Skocz do zawartości

Zdjęcie

porównanie bizona i fortschritta

83 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 00:04

porównanie bizona i fortschritta No masz BIZONA, którego każdy Polak doświadczył, a o FORTSCHRITT usłyszałeś na wiosce 'pod składem' przy siarkofrucie z byłym prezesem PGR.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
porównanie bizona i fortschritta Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:35

porównanie bizona i fortschritta W2 moich stronach zaden PGR sie nie zhanbił wyrobem Honeckera więc żaden dyrektor nie podejmowal takiego tematu.

#23 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:55

porównanie bizona i fortschritta Nie wiesz jakie marki konbajnów porównujesz twoim zdaniem kazdy bizon lepszy od FORTSCHRITT to najpierw zaciągnij wiadomości o nich a nie bzdury piszesz. Kazdy co miał bizona i teraz ma fortschitt-a nie chce słyszeć już o bizonie. A słyszałeś może o FORTSCHRITT MDW 527 S pewnie nie bo we wiosce nie mają.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2007 - 21:59

porównanie bizona i fortschritta NIE .Pisałem ze i z 040 i bs 110 to bizon a mdw 527 i 512 to nie zupełnie fortschritt.Ba NH nazwal swoj wyrob nazwa Bizon natomiast marka Fortschrit jest już na smietniku histurii.Ot i tyle.

#25 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 22:46

porównanie bizona i fortschritta xwnut, ale tu chodzi o porównanie kombajnów z tej samej epoki które pojawiły sie równolegle do siebie. Bo przyznasz chyba ze jak ludzie kosili mdw to twój ojciec golił się dopiero żyletkami z których zrobiono później BS'a. Nie obraź sie ale tak naprawdę ówczesna niemiecka technologia była o niebo lepsza, a polska nie dorównywała jej do pięt. a co do stylistyki to miały ją podobną jak każda inna maszyna z bloku ówczesnych wpływów radzieckich (dziś Rosyjskich), gdyż ruski lubili "bolsze" szkarady. Jednak nie piękno sie liczy, a serce maszyny, A tak do rzeczy, w taki sposób możesz równie dobrze porównywać vistule z jakimś nowym claasem. Efekt końcowy rozważań taki sam

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2007 - 23:32

porównanie bizona i fortschritta I tak też chcialem porownywac ,od 17 lat ddr nie istnieje a tu porównuje się bizona i to poczciwą 56 z MDW, toz fortschrit za czasow naszego najpopularniejszego kombajnu czyli 56 z lat 1970-91 to jedynie 512.Moze jestem uprzedzony do nich ale te które widze maja pokołchozowa przeszłosc z ddr lub dawnej czechosłowacji i przewaznie są to totalne szroty ,mocno wyeksploatowane i zużyte.Po zjednoczeniu Niemiec Forschritt musial polec na rynkach zachodnich gdyż szlo na niego tyle samo stali co na classa a robotnik który go składał chcial też tyle samo zarobic,przestał być tani a konsumet go po prostu niezaakceptował.Mam sentyment do polskich wyrobów zgodnie z przyslowiem cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.Bizon nalezal do najlepszych produktow PRL i jesli sie wstydzic to za syrenke ,żuka itp.W dalszym ciagu uparcie twierdze że porównywalny bizon z powstania w łocku w 1970 r był o niebo lepszy od fortschnita z tego samego rocznika.A nawiasem czy ktoś posiada takie niemieckie cudo techniki z tego okresu bo podobno Płock był pierwszy.

#27 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 23:50

porównanie bizona i fortschritta Nie. Zwyczajnie nie mam ochoty polemizować z tobą. Kompletne brednie.

#28 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 09:00

porównanie bizona i fortschritta Właśnie trzeba porównywać konkretne modele a nie gadać bez sensu, że wszystkie bizony są lepsze od wszystkich Fortschrittów. Nie można porównać Bizona ZO56 do Fortschritta E527 MDW. ZO56 mozna porównać do E512 który jest o wiele wydajniejszy od bizona. Bizona ZO58 można by porównać do E524 MDW. Tutaj znów Forszaj wypada lepiej wiem to z rozmowy faceta który pracuje w spółdzielni i obsługuje oba te kombajny na zmianę. Olbrzymia zaletą Fortschritta jest cena zakupu. Myślę że w stosunku cena/jakość Fortschritt w ogóle zostawia w tyle Bizona. Trzeba tylko trafić na zadbany egzemplarz. Tak się składa że rozglądam się za Fortschrittem i widziałem różne- zdezelowane graty co do których miałem wątpliwości czy wyjadą z podwórka i maszyny w stanie niemal że idealnym. Jak dla mnie Forszaj byłby lepszy bo jak sie coś zepsuję jadę 20 min. drogi i mam wszystkie części od ręki.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2007 - 22:22

porównanie bizona i fortschritta Panowie pamiętajcie o jednym ,poczciwy Bizon ten 50-56 ma j€ż prawie 40 lat w okresie gdy zaczał byc produkowany miał za zadanie zapełnić SKR i ozne inne twory komunizmu,mało które gospodarstwo miało wiecej jak 30 ha i tam był doskonaly ,w tym okresie ani clls ni jd nie robił nic lepszego był to czs matodorów ,columbusów i innego badziewia Bizon wtedy byl porównywalny z kazdym zachodnim sprzetem ba byl dużo nowocześniejszy na tamte czasy niż np. wyroby Ursusa dzisiaj.A porownywanie MDW do konstrukcji z lat 70 jest głupota toz MDW robione były po zjednoczeniu Niemiec bodajże z Ceasem ale ich historoia się już skonczyła .Dlatego pisałem że Bizon i bizon to dwie rożne sprawy ale nazwa przetrwala a forschnit mimo że niemiecki to marka upadła.Pamiętajcie o tym choć to łatwe szukajac cześci zamiennych lub adaptując je z innych kombajnów(bizon)Wcześniej czy pózniej i tak Bizon dokończy praćę po Forschnicie.

#30 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 00:54

porównanie bizona i fortschritta Usuńcie człowieka z forum, albo przynajmniej każcie wychłostać bo bredzi!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share slider

slider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 12:14

porównanie bizona i fortschritta xemit, ale głupoty piszesz... Wujek już kilkanaście lat temu wymienił bizona zo56 na Fortschritt'a E514 i już przez ponad 7 lat nie miał poważniejszej awarii a praca nieporównalnie lepsza. I większość okolicznych miejscowości zrobiło to samo zostały w okolicy może z 2 bizony, a reszta to same Fortschritty E514 i większe. Więc nie chrzań głupot bo każdy ucieka ze starych bizonów i przesiada się w większości na Fortschritty

#32 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 19:00

porównanie bizona i fortschritta @xemit troche ci się epoki pomylił....za czasów columbusów to była Vistula i ona śmiało mogła konkurowac z innymi markami...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 19:29

porównanie bizona i fortschritta W galeri kombajny/forschritt umieściłem fotkę Hemasa czyli następcy Forszaja, zrobioną na Agropremierach. Całkiem fajnie wygląda, jest to mały kombajn bez większych bajerów. Tylko niestety jest trochę droższy niż porównywalne najtańsze oferty NH 210 tyś. netto i DF 209 tyś. netto.
a

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2007 - 22:08

porównanie bizona i fortschritta Wg. konedata class columbus zakonczenie 1970 matador 1969

#35 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 22:00

porównanie bizona i fortschritta xemit wiesz co szkoda wogóle z Tobą dyskutować.

#36 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 16:54

porównanie bizona i fortschritta najgorzej to jak ktoś sie uprze przy swoim i nie popuści.. :)
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#37 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:57

porównanie bizona i fortschritta Xemit ma troche racji, ale juz taki trend nadszedl ze chwali sie niemieckie, na polskie sie pluje i depcze :) --> BIZON zakała polskiego rolnictwa, kto by pomyslal tak 20 lat temu

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2007 - 22:04

porównanie bizona i fortschritta Panowie to że uwazam ze polska myśl techniczna nie ustępowała DDR-owskiej to chyba nie grzech .zachowujecie sie jak DDR-owskie STAZI ale na szczęscie stazi to licha kopia abhwery a forschnit to nie class.Ja jezdzilem kiedyś na praktyki do DDR i wiem ze kto tam był mądrzejszy to za wszelka siłe uciekał do RFN tak ze o cuda techniki trudno tam było wytworzyc.Wartośc produktu odzwierciedla cena i tego nikt nie oszuka.Na pohybel DDR.

#39 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 07:07

porównanie bizona i fortschritta

.Wartośc produktu odzwierciedla cena i tego nikt nie oszuka.

Tia, to znaczy że jeśli zboże od żniw w ciągu kilku miesięcy zdrożało dwukrotnie to tak bardzo poprawiła się jego jakość. Jeśli staniało znacznie bydło to też za 4 złote jest znacznie gorsze niż wcześniej za 5 złotych.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2007 - 22:52

porównanie bizona i fortschritta Dokładnie tak ,jeśli w tym samym czasie jakas pszenica czy tez bydło jest drozsze od innego to znaczy ze jest lepsze bo nikt o zdrowych zmysłach za gorszy produkt nie zaplaci więcej jak za lepszy.A co do porównania to panowie się zacietrzewili gdyz jak zauważyłem najbardziej reklamują fortschnita ci co chca sie go pozbyć ,ba nawet tak chwalone czujniki strat mają niesprawne .hihihii.Jesli obstaję za bizonem to tylko dlatego by kosząc zboże nie odmawiać zdrowaśiek w i ntencji braku awarii.żniwa trwają dwa tygodnie i czas ten nie powinien być spedzany na poszukiwaniu bebechów do tego cuda techniki.W kraju gdzie się te czesci produkuje robotnik wie za co pracuje(jeśli w ogóle się je produkuje)i ceny ich nie ustepują ceną cześci do classa.(allegro pompa hydrauliczna 2700zl)Oba kombajny są już w zasadzie kupą ale jesli wdepnąc to zdecydowanie w bizona po prostu mniej smrodu.Jezdzę często do niemiec i forschnita tam nie widzę a podobno miał zawojowac europe.Panowie nie lubię fundamentalizmu szczególnie postddrowskiego jeśli maćie argumenty to je przedstawcie a nie ze lepszy bo ja go mam lub chce sprzedać ,żaden szanujący się rolnik niemiecki o tym kombajnie nie powie dobrego słowa ba cieszy się ze polak go kupił wraz z problemami które wczasniej czy póżniej muszą nastąpić.Nie jestem fanatykiem bizona ale przestrzegam wszystkich zainteresowanych forschnitem ze zamiast kosic wczesniej czy pózniej będa musieli stac sie majsterklepkami i adaptorasmi częsci.Panowie zapasy magazynowe się kiedys skończą i w tym widzę przewage naszych produktów.C 4011 mimo że ma 40 lat da sie naprawić a konia z rzędem temu co naprawi np.nośnik narzędzi forschnita rs-9. Jestescie pewno młodsi i nie wiecie ze bizon i clayson new holanda w okresie wdrozenia były niemal blizniakami ,jakim cudem nie wiem ale to tłumaczy wykup fmż płock przez newhollanda .Pozdrawiam oponentów i życzę by awaria waszego kombajnu (forschnit)nie spędzala wam snu z powiek .