Skocz do zawartości

Zdjęcie

porównanie bizona i fortschritta

83 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 08:45

porównanie bizona i fortschritta nie posiadam ani fortschritta ani bizona - mam małego JD. Ale do tematu. Trzeba porównywać modele mniej więcej z tych samych lat. Miałem okazję kosić naszym starym poczciwym bizonkiem i kosiłem też forszajkiem 512. Jestem obiektywny bo nie zalezy mi na promowaniu jakiejkolwiek marki. Ale nie oszukujmy się - zadbany forszaj jest zdecydowanie lepszy od zadbanego bizona.
- o niebo lepsze hamulce w forszaju,
- słońce świeci, gorąco, kurzy się a w pozamykanej kabienie forszajka można wysiedzieć nie pocąc się i filtry wyłapują kurz,
- w kabinie zdecydowanie ciszej jak w bizonie,
- sprawniej pracuje skrzynia biegów w forszaju
- w forszaju jest lepsza widoczność podczas pracy na siedząco,
co do awaryjności, i bizon się pier... i forszaj też ale jeśli przed sezonem dokonamy wszystkich przeglądów to nie ma bata sprzęt będzie chodził. I bizon i fortschritt to die maszyny wystrugane siekierą ale fortschritta strugał ktoś kto miał więcej oleju w głowie :rolleyes: Moja na prawdę obiektywna ocena jest zdecydowanie po stronie 512.
A fortschrittem MDW 514 bym nie pogardził :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
porównanie bizona i fortschritta Dzisiaj, 17:17
  •  

#42 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 22:10

porównanie bizona i fortschritta Kuna no bez porównania E512 górą, przynajmniej z tego co zaobserwowałem. Dziś skończyliśmy żniwa i wczasie jeździłem 512, ale kabina niby otwarta i kurzu nie ma. Po za tym nawiew działa i jest ok. Jeden minus rura jest za nisko o 5 cm i chaczy o antenke od johna.

#43 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 22:20

porównanie bizona i fortschritta Ja mam forszaja 514 S MDW silnik perkinsa i kosa schumachera przedtem miałem rekorda bez porównania nie chce widzieć bizona na podwórku. oszczedności w paliwie ogromne awaryjność o wiele mniejsza. Komfort jazdy pez porównania lepszy niż w bizonku. Pozdrawiam

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2007 - 23:06

porównanie bizona i fortschritta Poddaję sie,forschrit jest duzo lepszy ,zastepowac bizona tym kombajnem, jedyną racją jaką bronię pozostało mi serce bizona to jest leyland vel.andoria i choćby skały srały to kultura pracy i skromny apetyt na paliwo jest nie do pdwazenia nawet przez laika.Perkins jest git ale leyland jest notowany wyżej wśód znawców mam nadzieję że tego nikt nie skomentuje cała reszta to tylko forsczhnit a bizon na zlom .Pozdro.......P.S.Pora skończyć temat to jest coś jak wyższosc swiat bożego narodzenia nad wielkanoca.

#45 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 23:43

porównanie bizona i fortschritta Fortschritt ma silnik IFA i kręci się na oparach dymiąc mocno na niebiesko :rolleyes:
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#46 Share slider

slider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 13:02

porównanie bizona i fortschritta Niektóre późniejsze egzemplarze miały też silniki Perkinsa ^_^

#47 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 19:45

Fortschritt ma silnik IFA i kręci się na oparach dymiąc mocno na niebiesko :rolleyes:

Zrobiłem ponad 800mth kombajnem z silnikiem IFA i nigdy nie dymił w odróżnieniu od Bizonów sąsiadów, mimo że na pewno nie żałowałem silnika ani kombajnu - jak się cięło po zarobkach to trzeba robić szybciej i lepiej niż konkurencja - IFA chodzi też bez porównania duuuuuużo ciszej, a także bardzo oszczędnie gospodaruje paliwem.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#48 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 22:18

porównanie bizona i fortschritta Te mniejsze napewno mniej dymią, ale silniki V8 i cześciocylindrowe z ciągników ostro kopcą, za to jak już wcześniej napisałem palą opary.

#49 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 06:50

Te mniejsze napewno mniej dymią, ale silniki V8 i cześciocylindrowe z ciągników ostro kopcą, za to jak już wcześniej napisałem palą opary.

A wiesz jaki silnik spalinowy - o spalaniu wewnętrznym - pali coś innego niż opary :)
Czterogarowy z ciągnika prawie niczym się nie różni od kombajnowego, oprócz liczby obrotów, sam mam teraz silnik z samochodu asenizacyjnego.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#50 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 22:35

porównanie bizona i fortschritta Nie możesz uogólniać. Kombajny Fortschritt mają różne silniki. 516 ma 8 cylindrów w układzie V.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share hubertus21

hubertus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 22:31

porównanie bizona i fortschritta moim skromnym zdaniem fortschritt jest lepszy od bizona

#52 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 07:04

porównanie bizona i fortschritta A ile pali ten cały forszmit ??

#53 Share Piotrek835

Piotrek835

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:10

porównanie bizona i fortschritta "cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie" a niemcy jak sie cieszyli tak dalej sie ciesza ze polacy wykupia cały złom z niemiec

#54 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:22

porównanie bizona i fortschritta Może i złom ale praca tym złomem jest dużo wygodniejsza i mniej awaryjna niż naszym złomem i w dodatku forszaja kupię prawię o połowę taniej jak bizona. To samo z ciągnikami. Powiedz mi gdzie kupię 100-120 konny ciągnik za 17 tyś (mam na myśli 323) czy za 10 tyś (mam na myśli 303) duże, mocne, ciężkie ciągniki.
Co do spalania. Silniki IFA są raczej oszczędne. Ja mam w ciągniku ifoski silnik i jestem bardzo zadowolony.

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 13:02

porównanie bizona i fortschritta @zorak a gdzie kupisz nowe części (nie mówiąc o oryginalnych) do ZT303???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#56 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 sierpień 2007 - 14:19

@zorak a gdzie kupisz nowe części (nie mówiąc o oryginalnych) do ZT303???

haha pioter proszę Cię :) ja mam namiary na co najmniej 5-6 sklepów z czego 4 w odległości max 40 km odemnie. Mają praktycznie wszystkie części. Jakie chcesz - nowe, używane, oryginalne, zamienniki. Jak nie mają to nie ma problemu zamawiają ale zazwyczaj wszystko jest - jak nie u jednego to u drugiego. A z częsciami do silnika to jeszcze łatwiej bo w każdym większym mieście jest sklep z częściami do ify.
Aby nie być gołosłownym http://fortschritt.p...opic.php?id=193

#57 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 sierpień 2007 - 18:47

porównanie bizona i fortschritta jestem bezstronny w tej materii bo posiadamy obecnei tylko JD i DF ale mimo szacunku i uznania dla polskiej myśli technicznej reprezentowanej przez Bizona to w takim porównaniu niestety wygrywa Fortschritt - dlaczego tak sadzę - powodów jest kilka

1 - gdyby Bizon był lepszy od Fortschritta to za czasów nieboszczki komuny no polska eksportowałaby dziesiatki tysiecy kombajnów do czechosłowacji, węgier, jugosławi czy nawet na ukraine a nie wschodnie niemcy - popatrrzcie sami polski eksport kombajnów w tamtych czasach to zadna rewelacja - krutkoseryjne specjalne wersje eksportowe a fortschritt był praktycznie monopolistą w zaopatrzeniu w kombajny krajów postkomyunistycznych

2 - gdyby w płocku w roku 1970 nie uruchomiono produkcji Bizona to po polsce jezdziły by właśnie Fortschrrity bo plan 5 letni zakładał zaprzestanie produkcji kombajnów w polsce

3 - Fortschrit to jakby nie patrzeć całkowicie niemiecka konstrukcja stworzona od podstaw (w pracach nad modelami E-516 i E-517 pomagali czesi) a Bizon to niestety składak z kilku zachodnich kombajnów (Fahr M1000, Clayson M133 i JD 430)

4 - polska w latach 70-tych broniła swojego rynku kombajnów przed napływem fortschritów - słyszałem gdzieś taką informacje ze dyrekcje wielkich kombinatów PGR w zachodniej czesci polski interweniowali w sprawie mozliwosci zakupu kombajnów Fortschrit do ich przedsiebiorstw ale ze względu na walke o dewizy polska kupowała z DDR tylko te maszyny których produkcja w polsce kulała

5 - moze nie w temacie ale mam styczność z maszynami do czyszczenia i sortowania materiału siewnego właśnie firmy fortschritt i jeśli kombajny tej firmy sa na tym samym poziomie technologicznym to gratuluje kazdemu posiadaczowi tego sprzętu

aha no i jeszcze jedno marka maszyn rolniczych z DDR to F O R T S C H R I T T nie forszit, forszmit, forszerith i inne tego typu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:26

porównanie bizona i fortschritta Pkt1 Dzięki Bogu nie eksportowano gdyz Polski rynek wchłaniał kazdą ilość kombajnów które i tak były katowane przez nieudolnych operatorów dawnych skr,pgr rsp.Kupić go dla wlasnych potrzeb bylo cudem i marzeniem,a po za tym rynek czechosłowacki czy węgierski (większośc kukurydza) to karzeł w stosunku do polskiego i nie wchłonął by kilkudziesieciu tyś sztuk.Cała prod.FMZ to ok 80 tys sztuk Pkt 2 Rolnictwo w formie indywidualnej istniało w rwpg tylko w Polsce ,kombajn miał kosić i na polaciach PGR ale i na kilkunastoarowych dzialkach np.kieleckie czy czestochowskie .Inne potrzeby inny typ.Pkt3 dzisiaj prawie wszystki sprzęt to skladaki patrz gdzi deutz daje swoje silniki a np cerraro przednie mosty.Czy przez to fendt czy class są gorsze.Pkt 4 I tego nam dzisiaj brakuje.Jako rolnik chce sprzedawac na rynku polskiemu konsumentowi ale kafelki włoskie ,auto niemieckie ,telewizor japoński ......Pkt 5 A ja mam styczność z trabantem sąsiada i jesli pozostaly........................

#59 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 21:52

aha no i jeszcze jedno marka maszyn rolniczych z DDR to F O R T S C H R I T T nie forszit, forszmit, forszerith i inne tego typu

ten kto ma FORTSCHRITT-a i kto widział ten sprzęt to chyba wie że tak się nazywa ale ja wole mówić na mojego forszaj i tak też piszę w postach bo jakoś mi to lepiej się widzi B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 18:13

porównanie bizona i fortschritta @zorak to tak mówił znajomy który ma(miał) ZT303.jeszcze trzy lata temu był zachwycony, ale w tym roku juz miał dosyć tego ciągnika...mówił że pod koniec widzał jak ogień wydostaje się z pod głowicy... B) ale mówił też że silnik to pikuś bo są części.gorzej z resztą... w mojej okolicy maja tylko części do IFA.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!