Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarosawKnap

JarosawKnap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2014 - 14:51

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Witam koledzy.
Ktoś z Was miał może problem z opadającymi motowidłami? wymieniłem rok temu uszczelnienie na tłoczysku lewego siłownika a on dalej opada. Czy na głowicy cylindra lewego siłownika powinna być pożądna uszczelka, skoro siłownik jest jednostronnego działania? A może to zawór na dole tłoczyska przepuszcza bo jest taki co się załącza na najniższym położeniu. Tłoczysko na samej górze jest porysowane i są wycieli ale przeca jak dobrze rozumiem to ciśnienie tworzy sie tylko pod tłoczyskiem, a na głowicy cylindra jest tylko zgarniacz oleju. Kombajn to claas dominator 66 ale zasada działania jest podobna we wszystkich pokrewnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Dzisiaj, 20:06
  •  

#2 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2014 - 18:29

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) zawółr nie trzyma nie wiem zobacz po wężach pokolei znajdź zawór i wyczyśc albo 2 olcja puszcza rozdzielacz wtedy musisz go rozebrac i wymienic oringi

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:26

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) W rozdzielaczu od spodu pod tym dekielkiem sa takie zaworki (grzybki) mógł pasć zaworek odpowiedzialny za motowidła. NIe masz innych problemów np. nie przyśpiesza gdy podnosisz heder?

#4 Share JarosawKnap

JarosawKnap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:55

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Innych problemów z hydrauliką nie ma, jak by to był rozdzielacz to motowidła opadały by równo a opada jedna strona za co z góry przepraczam bo nie wspomniałem o tym wczesniej. Rozkręciłem siłowniki niedawno i zasada działania, jak dobrze rozumiem jest taka: zasilany jest lewy siłownik jak zaczyna sie podnosić daje wtedy ciśnienie na prawy.
Problemmem zdaje sie być uszkodzony zaworek w środku siłownika lewego który równoważy cisnienie w obu siłownikach i opada lewy bo ma ciężej ponieważ dzwiga napęd motowideł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:46

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Dokładnie kolego tak jak piszesz. Miałem to samo. Wymiana na nowe i trzyma równo. Teraz mam za to inny problem. Prawą stronę co jakiś czas wysuwa mi do przodu sam od siebie. Przeważnie kończy się to spadnięciem łańcucha napędu motowideł. Miał ktoś już tak?

#6 Share Sytu

Sytu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 09:05

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Witam . Ja mam pytanie do użytkownika OKEY.
Mi również opada motowidło tylko z dwóch stron na raz a jak opuszczam je na dół to kombajn mi jednocześnie zwalnia. co może być? i gdzie tego szukać?

#7 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:19

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Odkręć ten dekielek pod rozdzielaczem i tam sa zaworki. Wymień najlepiej wszystko co tam znajdziesz :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 20:59

Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

zawółr nie trzyma nie wiem zobacz po wężach pokolei znajdź zawór i wyczyśc albo 2 olcja puszcza rozdzielacz wtedy musisz go rozebrac i wymienic oringi

jaki zawór,gdzie moze byc i jak wyglada mam dominatora 105 i opada lewa strona.