Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drenaż, melioracja łąki

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 08 maj 2014 - 09:14

Drenaż, melioracja łąki Witam
Z mojego doświadczenia przyczyna leży w rowie odprowadzającym wodę ;
- a mianowicie jest zamulona końcówka wylotu głównego zbieracza w rowie ( nawet do 70 cm )
pierwsze co bym zrobił to pozyskałbym mapy urządzeń mieloracyjnych na dany obiekt mają to być mapy w skali 1:2000 tak zwane dwójki
( te mapy można pozyskać w powiatowej spółce wodnej ,starostwie bądz w wojewódzkiej delagatórze spółki wodnej najlepiej poprośić o ksero)
by zlokalizować wszystkie dreny i sączki które wchodzą do głównego zbieracza ( na mapie jest rozrysowane i podane w metrach oraz z jakimi spadami to wszystko idzie )
a puszczenie drógiego zbieracza raczej nic nieda bo nie da rady odprowadzić (zciągnąc ) wody z całej łąki
Ze zdjęcia widać że to jest długi zbieracz i zbiera z wielu pól wodę a odprowadza przez twoją dziłkę ( ma tu największy spadek myślę że nawet do 5 % )
A co z tym się wiąże to i tak będzie woda napływała na twoją działkę i zalewała
Staraj się udrożnić stary zbieracz bo pewnie zarysł korzeniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drenaż, melioracja łąki Dzisiaj, 13:53
  •  

#62 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 08 maj 2014 - 12:46

Drenaż, melioracja łąki zbieracz jesz drozny. nie ma takiej opcji zeby u mnie cos bylo nie drozne bo różnica poziomu wylotu zbieracza a mojej łaki jest pewnie ok 10m. zaraz za dzialka 338 jest studzianka i woda dobrze odlywa a i po drugiej stronie jest studzianka i tez woda z niej odplywa. widzialem mapy i sa tylko 2 saczki doprowadzone do zbieracza na mojej lace.

#63 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:47

Drenaż, melioracja łąki Wychodzi na to, że zasypanie tej "niebieskiej" studni spowodowało zatkanie starego sączka i woda, która napływa z innych pól, zostaje w okolicy tej zasypanej studni. Ja bym zaczął od niej i udrożnił stary kanał.

#64 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 08 maj 2014 - 13:28

Drenaż, melioracja łąki ale to nie jest studnia melioracyjna. to byla studnia jakies 25 lat temu dla krow na wode. w okolicy lasku nie ma saczkow. woda na tej lace pojawila sie 3 lata temu. w tym roku postanowilem ja naprawic. studzianka za moim polem czyli za tym laskiem jest praktycznie zawsze pusta a przy lasku wybija woda czyli jest tam źródło ktore sie odnowilo.

najlepiej bylo by przełożyć caly zbieracz położyć saczki i bylo by po problemie ale nie dostalem pozwolenia na takie cos. zglosilem w gminie budowe studzianki.

#65 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 09 maj 2014 - 07:45

Drenaż, melioracja łąki Może i nie melioracyjna, ale gdy istniała, zbierała wodę z kilku -kilkunastu metrów dookoła. A teraz jej nie ma, a pewnie poziom wód gruntowych sie troche podniósł. Ja mam podobny problem - przez 30 lat było sucho, a teraz znowu pojawiło się źródełko, które tylko najstarsi ludzie pamiętają i musiałem rów na polu wykopać.

#66 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 maj 2014 - 09:03

Drenaż, melioracja łąki Moim zdaniem nie ma takiego czegoś jak źródełko każde źródełko idzie odwodnić przynajmniej na moim terenie.
Ja bym zaczął od tej starej studni ale najpierw bym przekopał rowek do rowu który wykopałeś aby woda odchodziła żeby mnie nie zalewało.
Ile kręgów ma stara studnia??? Resztę tak jak kolega jahooo napisał.

zaraz za dzialka 338 jest studzianka i woda dobrze odlywa a i po drugiej stronie jest studzianka i tez woda z niej odplywa. widzialem mapy i sa tylko 2 saczki doprowadzone do zbieracza na mojej lace.

awoda na tej lace pojawila sie 3 lata temu. w tym roku postanowilem ja naprawic. studzianka za moim polem czyli za tym laskiem jest praktycznie zawsze pusta a przy lasku wybija woda czyli jest tam źródło ktore sie odnowilo.

Widzę jakieś różnice zdań. Kopałbym tez między tą studnią gdzie jest czasami sucho (za laskiem) a zdrojem moim zdaniem zapchało się albo korzenie się wrosły. Źródełko się nie odnowiło tylko gdzieś się zapchało.

Edytowany przez tespis17, 09 maj 2014 - 11:15.

#67 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 09 maj 2014 - 19:29

Drenaż, melioracja łąki dzięki koledzy za odpowiedzi. no nic trzeba kopac :) stara studnia ma 4 kregi.

#68 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:47

Drenaż, melioracja łąki Daj znać jak już zrobisz i będzie wszystko OK.
Pozdrawiam

#69 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 10 maj 2014 - 07:39

Drenaż, melioracja łąki narazie u nas pada deszcz. wiec troche zejdzie zanim obeschnie :(

#70 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 19 maj 2014 - 08:24

Drenaż, melioracja łąki Witam ponownie.
Mam wielki problem teraz z ta moja drenacją. Otoz w czasie deszczy bylo dużo wody i prawdopodobnie podmylo ktoras studzianke i zaszorowalo zbieracz przy wylocie az do dzialki mojego sasiada ktory posatawil nowy dom i podlaczyl odwodnienie domu do zbieracza. Zalalo mu ten dom i ma pretensje do mnie ze puscilem wode na zbieracz. byla gmina i przy wszystkich przyznal sie ze byl podlaczony do zbieracza. we czwartek byly ogledziny robut wykonanych przezemnie i domu sasiada z gminy i sasiad twierdzi ze nie jest i nigdy nie byl podlaczony do zbieracza. a widac swiezo kopane slady ujezdzone teleskopowka. poszly pisma wytlumaczenia i niby uznali ze jestem nie winny no ale i jego tez nie uznali za winnego a przeciez wposcil obca wode do zbieracza. i dzisaj otrzymalem pismo ze spolki wodnej wezwanie do zaplaty 2tys. niby z jakiej okazji mam im placic skoro od 2004 spolka wodna nie odwiedza naszej okolicy nikt nie placi wszystko robie na wlasny koszt? moge im zaplacic nie ma problemu tylko oni przeloza ten zatkany zbieracz u sasiada bo tego sie domagal. w ciagu miesiaca maja mu to zrobic i pojada w cholere a u mnie nawet nie grzebna lopata. zaplace im ale jak mi zroba awarie na tej lace o ktorej jest mowa w temacie i udrzoznia rowy na jeszcze innej lace na ktorej nic nie bylo robione pewnie od 20 lat. przeciez moge tego wymagac skoro zaplace spolke? ale chce dopieru zaplacic po robocie. da sie tak zrobic? wyslac jakies pismo? no bo przeciez majstrom jak robia to kasa zawsze po robocie a tu zaplace i nic mi nie zroba. mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem. sory za bledy bo pisze w nerwach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 20 maj 2014 - 22:01

Drenaż, melioracja łąki Zawsze można się wypisać ze spółki. Ja też płace spółce i robię większość sam prac.
Obecnie jest u mnie tak że spółka przysyła koparkę a Ja daję materiał.
Dużo z tego co napisałeś nie rozumiem. Na pewno w wezwaniu jest napisane za co te 2tyś. albo wklej kopię wezwania usuwając wszystkie dane osobowe lub napisz konkretnie za co. Z tego co wiem możesz się odwołać od decyzji.

p.s Pamiętaj o zbieraniu dowodów i przedstawieniu ich w swoich pismach.

#72 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 23 maj 2014 - 08:55

Drenaż, melioracja łąki Wezwanie jest za zaległe składki. Dostali je wszyscy właściciele działek przez które idzie zbieracz i rów. Jesli nie to komornik wchodzi na konto.
Mogl bys podpowiedzieć do kogo sie odwolac lub jak ma wygladac to pismo?

