JarosawKnap

Claas Dominator 66-Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Niko621    0

Witam mam problem z podnoszeniem i opuszczaniem motowidel w dominatorze 86 a mianowicie lewy siłownik szybciej podnosi i szybciej opuszcza. Zostały na nim wymienione uszczelniacze zaworki i nadal tak samo. Układ odpowietrzany był tak jak książka pisze i też nie ma poprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Junkers
      Witam, mój problem polega na tym, że nagarniacz za szybko się obraca. Przy tęgim życie nie mogę sobie dać rady, bo nagarniacz narzuca masę przed podajnik ślimakowo-palcowy (sznekę) i robi się ściana ze słomy przed nim, a następnie pójdzie wszystko na bęben aż silnik kucnie, albo owinie się na nagarniaczu albo całkowicie stanie nagarniacz. Sprawdzałem średnice kół pasowych nagarniacza gdyż pomyślałem że może zmienione i są wedle katalogu takie same tzn. średnice te same jakie mają w Agromie, zębatki też te same. Przekładnia bezstopniowa prędkości nag. chodzi dobrze tzn. od skrajnego położenia do skrajnego tylko pasek wpada na te śruby na dolnym kole jak chcę ustawić jak najwolniej i nie wiem za co? ale to nie jest przyczyną
      Bizon rok 88 (napęd hederu na pasek podwójny, napinacz jednorolkowy) Dodam że dopiero zacząłem przygodę z bizonem, ok 10 godzin dopiero ale już mam wszystko opanowane tylko ten nagarniacz. Na żyto wymyśliłem sposób że nagarniacz do dołu prawie samego, wsunięty do końca a powinno być wysunięty, podniesiony i pchać żyto do przodu delikatnie. Jak wiecie to pomóżcie, co mam zrobić żeby nagarniacz wolniej się obracał niż prędkość jazdy??, bez tego nie ma mowy o normalnym młóceniu
    • Przez arniormo
      Witam kolegów mam problem zamierzam wykonać stawiacze łanu do bizona wiem jak to ma mniej więcej wyglądać ale nie wiem jakie to ma mieć wymiary, Prosiłbym o wstawienie zdjęcia jesli ktoś posiada takie coś i wypisanie wymiarów chodzi o długość. Mój e-mail arniormo@wp.pl
    • Przez kaseton
      Witam, mam taki problem otóż w fergusonie 168 opada mi podnośnik. W siłowniku były wymienione pierścienie i nic to nie dało. Rozdzielacz był wymieniony na nowy. pompa podnosi tylko na wolnych obrotach opada. słyszałem, że może być cylinder jajowaty. jak wymienie na nowy to coś pomoże?
    • Przez koszos1
      witam. Mam taki problem w swoim Bizonie ZO58 że motowidła zwalniają i przyśpieszają same nawet gdy się nie dotyka dzwigni. co może być tego powodem?? czy wystarczy wymienic jakieś uszczelniacze czy co może być grane??
    • Przez stepek
      Witam,
       
      Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.
       
      Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.
       
      Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.
       
      Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.
       
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj