Skocz do zawartości

Zdjęcie

porównanie bizona i fortschritta

83 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 22 listopad 2006 - 11:08

porównanie bizona i fortschritta myślał ktoś może nad porównaniem bizona i forsznita pod względem mocy, wydajności, awaryjności, komfortu pracy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
porównanie bizona i fortschritta Dzisiaj, 23:38
  •  

#2 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 17:04

porównanie bizona i fortschritta Prosze bardzo, wtedy się dowiecie się jak daleko za Fortschritt-em jest Bizon.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#3 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 17:23

porównanie bizona i fortschritta To tak jak w latach 90 porownac poloneza i np opel vectra
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#4 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 luty 2007 - 16:23

porównanie bizona i fortschritta Ja mam Fortschritta E-512 i nie narzekam na niego. Silnik IFA 4 cylindry i z sieczkarnią nie ma problemów. Wg mnie super kombajn i nie zamieniłbym go na bizona.
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#5 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 luty 2007 - 00:35

porównanie bizona i fortschritta a ja mam 3 bizony i Fortschritt mi się nawet nie śni :) palą mało... z czescimi łatwo.. mało awaryjen jak sie dba oczywiście... porównajcie sobie nawet ceny bizona a Fortschritt:P u mnie w okolicy jeden ma 512 i mamy taki ubaw z chłopa :) w tym roku nawet nie odpalał tylko czekał, aż my skosimy swoje i skosimy mu :) ale co użytkownik to inne doznania...
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#6 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2007 - 09:53

... porównajcie sobie nawet ceny bizona a Fortschritt:P

hm.. :) czyli nie tyle że Fortschritt lepszy to jeszcze tańszy :) :) :) :) :)
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#7 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 20:53

porównanie bizona i fortschritta A tak w ogule bizon wyglada jak pokraka ;)

#8 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 12:23

porównanie bizona i fortschritta No jeśli porównam swojego byłego Rekordzika do Fortschritta to raczej Bizon nie wygląda na pokrakę, jest dużo ładniejszy ;) . U nas w okolicy są 2 Fortschritty. Z moich obserwacji wynika że to słaby kombajn ;) Gościu jak go kupił to miał chyba z 1,5 m szerszy heder od Bizona, po skróceniu i tak ten kombajn nie nadąrza za hederem ;)

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 17:49

porównanie bizona i fortschritta jak chcial jezdzic 5 km/h to napewno nie nadazy, ale nawet 512 bedzie wydajniejsza od bizona super, to mi sie wydaje nie ulega watpliwosci
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 18:26

porównanie bizona i fortschritta Ale nie ma co 6 to zawsze równiej pracuje, a na stylistyke maszyny to bym nie patrzał, bo chodzi o komfort, a ten niestety w bizonie jest nie najlepszy.
Wada Fortsch.... to heder, jest chyba większy.
Bizon wygrywa pod względem zwrotności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 19:59

porównanie bizona i fortschritta Są Fortschritt-y z chederami 4,2 czyli taki jak bizon.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:11

Są Fortschritt-y z chederami 4,2 czyli taki jak bizon.

są nawet hedery 3,6 m, więc można wybrać.
Ta czwórka w Forszaju chodzi lepiej od szóstki Bizona, jest nawet cichszy.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#13 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:53

porównanie bizona i fortschritta a jak bizon ma wąsko kola z tylu mogli mu sanki podczepić

#14 Share Edi01

Edi01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 maj 2007 - 18:48

porównanie bizona i fortschritta Ja miałem kiedyś BOZONA ZO50 ale od 11 lat mam już 514 z 1988 i jak na moje to świetny kombajn,niema co wogule porownywać do bizona bo jeat o wiele lepszy. Następny jak będe zmieniał to będzie MDW 525.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 maj 2007 - 20:56

porównanie bizona i fortschritta Bizon to wyrob bardziej zaawansowany technicznie i zdecydowanie lepszy a porównanie poloneza to nie do opla vectry tylko wartburga lub trabanta.Ważne tez do jakiego modelu porównywac bo i zo40 i bs-110 to bizon.

#16 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 20:49

porównanie bizona i fortschritta Flagowymi modelami marki Fortshritt są E514 oraz E516. Są to bardzo dobrze wykonane i zaawansowane technicznie maszyny wyposażone w nowinki czasów, w których powstały. Dla przykładu, prawie wszystkie kombajny tej marki w latach 80 wyposażone były w czujniki strat ziarna. Niewątpliwymi zaletami kombajnów tej marki są również nąpędy, szczególnie te hydrostatyczne, ergonomia, bezproblemowe dotarcie do każdej części, tudzież elementów zużywających w celu serwisowania. Z tym ostatnim napotykamy największy problem podczas eksploatacji kombajnów krajowego producenta BIZON. Fortshritt nie jest idealny, jednak BIZON nie dorównuje w ogólnym porównaniu wschodnioniemieckiemu potentatowi. Jestem przekonany o tym, iż gdyby nie zmiany polityczne NRD wywierające znaczny wpływ na gospodarkę tego państwa, spółka Fortshritt Erntemeister stanęłaby do walki z czołowymi producentami najnowocześniejszych kombajnów zbożowych w Europie oraz na Świecie.

#17 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 22:47

porównanie bizona i fortschritta Panowie i Panie miałem Bizona RekordaZO58 1990r 3 lata póżniej sprzedałem i kupiłem Fortschritta MDW 514S 1992r silnik perkinsa kosa schumachera siekacz na elektromagnesy. Wiec kombajn Fortschritta jest bardziej ekonomiczny zbiornik zboża ok. 3,5 tony wydajność większa czujniki straty ziarna prędkości wialni itd. ogólnie bizona już bym nie kupił. Pozdrawiam wszystkich

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:27

porównanie bizona i fortschritta Myśle że rozumowanie typu gdyby nie przemiany w byłej NRD to maszyny forschnita konkurowały by z najnowszymi trendami światowymi jest co najmniej przesada.Pewnie ciągniki forschnita jua doganiały JDi i inne ,Slynny trabant z soilnikiem polo konkurował z BMW i odbieral im klientów ,IFA jeżdziła po całym świecie pod szyldem TIR i konkurowała zVolvo a Rossi w następnym GP startował by na MZ.Wyroby przemysłu NRD były po prostu takie jak cały układ ,dało sie tym pracowac lecz nie przetrwało proby czasu.Co do Bizona to o ile pamiętam Giganty były eksportowane do USA a wiec ojczyzny JD natomiast BIZON BS-100 to zupełnie inna bajka w porównaniu z kazdym forschnitem.Czujniki strat to zadna nowinka ,za dopłatą były dostępne choćby w 56.Forschnit poprawił jakośc korzystając z podzespołow renomowanych producentów np.silnik lecz po firmie nie pozostał juz nawet slad.Przestal się sprzedawac i kupujacy z jakiś przyczyn wybierali inne marki.No cóż kazdy ma inne zdanie ale to wlasnie Bizon byl przsyczołkiem skoku technicznegoi polskiej wsi ,wyprodukowano ich ponad 700000szt i długo bedziemy go wspominac a że nie był zły swiadcza obrazy z pol na których jeszcze walczy.Pozdro....

#19 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:48

porównanie bizona i fortschritta No nie wiesz zbyt wiele. Fortshritt istnieje nadal i pod szyldem HEMAS dalej produkuje kombajny zbożowe. Firma nie upadła, lecz ulegała licznym zmianom. Poza tym źle czytasz, ze zrozumieniem, ponieważ pisałem, że spółka Fortshritt rozwinęłaby swoją i tak dużą sprzedaż, gdyby nie zmiany gospodarcze byłego NRD. Jestem przekonany, że nie możesz porównywać BIZONa do Fortshritta, bo pisząc takie niedorzeczności udowaniasz, iż nie miałeś styczności z tymi maszynami. Każdy, kto miał Fortshritta stawia go daleko sprzodu przed BIZONem w mniejszym lub większym stopniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2007 - 16:06

porównanie bizona i fortschritta Dobrze że nie hamas .Co to ma do rzeczy bizona tez kupiono przez NH i jest to lepszy wyrob.Mylisz się rownież posiadam Bizona i to zakupionego jako nowy ,fortschnitem kosili ci których na bizona nie było stac po prostu cena odzwierciedla wartość sprzętu.Dalej twierdzę że BS 100 jest dużo lepszy od kazdego fortschnita a jedynym sprzętem Byłego DDR który coś znaczy są wyroby przemysłu optycznego z Jeny i kolejka pico ,pozostałe wyroby to mniej lub bardziej usportowione wersje Trabanta.