Edytowany przez krzeski, 23 maj 2014 - 09:53.

#73 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:12

Drenaż, melioracja łąki Witam
Z odwołanie się od decyzji to ciężka sprawa bo ( Wezwanie jest za zaległe składki.) miałem tak samo to tylko uprosiłem o umorzenie odsetek a kapitał i tak musiałem zapłacić
Składka członkowska jest objęta ustawą i musimy płacić .
Za to kolego się źle zabrałeś ( bez urazy ) , tak jak wcześniej pisałem trzeba było pozyskać mapy i brać się za robotę dopiero a najlepiej było złożyć do spółki wodnej podanie
(ZA POTWIERDZENIEM ) o usunięcie awarii a oni powinni dać Ci odpowiedź , jeśli by to nie poskutkowało wtedy występujesz z drugim podaniem że prace wykonasz sam ni ich koszt
W takim podaniu powinno się znajdować że :
działa o nr takim a takim jest położona na obiekcie tym a tym w dziale drynarskim tym a tym ( tu wszędzie nr mają być )
ma być zaznaczony główny zbieracz jego nr i długość ( którą byś udrożniał ) nr studzienki , nr końcówki zbieracza i nr rowu do którego jest podłączony .
Wtedy miałbyś podkładkę

#74 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:41

Drenaż, melioracja łąki Tak jak kolega wyżej napisał- źle się za to zabrałeś.
Jeśli będziesz chciał się wypisać ze spółki i tak będziesz najpierw musiał uregulować zaległości.
Ja próbowałbym załagodzić sprawę (bez pisma) do kierownika spółki i pogadać jak człowiek z człowiekiem i rozwiązać tą sprawę polubownie.
Przede wszystkim
-umorzenie odsetek
-płatność zaległości w ratach
-zrobienie głównego zbieracza.

P.S
Spokojnie rozmawiać , bez wyzwisk, nie używać zwrotu "Ja żądam...."
Jeżeli boisz się kierownika i mogą Ci nerwy puścić idź z sołtysem lub z zaufaną (spokojną) osobą

#75 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:10

Drenaż, melioracja łąki krzeski a jak oni usuneli Ci tą awarię to już masz ok na łące

#76 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 26 maj 2014 - 07:12

Drenaż, melioracja łąki Mam mapki i co z tego jesli one nie odpowadaja rzeczywiscosci. okazalo sie ze na mojej lace sa jeszcze 3 saczki lub 4 dokladnie tego nie wiemy a na mapach nawet nie sa zaznaczone. wlasnie w okolicach tych saczkow jest awaria. wiec jesli usunie sie te awarie na zbieraczu powinno byc sucho. mysle zeby jeszcze w tym moim rowie polozyc waz podkopac sie do tych źródeł i tam tez go położyć moze troche bedzie sciagalo wode.

#77 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 26 maj 2014 - 17:43

Drenaż, melioracja łąki Musisz starać się o mamy ze zmianami bo takowe na pewno istnieją
musiała tam być robiona poprawka melioracji i z tego względu nie masz na pierwszej mapie naniesionych zmian a na drugiej powinny być
Mapy w jakiej skali masz ???

#78 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 26 maj 2014 - 20:37

Drenaż, melioracja łąki nie bylo zadnych poprawek. od poczatku tak byl położony rurociąg. jest tylko ta jedna mapka. dzisiaj pokazałem człowiekowi ze spolki wodnej gdzie sa saczki powiedzaial ze trzeba zrobic nowe mapki, nowe plany i ze juz do zglosi dalej . awarie tez mi raczej usuna ale nie wiadomo kiedy.

#79 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 maj 2014 - 08:05

Drenaż, melioracja łąki A w jakiej skali masz te mapy 1:1000 czy 1:2000 ??? to WAŻNE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 27 maj 2014 - 19:07

Drenaż, melioracja łąki 1:1000. i nie tylko na mojej lace plany sie nie zgadzają na tym zbieraczu.