Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drenaż, melioracja łąki

92 odpowiedzi na ten temat

#81 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:56

Drenaż, melioracja łąki 1:1000 to tak zwana jedynka ( czyli taka ogólna ) zobacz na mapie 1 : 2000 to jest szczegółowa na niej masz wtedy wszystkie dreny , sączki i w jakich odległościach są od siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drenaż, melioracja łąki Dzisiaj, 19:08
  •  

#82 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 28 maj 2014 - 19:18

Drenaż, melioracja łąki no ale jak na tej nie ma tych saczkow to będą zaznaczone na innej? dostalem te mapy od spółki wodnej.

#83 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:36

Drenaż, melioracja łąki Tak na mapie 1 :2000 masz zaznaczone wszystkie sączki ich długość ,spady ( tzn. z jakim spadkiem idą ku głównemu zbieraczowi ) główne zbieracze , rowy ( ich szerokość i głębokość) uskoki na rowach przepusty ( szerokość i wysokość betonów ) i całą topografie terenu
A na mapie 1 : 1000 to tylko masz zaznaczone rowy główne zbieracze i więcej nic
Pojedź do spółki wodnej i zapytaj o mapy 1 : 2000 ( dwójki ) bo być może oni sami takimi nie dysponują , a wiem dokładnie że takie są bo takimi sam dysponuję
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 09:01

Drenaż, melioracja łąki

Wczoraj przyjechała koparka,wykopała 200m zbieracza .Dreny miejscami były zamulone w całości piachem.Położyliśmy nowy wąż i przysypaliśmy ręcznie by koparka nie uszkodziła.Teren jest tam trudny ,sam piach.Okolo 10lat temu było to czyzzczone i znowu się zamuliło.Zwykły wąż się nienadaje ,musi być w otulinie.przywieżli dwa rodzaje,jeden w bialej cienkiej otulinie a drugi w grubszej żółtej .Pytanie który jest lepszy?

#85 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 wrzesień 2014 - 16:16

Drenaż, melioracja łąki

kładłem żółty wąż w czarnej otulinie (wyszło ponad 300 metrów jak nie więcej) lub droższy w brązowawej ale go miałem z 20 metrów.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#86 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 wrzesień 2014 - 19:06

Drenaż, melioracja łąki

Najlepiej by było przekryć go jeszcze geowłókniną 

#87 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 23:42

Drenaż, melioracja łąki Witam wszstkich mam takie pytanko chce zmeliorowac łąkę nie kopiac rowu tylko dac saczke odprowadzajaca wode do rowu temat polega na tym ze to ziemia torfowa a pytania polegaja na tym czym otulic rure zeby nie zaszla ? Na jaka glebokosc zaglebic rury ? I ostatnie z jakiej odleglosci sciagaja takie saczki co bym nie zrobil z laki pustyni odleglosc jaka jest do pokonania to okolo 300m a szerokosc okolo 50m row ma byc kopany ruska liniowka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 16 kwiecień 2015 - 06:00

Drenaż, melioracja łąki ja na swojej łące mam zakopane na dwie wysokości szpadla na górę słoma i zasypane

#89 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 08:53

Drenaż, melioracja łąki wszysto mozna w internecie znaleźć jak sie kladzie drenki. Glebokosc ustala sie wzgledem przeznaczenia gruntu, pod orne grunty o chyba kladzie sie na 80 cm. Rury mozesz kupic juz otulone albo samemu otulic specjalna wluknina. Najprostrzym sposobem osadzenia jest piasek plukany 10-15 cm od dolu 10cm po bokach i 25cm od góry. wtedy tworzy sie warstwa przepuszczajaca wode do saczki. Widzialem tez kiedys ze slome kladli ale na logike sloma skruszeje i sie rozlozy a ziemia pozatyka saczki po paru latach znowu trzeba bedzie cos robic a piadek nie zgnije.

#90 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 09:05

Drenaż, melioracja łąki

Sączek Fi 50mm otulony membraną cena 2,85 brutto mb.

Wkopujesz na głębokość około 80cm czym głębiej tym lepiej zbiera wodę (wbrew pozorom).

Warstwa gleby zruszona w czasie wykopu doskonale odprowadza wodę do sączka.

10-12m to najlepsze odległości na b.mokrych polach 8m ale tak gdzie są wody zdrojowe-zskórne.

Zmeliorowanie 1 ha koszt 2800zł rura drenarska i 5000 zł koparka łańcuchowa

pozdr...

#91 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 14:31

Drenaż, melioracja łąki Wykop mam zamowiony liniowka szerokosc 30cm do obsypki myslalem o tluczniu czystym 11/16mm oraz zwir plukany rura zaczej 100mm tylko strasznie ciezko mam ze spatkiem i w rowie woda jest strasznie wysoko

#92 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 07 wrzesień 2015 - 10:45

Drenaż, melioracja łąki

Panowie a jak to jest ze stron urzędowych jeśli mam rów na polu i dzieli mi pola na kliny i już mnie to denerwuje jak mam tam uprawiać i chce zasypać ten rów a wykopać w innym miejscu i zakopać wąż melioracyjny fi100 i wpiąć się do odkrytego rowu sąsiada aby był dalszy odpływ. Jak myślicie można tak to zrobić ? 

Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#93 Share Bartone

Bartone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 16 luty 2016 - 16:51

Drenaż, melioracja łąki Witam kolegów, jeżeli macie zastoiska wodne na polach lub melioracji nie ma wcale , polecam się i swoja usługę. Posiadam koparkę łańcuchowa do ciągnika kopie i odrazu układam waz melioracyjny. Jest to najszybszy, najtańszy i najmniej niszczący dla gleby i upraw sposób układanie drenażu.Szerokosc rowka tylko 20 cm i ziemia jest rozdrobniona. Kopie także pod kable, rurociągi do nawadniania i inne media, bądź po prostu rowki prewencyjne przed zalewaniem. Zasięg to powiedzmy w promieniu 50 km od Kalisza, ale mozna pytać gdy trzeba by było dalej dojechać. Więcej informacji na telefon 600852386 bądź na pw