kobra89

Drenaż, melioracja łąki

Polecane posty

kobra89    71

Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas gmina ma obowiązek czyszczenia rowów , i nas to nie obchodzi , a ty nie płacisz do gminy tej opłaty , później napisze , jak to do końca jest , bo mój tata w tym siedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

u mnie gmina co roku w wybranych miejscowościach czyści rowy a jeden gościu sam oczywiście przy swoich polach ma jakąś koparke podczepiana do traktora ale robota idzie mu świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie niby była tam jakaś spólka wodna i straszyli komornikiem kto nie płacił a płacić nikt nie chciał bo i tak nic nie robili więc trzeba było samemu obkosić swoje rowy albo zapłacić komuś żeby toz robił ale od 2-3 lat i tego nawet nikt nie robi bo się spółka rolzeciała a nawet jak każdy nad swoją łąką obkosił to dalej są łaki niczyje lub lasy czy inne nieużytki i tam woda stoi jak stała, a z łąk robią się niestety bagna, na szczęście pogłębili nam rzekę i się trochę poprawiło ale żeby tylko zarośnięte łąki były problemem to bym nie narzekał ale bezczelne bobry rozpanoszyły się w całej okolicy i na rowach pośród łąk potrafią robić tamy i oczywiście jezioro na całe łąki powstaje jak ktoś rozbierze tame to w nowym miejscu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a i za hektar laki jak sie nie myle to placi sie okolo 105 zl


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

tez probowalem ale jak popatrzyelm ze to tyle kilometrow to szok bo mam 5 km do wyczyszczenia


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

bede cos zima konstruowal czhyba cos zrobie takiego wpisz na googlach Greffet


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Waryński+łyżka podsiębierna+Zetor lub JD (na cięższy teren) a jak będę miał parę groszy "wolnych" to sobie skarpówkę zafunduję (o ile ją jeszcze produkują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie nie ma spółki wodnej od paru dobrych lat.od tego czasu na łąkach dużo bardziej łąki są mokre.czasami ja trochę wyczyszczę tam gdzie tamy są wybudowane i trochę suszej jest.jakbym miał na całym obszarze swoich łąk czyścić to bym się chyba zaj......


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja musze dwa glowne rowy chociaz a maja dlugosci po okolo 1.5 km jeden


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??

ile tych tematow bedzie z tymi rowami????


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jestem w trakcie tworzenia sprzetu do czyszczenia rowow. Wywalilbym Cyklopem ale nie mam, a pozyczac nie chce bo znajac zycie jak tylko wezme cos od kogos to zaraz i cos sie psuje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

moze też byc i TROLL do niego potrzeba jest tylko łyżka podsiebierna i sprawa załatwiona. kobra jak cos konstrułujesz to przyjrzyj sie trolowi powinno ci to ułatwic zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja robie takie cudo na lyl ciagnika jak ladowac taki do bel tylko ze ten masywniejszy jest i mam lyzke odwrotnie zalozona czyli nabieram i jade do przudo, no fakt musze co metr podjechac tylem do rowu ale jak przewale raz dokladnie to jakis czas bedzie spokoj na lakach i dzieki MIR36.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To macie dobrze, marobie kiedys fot jak snieg bedzie schodzil i jak odwilz bedzie to zobaczycie wtedy jakie ja mam laki przez to. Ale jeden plus ze w tym roku malo sniegu jest to wmiare suchowato wygladaja.

Wrzuce kiedy fotki mojego wynalazku do rowow.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

za melioracje trzeba płacić a oni tylko co 5lat trawę skoszą krzaki pościnają i gites a za rok to samo robi się


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bym sie cieszyl bardzo zeby oni chociaz co 5 lat robili melioracje krzaki to ja sam bym wycinal i row obkaczal. A na dzis dzien z rowu o szerokosci 1-2m zostalo 5-10 cm a miejscami to wogole zarosl i mam bagna przez to.

 

Najgorsze jest to ze mam do zmeliorowania az 4 km rowu. i jeszcze kazdy narzeka a dorzucic sie na rope to nikt nie chce, jak chcesz to sobie rob im nie trzeba.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

U nas to kazdy czyści sam, trzeba koparke wynając i tyle. A rowów to mamy od i jeszcze trochę. Gospodarstwo 100 ha najwieksze pole to 5,5 ha w kawałku, a cała reszta jeszcze bardziej pocięta rowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez tobago
      Z racji że obecnie mamy lekką odwilż i wysoki poziom wód pokusiłem się o poszukanie poniemieckiej melioracji na swoich polach. Wysokie nasycenie gleby ułatwia ręczne szukanie rur drenarskich za pomocą szpilki. Z pomocą ojca który dobrze zna pola na których gospodarzył kilkadziesiąt lat udało nam się znaleźć kilka ciągów. Metoda ta jest dość męcząca bo mimo miękkiej gleby czasami trzeba kilkanaście razy nakłuć by natrafić na dreny. Zastanawiam się czy jest jakiś inny sposób by ułatwić sobie ich szukanie. W budowlance są detektory do wykrywania przewodów czy rur w ścianach, ciekawe czy coś podobnego jest do szukania podziemnych cieków wodnych.
      Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
      Dziwi mnie że tak mało jest na ten temat tu na forum bo jakby nie patrzeć problem zastoisk wodnych jest dość powszechny a ich występowanie często powoduje spore straty na polach.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez koniu
      Witam. Jakie macie sposoby na przetkanie i oczyszczenie poniemieckich drenów/sączków w polu? No i jak je znaleźć na działce 30ha? Nie byłby to problem na krótkim i suchym polu. U mnie są odcinki od 300-700m więc na pewno są też dreny zbiorcze. Czy są w sprzedaży jakieś wykrywacze drenarki itp?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj