Zaloguj się, aby obserwować  
hodowcamlody

Wielka prośba do posiadaczy bizonów

Polecane posty

hodowcamlody    53

Chcę założyć szerokie koła do mfa zamiast 16.9-34 to 18.4-30 (bez problemu pasuje wysokość) jednak oryginalnie ciężko znaleźć takie felgi do ciągnika na tył, znalazłem dużo aukcji z kołami od bizona 18.4-30, tyle że najbliższe to 120km, musiałbym jechać po nie jakimś dostawczym, rozumiecie koszty itd. Mógłby ktoś zmierzyć ile od krawędzi opony znajduje się tarcza koła od jednej i drugiej strony. i co ile rozstaw szpilek i jaki otwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Cześć, chodzi Ci o wymiar: od tarczy felgi ( gdzie znajdują sie otwory na szpilki i piastę ) do miejsca, w którym opona najbardziej wystaje w lewą lub prawą stronę ?? I czy chodzi Ci o koła te szersze w Bizonie ?? Bo ja mam kombajn na tzw. wąskiej feldze rocznik '77. Moge sprawdzić a poza tym to nie ma u Ciebie we wiosce Bizona ?? Najlepiej podejdź do kogoś, kto ma to cudo techniki B) zobacz, pomierz i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

do bizona supra 56 z szerokimi laczkami pasują wąskie, w tym roku pod koniec żniw koło zrobiło mi pssssssss i pojechałem do sąsiada i odkręciliśmy od starego bizona wąskie koło i zjechałem na nim do domu, po założeniu wąskiego na szerokosci chedera jest 5 cm różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez michaltos
      Witam wszystkich.
      Mam ogromną prośbę do tych, którzy posiadają dominatora 88s.
      Pilnie potrzebuję wysokość kombajnu na zdjętych kołach.
      Oczywiście chodzi o wymiary od uchwytu siłownika hedera- przy przedniej osi(bo to najniższy punkt) do powierzchni kabiny czy pokrywy silnika.
      Istotne też jest sprawdzenie szerokości tego pojazdu bez kół.
      Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc bardzo proszę o kontakt pod nr tel. 510-126-651 a na pewno się odwdzięczę (chociażby przysłowiową flaszką;-).
      Pozdrawiam.
      Michał.
    • Przez eugene
      mam problem popekany pas glowny ( chyba to glowny ) ten co zalancza ta wajcha po prawej cala maszynownie musze go wymienic ale nie widze tam zadnego napinacza widz ze trzeba zdjac kolo napdzajace sieczkarnie ale jak dalej czy te kolo sie rozpadnie na dwie czesci jakdkrce sruby trzmjce kolo od npedu siezkarn czymoze przy silniku to druge kolo sie rozkreca zagladam ale nic nie przychodzi do glowy widcznosc slaba ten pas t taki jak pasjezdne 45x248bodajze jesli ktos wieproszeo pomc zgory dziekuje
    • Przez Kamilek1
      Witam, musze wymienic pompe wtryskowo paliwowa w JD 6210 i szukam namiarow na jakis slep w ktorym ja dostane w rasadnej cenie. Nową lub używaną. Bo urawala sie głowica i za naprawde pompy mi zaspiewali 4 tys zł wiec to jest nie oplacalne. Moze ktos cos polecic? link czy tam nr tel
       
      z góry dziekuje i pozdr
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj