Skocz do zawartości

Zdjęcie

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;)

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:01

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) Witam .Potrzebuję jakieś informacje odnośnie ,,paszy'' dla królików posiadam nie dużo bo mam 2 króliki belgijskie ale bym chciał żeby nabrały na wadze ten 1 kg to by było super przez miesiąc jakie składniki najlepiej żeby były firmy i proporcje ;) .Jeszcze jedno pytanko od ilu miesięcy najlepiej jest kryć te króliki żeby wyrosły na dobre matki ? bo miałem taki przypadek że od 6 miesięcy zakociłem i non stop albo zjadła albo poraniała więc bym chciał te dobrze wychować bo są to cenne dość króliki i ładne ;) .Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) Dzisiaj, 04:40
  •  

#2 Share korea146

korea146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:40

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) samice najlepiej po 8 miesiącach a nawet po 10 najlepiej żeby wyrosły , a co chodzi kilogram masy w miesiąc to mój ojciec daje im zboże, siano , obierki, teraz trawę w małych ilościach aby się przyzwyczaiły tylko musi być sucha nie mokra a pasze daje tylko jak samica ma młode i dla młodych do 3-4 miesięcy i najlepiej karmić je 3 razy dziennie a nawet i więcej w tedy nabiorą na wadzę. Mój tato trzyma od podstawówki króliki czyli jakieś ponad 30 lat i tylko to stosuje to ludzie po ponad 200 km przyjeżdżali i kupowali a nawet zamawiali bo królik jak miał 8 miesięcy to i ważył 8 kg a największe to miał po 10-11 kg a tak to po 9-10 kg każdy jeden prawie

#3 Share Theprzemo205

Theprzemo205

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:02

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) tak krycie najwczesniej w wieku 8 miesiecy i najlepiej na pierwszy raz to zeby samiec był mniejszy od samicy. A jesli chodzi i pasze i dobrze przybierają po parowanych ziemniakach, warzywach i granulacie. Pamietaj tylko ze samica na matke nie powinna byc zbyt bardzo otłuszczona.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kameleon330

kameleon330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:17

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) A można dawać nie parowane ziemniaki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 06 maj 2014 - 23:36

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) Dopuszczanie dużych ras powyżesz 8 miesiąca. W żywieniu zimowym stosuję nie małe ilości parowanych ziemniaków. Żeby przybrały na wadze to najlepiej, a zarazem najdrożej wyjdzie Ci granulat/pasza tylko to jest przeznaczone dla "tuczników". Jeśli mają to być dobre matki to nie stosuj tego bo tak jak kolega wyżej wspomiał będą zapasione. Ładnie tanio i powoli będa przybierać bo zielonkach typu koniczyna ,lucerna, mlecze, do tego stały dostęp do zboża (ja w starej części mam puszki po konserwach przykręcone do ściany na dwa wkręty, jest to lepsze rozwiązanie bo w kafli czy innym korytku stojącym na ściólce dużo zboża się marnuje z wiadomych przyczyn. Mając np. puszki, karmiki na ścianach tylko dosypujesz zboże, a króliki ładnie wyjadają i nie przejmujesz się odchodami wymiesznaymi ze zbożem.) Co do tych ziemniaków to raczej pasza zimowa, tak jest bynajmniej w moim przypadku, latem bazuję na zielonkach. Stały dostęp do wody zwiększa pobieranie paszy, a co za tym idzie zwiększa przyrosty. Twoje króliki maja dostęp do wody? Tu masz porady do chodowli http://lunak-kroliki.../dobrerady.html

Edytowany przez stg, 06 maj 2014 - 23:38.

#6 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 07 maj 2014 - 10:58

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) Masz temat to zapytaj a nie nowy zakładasz .... http://www.agrofoto....40#entry1363245

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MateuszGutowski

MateuszGutowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 maj 2014 - 11:16

pasza , karma dla królików i od ilu miesięcy kryć ;) ale kolego ja się pytam od ilu miesięcy kryć belgi bo są to rasowe a nie wiadomo jakieś mieszance bo takiemu zwykłemu królikowi to wystarczy 6 miesięcy . a z tego co tutaj wyczytałem to żeby przybrać na wadze to najlepiej choć te 2 razy dziennie karmić zielonka i owies a w zime parowane ziemniaki .więc dziękuję wszystkim zamykam temat