niej nie słyszał) i znalazłem w Polsce przedstawiciela tej firmy, który sprowadza wszystkie części. Reasumując w dobie Internetu i przesyłek kurierskich części prawie zawsze można zamówić.
a

#63 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 25 maj 2008 - 12:29

porównanie bizona i fortschritta Moim zdaniem Fortschritt jest lepszy od Bizona. E-512 chodziły nawet z hederami 6 metrowymi, ze słabszym silnikiem niż w Bizonie i miały ciężko, ale rade dawały. A widział ktoś kiedyś Z056 z hederem 6 metrowym ? O spalaniu też słyszałem, że nie jest wcale takie duże. A po drugie.. cena. E-512 kupisz w stanie bdb/idealnym już za 20 tyś. a za te 20 tyś do kupisz Z056 do remontu, bez kabiny. Mimo iż rozmawiałem z wieloma użytkownikami Fortschritt-a, szczególnie E-512, którzy przesiadli się z Bizona, że Fortschritt jest o niebo lepszy. I to jest główny powód dlaczego z ojcem szukamy E-512, a nie Z056 <_<

KS Falubaz

#64 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 maj 2008 - 06:52

porównanie bizona i fortschritta Ja mam 512 od 97r. a sam kombajn z 81r!! i powiem tyle że nei zamieniłbym go na nic innego ale w tej chwili to zastanawiamy sie nad zmiana na 514 lub na 516,517 z węższym hederem. Dodam ze w swoim parku maszynowym mam też ciągnik 303 i może niedługo B201.

#65 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 24 czerwiec 2008 - 14:52

porównanie bizona i fortschritta Dotąd szczególnie dogłębnie nie zaglądałem w tematy, które mnie osobiście nie dotyczyły, ale po szczegółowym przeczytaniu tych 4 stron - zachęcać ojca na MDW 524 ? w sumie byłoby do koszenia niecałe 100 ha...
all rights reserved

#66 Share Lukasz95

Lukasz95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:27

porównanie bizona i fortschritta Badzmy szczerzy- bizon to dojechana maszyna w ''PGRach'', a Fortschritt to juz maszynka. jak bym kupowal( juz mam Volvo BM 800 activ- piszcie co o nim sadzicie)to kupilbym fortschritt

#67 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 20:36

porównanie bizona i fortschritta Oczywiście że fortschritt lepszy szybciej oblatuje moje poletka i mniej zgubi, lepiej obtlucze jęczmien. Bizon niestety nie podoła temu jeżeli nie przepadywało to zirako zostaje z hahlem a po fortschrittcie jest dokładnie dlatego kosi u nas choć drożej Fortschritt MDW E514 z sieczkarnia Claasowską, czego nie montowali w bizonach. Gosć sprzedał Rekorda dosć nowego doje*** za 100tyś, za mniejsze pieniądze chyba MDW 527 by dostał
Mój Wladimirec podbija świat

#68 Share lukasz5

lukasz5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:41

porównanie bizona i fortschritta xemit ty bredzisz co ty wiesz o historii kombajnów co ty piszesz wogóle mdw nigdy nie zjednoczyło się z claasem a tak jak zaczeto produkować bzona to był już mercator protector i starsze dominatory

#69 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 25 lipiec 2010 - 19:02

porównanie bizona i fortschritta Z checia bym kupił e-512 lub e-514 lecz w moich stronach tych kombajnów i czesci do nich brak. Bardzo mi sie podobaja forszaje ale zostane przy Bizonie bo chociaz do niego mam blisko czesci. Ale Forszaj rzeczywiscie mniej pali od Bizona. Ale kazdy sprzet ma jakies wady i zalety. Nie oszukujmy sie ze Forschrit to cudo techniki a Bizon to stary złom. Kazdy kombajn ma za soba argumenty ZA i PRZECIW :)
P.S Nie zlinczujcie mnie za ten post :)
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#70 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:58

porównanie bizona i fortschritta Jak czytam posty xemita to ja sie pytam ordynatorów oddziałow psychiatrycznych. Nie uciekł wam jakiś pacjent? Takich bzdetów nie syszałem! Ja chce kupić na nastepny rok kombajn E-512 nie ze jest tani tylko lepszy i mniej awaryny. I nie podniecajcie się Bizonem oh ah częsci wszedzie. za 2 lata będą same rzemieślniki! nie maj uz częsci. Grene schodzi z Bizona dlaczego? Bo częsci nie ma a jak są to podróby i są same reklamacje wolą mieć swięty spokój niż sprzedawać badziewne częsci do równie badziewnego kombajnu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 11:14

porównanie bizona i fortschritta W mojej okolicy (w promieniu 30km) mam 6 sklepów z czesciami do Bizona wiec zawsze gdzies dostane.
No dobra skoro e-512 jest tyle razy lepszy od z056 to dlaczego za z056 trzeba dac z koncowki produkcji 40-50 tys a E-512 10-15tys???
Czy czasami cena nie rosnie razem z jakoscia?
A co to do Forszaja to niby tyyyyle czesci..... Za chwile powiecie ze kupie nawet na odpuscie albo w aptece :) Nigdy sie nie zgodze ze do Forschrita czesci sa bardziej dostepne
Takie moje zdanie i prosze mnie nie krytykowac :)
Wiem ze forszaj lepszy od Bizona ale czesci napewno lepiej dostepne i tansze sa do Bizona
Wiesz co sie liczy?????

