Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drenaż, melioracja łąki

92 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:32

Drenaż, melioracja łąki @kamis - grabarzem jesteś że stare posty odgrzebujesz ;) ??

A tak poważnie to walczymy trochę z drenacją i rowami teraz (listopad-grudzień), prace najmowaną koparką JCB (110 brutto za godzinę o ile pamiętam) albo mikrokoparką (70PLN netto za godzinę), mikrokoparka to szatan. Do czyszczenia rowu ją też wezmę.
Chrzanię spółki itp, moje robimy sami najętą koparką a reszta zrobi po dobroci albo zrobi jak narobię im kłopotów w urzędach czy założę sprawę w sądzie.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 15 grudzień 2012 - 20:35.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drenaż, melioracja łąki Dzisiaj, 16:44
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2012 - 22:00

Drenaż, melioracja łąki Standardowo jak już trzeba to cylkopem za wiele rowów nie mam u nas sucho ale jak przyjeżdża firma to bieże 5zł od metra

#43 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:12

Drenaż, melioracja łąki

@kamis - grabarzem jesteś że stare posty odgrzebujesz ;) ??

A tak poważnie to walczymy trochę z drenacją i rowami teraz (listopad-grudzień), prace najmowaną koparką JCB (110 brutto za godzinę o ile pamiętam) albo mikrokoparką (70PLN netto za godzinę), mikrokoparka to szatan. Do czyszczenia rowu ją też wezmę.
Chrzanię spółki itp, moje robimy sami najętą koparką a reszta zrobi po dobroci albo zrobi jak narobię im kłopotów w urzędach czy założę sprawę w sądzie.

szukałem innego tematu i tak trafiłem na temat napisałem . a jak ktoś nie chce czyścić rowów to napisać podanie do starostwa do wydziału ochrony środowiska a oni wydadzą nakaz ,a jak nie to zostanie nałożona na gościa kara a i tak musi wyczyścić rów

#44 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:45

Drenaż, melioracja łąki A ja odnowię znów ten temat... u nas sprawa wygląda fatalnie ... rowy pozawalane i nikt się nie rwie żeby je odnowić ... Co do rowków na łąkach ... mamy cyklopa ale on moim zdaniem jest za ciężki i myślałem żeby sprzedać cyklopa i kupić trolla + łyżkę podsiebną, ceny bardzo podobne a moim zdaniem troll by się lepiej sprawdził ... kupiliśmy pług leśny coś takiego http://www.agrofoto....970-plug-lesny/ ale do rowków średnio widzę że to się sprawdzi... Macie jakieś pomysły by nie machać łopatą??

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:48

Drenaż, melioracja łąki Nie kupować Trolla tylko jak się uda to Waryńskiego-Troll jest bez szans .

#46 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 kwiecień 2013 - 21:56

Drenaż, melioracja łąki Ten pług to może sie nadac tylko do spuszczenie wody z kałuży, wiecej niz 30 cm sie nie zagłebi i tak trzeba wtedy do niego mocnego konia

#47 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 22:00

Drenaż, melioracja łąki Tylko po co mam wydawać kasę na koparkę której koszt jest minimum ok. 20 tysi a rozchodzi mi się nie o rowy tylko rowki na łąkach ... ;)

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:10

Drenaż, melioracja łąki Ja nie pisałem o koparce Waryńskiego (takiej dużej) tylko o takim "trollu" produkcji Waryńskiego -Mikrus się toto nazywa

#49 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:21

Drenaż, melioracja łąki A to co innego ... Nie wiedziałem :D Na takie coś byłbym chętny :)

#50 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 17:30

Drenaż, melioracja łąki A może takie coś?
http://allegro.pl/mi...3160750998.html
lub wynajmij takie coś.
http://otomoto.pl/jcb-K143997.html
270 za dzien ,a na takich rowkach szybko by ci szło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 07:51

Drenaż, melioracja łąki wole trolla czy mikrusa bo by się jeszcze przydał do różnych innych rzeczy np. przykrywania kiszonki....

#52 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 06 maj 2014 - 21:24

Drenaż, melioracja łąki Witam
Nie wiem czy zadaje to pytanie w odpowiednim dziale. Jak cos to przenieście.
Poszukuje Firmy ktora zajmuje sie melioracja na terenie województwa podlaskiego lub mazowieckiego. Chodzi mi o zrobienie (budowe) melioracji na łace. Jestem z okolic Zambrowa i z tego co sie dowiadywalem u nas w okolicy nie ma kompetentnej filmy a spółka wodna nie chce nic robic bo nikt nie oplaca wiec omijają moja okolice szerokim lukiem. Moze znacie jakas firme ktora ma koparke na szerokich gąsienicach i znajacych sie na drenażu ludzi?

#53 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 07 maj 2014 - 05:43

Drenaż, melioracja łąki U mnie okolice małkini jest to samo mam 19 lat i jeszcze nie widzialem żeby ktoś rowy czyscił

#54 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 maj 2014 - 07:18

Drenaż, melioracja łąki Za Brańskiem w stronę Łap przed Moskwinem ktoś robił meliorację, ale jaka to firma i u kogo robiła to nic nie wiem, może ktoś w wiosce wie. Podobno mają tam uprawiać trawę na stadiony.

#55 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2014 - 07:37

Drenaż, melioracja łąki A jak duża ta łąka ? Melioracja to głównie udrożnienie rowów odpływowych do najblizszej rzeki, w drugiej kolejności drenaże. Drenaż można wykonać samemu, wystarczy wynająć firmę z koparką łańcuchową. Niestety, do odtworzenia sieci rowów melioracyjnych, przepustów itp zgodnie z prawem wymaganych jest trochę papierów. Dokumentację mozna dostać w starostwie. Poszukaj w ogłoszeniach "kopanie stawów", zazwyczaj mają właściwy sprzęt do kopania na podmokłych terenach. Firm melioracyjcych , wyspecjalizowanych, raczej jeszcze u nas nie znajdziesz.

#56 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 07 maj 2014 - 08:01

Drenaż, melioracja łąki Łąka ma 2.5h. Jest na niej glowny zbieracz i niby jakies saczki ale to juz wiadomo ma 70lat i nie dziala tak jak trzeba. Wiec wynajolem znajomego ktory ma koparke wykopalem row przez cala dlugosc laki i podloczylem sie do zbieracza narazie trojnikiem zwykla rura pcv ustawiona pionowo do gory tak zeby do drenacji dostawala sie czysta woda. obecnie na lace jest praktycznie sucho. ale pojawily sie 2 zdroje i nie mamy pojecia co z tym zrobic. w ten row planowalisny polozyc waz drenarski 120 i w miejscu tego trojnika zrobic studzanke. wydaje mi sie ze to nie pomoze w 100% i trzeba bedzie do tego naszego weza polozyc jeszcze saczki. tylko co zrobic z tymi zdrojami?

#57 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 maj 2014 - 09:59

Drenaż, melioracja łąki Kolego po pierwsze kopie się tam gdzie jest sucho bo tam masz zerwane przed a nie ryć w tym błocie, inaczej będzie Cię zalewać.
Ja kładę dwa węże drenarskie równolegle 100 -minimum. Przez moją lakę idzie rura 400. Na 2,5 hektarach przynajmniej zrobiłbym dwie studnie tak aby w przyszłości łatwiej poszukać rurki.
Napisz jeszcze jaką średnicę ma ten główny zbieracz.
Najlepiej jakbyś narysował trochę jak to wygląda u Ciebie.

Edytowany przez tespis17, 07 maj 2014 - 12:22.

#58 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 07 maj 2014 - 11:31

Drenaż, melioracja łąki Dorywczo na 2-3 lata można wykonać mini-drenaż z tych zdrojów w kierunku rowu za pomocą głębosza. Najlepiej, gdybyś narysował jakiś plan, co i jak masz na tej łące.

#59 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 07 maj 2014 - 12:23

Drenaż, melioracja łąki wieczorem cos narysuje. dowiedzielem sie od dziadka ze w jednym ze zdrojow kiedys byla studnia na 4 kregi i zawsze bylo w niej pelno wody dla naszych krow starczalo. i z tego co zrozumialem cos tam sie ziemia obsunęła i zawalilo, zaszorowalo ją. pewnie trzeba by to odkopac i zobaczyc. moze dalo by sie te studnie wyczyscic i podlaczyc jakos do tego mojego weza. a w ten drogi zdroj polozyc sączek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 08 maj 2014 - 08:19

Drenaż, melioracja łąki Narysowalem co i jak.

http://wrzucaj.net/sEd