#72 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:43

porównanie bizona i fortschritta No nie powiedział bym czy tańsze i czy gorzej dostepne. Dobra narazie czesci są i mówiszże jak nie tu to tu kupisz. U nas oczywiscie też tak jest ale jak jade po czesci do Sipmy zawsze jeden sklep. Nie oszukujcie sie Bizona nie ma NH częsci nei robi a zapasy w niemczech kruszeją i częsci nie będzie a będzie tandeta :) A cena hmm Jeden wzgląd że Bizon to Bizon i raczej tu coś cene podciaga. A mozep o prostu taniej wychodziło wyprodukowanie w DDR fortschritta? Jak wiele innych maszyn w bloku wschodnim. Możliwe że cżesci lepiej dostaniesz u mnie nie do zachdnich szybciej wogóle do Fortschritta(agroma sępólno powiązana z Agroma Wągrowiec[ typowa w sprzedaży częsci do wszystkiego co z bloku wschodniego]) No i napewno lepszej jakości niemiec wyklepie niż polak :)

#73 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:06

porównanie bizona i fortschritta Wiadomo ze jakosc Niemca lepsza niż polaka.FMŻ przestał sie przykładac do jakosci kiedy zaczał produkowac kombajny na export.
Czesci bo Bizka jeszcze długo beda dostepne poniewaz na polskich wsiach pracuje jeszcze duuużżżooo Bizonów i jeszcze jest wiele rzemieślników ktorzy je wytwarzaja
A tak na marginesie:
Pomyslcie jak cieżko znajsc czesci do Brauda albo epple-mobila. Sąsiad ma Brauda i w tamtym sezonie poszło mu jakies koło pasowe. Nigdzie nie szlo tego dostac ani dorobic czy tez spasowac z innego kombajnu. I sasiadowi zostało 3 hektary swojego do koszenia i musiał nając bo nie miał czym skosic.
Niech to bedzie Claas fortschritt Bizon MF byle by czesci były dostepne :)
Wiesz co sie liczy?????

#74 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:59

porównanie bizona i fortschritta ja miałem dylemat przy zakupi kombajnu... czy fortshritta 514 mdw czy bizona z58 .... powiem tak.... takie małe porównanie... miałem styczność z 512 z hedrem 7 metrowym... jakoś tam śmigał... Kupiłem new hollanda 1530 :) bo zaskoczyło mnie to że był w stanie perfekt... wszystko w orginale bez jakiejś najmniejszej badziewiastej przeróbki... oglądałem wiele ulepów :) ale porównać można sobie nowe sprzęty... a stare to niech stają do zawodów na polu bo z obserwacji do gó... wyniknie... wszystko zależy od stanu i stopnia zużycia maszyny.. pozdrawiam :)
gmhnbmbnm

#75 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:05

porównanie bizona i fortschritta 512 i heder 7M ty chyba nie wiesz co mowisz :) :) :) :) :) :) :) :) :)

#76 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:10

porównanie bizona i fortschritta

512 i heder 7M ty chyba nie wiesz co mowisz :) :) :) :) :) :) :) :) :)

postaram się w tym tygodni wysłać zdjęcie tej maszyny...
gmhnbmbnm

#77 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:20

porównanie bizona i fortschritta to ja czekam ale bym wolal zobaczyc z jaka predkoscia kosi . poprosze jeszcze film

#78 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:26

porównanie bizona i fortschritta MA GO MÓJ KUMPEL ODDALONY O KILKANAŚCIE KILOMETRÓW... WIDZĘ GO CZASEM.. ALE PRZEJAZDEM... WIĘC W AKCJI BĘDZIE TRUDNO... :)
gmhnbmbnm

#79 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:36

porównanie bizona i fortschritta Kolega kupił E512 z hederem chuba 5.7 metra albo większy nie pamiętam dokładnie i po pierwszym roku kupił 4.2 metra bo kombajn miał ciężka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:44

porównanie bizona i fortschritta a ja tak sobie mysle ze ten z 7 metrami to musi kosic na 1/3 hederu albo siac zboze z 50 sztuk na m2
bo tak jest silnik 4 cyl chyba 100 km nawet nie ma a mlucarnie ma taka jak bizon wiec logicznie myslac to z 4M za szybko nie pojedzie . wiem co mowie bo w mojej okolicy jest troche ty7ch 512 bo mieszkam 10 km od czech
ewentualnie klepisko ma w dol opuszczone