Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarosawKnap

JarosawKnap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2014 - 14:51

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Witam koledzy.
Ktoś z Was miał może problem z opadającymi motowidłami? wymieniłem rok temu uszczelnienie na tłoczysku lewego siłownika a on dalej opada. Czy na głowicy cylindra lewego siłownika powinna być pożądna uszczelka, skoro siłownik jest jednostronnego działania? A może to zawór na dole tłoczyska przepuszcza bo jest taki co się załącza na najniższym położeniu. Tłoczysko na samej górze jest porysowane i są wycieli ale przeca jak dobrze rozumiem to ciśnienie tworzy sie tylko pod tłoczyskiem, a na głowicy cylindra jest tylko zgarniacz oleju. Kombajn to claas dominator 66 ale zasada działania jest podobna we wszystkich pokrewnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Dzisiaj, 05:23
  •  

#2 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2014 - 18:29

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) zawółr nie trzyma nie wiem zobacz po wężach pokolei znajdź zawór i wyczyśc albo 2 olcja puszcza rozdzielacz wtedy musisz go rozebrac i wymienic oringi

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:26

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) W rozdzielaczu od spodu pod tym dekielkiem sa takie zaworki (grzybki) mógł pasć zaworek odpowiedzialny za motowidła. NIe masz innych problemów np. nie przyśpiesza gdy podnosisz heder?

#4 Share JarosawKnap

JarosawKnap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2014 - 20:55

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Innych problemów z hydrauliką nie ma, jak by to był rozdzielacz to motowidła opadały by równo a opada jedna strona za co z góry przepraczam bo nie wspomniałem o tym wczesniej. Rozkręciłem siłowniki niedawno i zasada działania, jak dobrze rozumiem jest taka: zasilany jest lewy siłownik jak zaczyna sie podnosić daje wtedy ciśnienie na prawy.
Problemmem zdaje sie być uszkodzony zaworek w środku siłownika lewego który równoważy cisnienie w obu siłownikach i opada lewy bo ma ciężej ponieważ dzwiga napęd motowideł.

#5 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:46

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Dokładnie kolego tak jak piszesz. Miałem to samo. Wymiana na nowe i trzyma równo. Teraz mam za to inny problem. Prawą stronę co jakiś czas wysuwa mi do przodu sam od siebie. Przeważnie kończy się to spadnięciem łańcucha napędu motowideł. Miał ktoś już tak?

#6 Share Sytu

Sytu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 09:05

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Witam . Ja mam pytanie do użytkownika OKEY.
Mi również opada motowidło tylko z dwóch stron na raz a jak opuszczam je na dół to kombajn mi jednocześnie zwalnia. co może być? i gdzie tego szukać?

#7 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:19

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Odkręć ten dekielek pod rozdzielaczem i tam sa zaworki. Wymień najlepiej wszystko co tam znajdziesz :) .

#8 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 20:59

zawółr nie trzyma nie wiem zobacz po wężach pokolei znajdź zawór i wyczyśc albo 2 olcja puszcza rozdzielacz wtedy musisz go rozebrac i wymienic oringi

jaki zawór,gdzie moze byc i jak wyglada mam dominatora 105 i opada lewa strona.

#9 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 21:03

Odświeże temat. Mam classa dominatora 86 mam zdaje sie podobny problem jak kolega. Otóż gdy podniose motowidła po pewnym czasie koszenia lewa strona opada a prawa jest wyzej i motowidła stoją wówczas krzywo. Gdy opuszcze je do końca opadną na maxa wtedy sie wyrównają podnosze i dopiero wówczas znów są równo na jakiś czas oczywiście. Co mam zrobić oddać lewy siłownik do regeneracji? Dodam że w tamtym roku był robiony rozdzielacz i wszystkie oringi zostały wymienione na nowe.

#10 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 08:39

Odświeże temat. Mam classa dominatora 86 mam zdaje sie podobny problem jak kolega. Otóż gdy podniose motowidła po pewnym czasie koszenia lewa strona opada a prawa jest wyzej i motowidła stoją wówczas krzywo. Gdy opuszcze je do końca opadną na maxa wtedy sie wyrównają podnosze i dopiero wówczas znów są równo na jakiś czas oczywiście. Co mam zrobić oddać lewy siłownik do regeneracji? Dodam że w tamtym roku był robiony rozdzielacz i wszystkie oringi zostały wymienione na nowe.

Masz dobrze odpowietrzony układ

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 10:17

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Raczej tak odpowietrzany był nie jedeno krotnie przy tym silowniku bo myśleliśmy ze zapowietrzenie jest przyczyną

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 18:17

To rozbierz ten siłownik i wymień uszczelniacze,albo zamień stronami i zobaczysz czy dalej będzie puszczał wtedy wymień uszczelnienia.

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#13 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 18:37

Żeby puszczał rozdzielacz to opadałyby całe motowidła a skoro opada jedna strona to wina tkwi po winie siłownika dobrze rozumuje? 

#14 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 14 lipiec 2017 - 08:50

Żeby puszczał rozdzielacz to opadałyby całe motowidła a skoro opada jedna strona to wina tkwi po winie siłownika dobrze rozumuje? 

Tylko jeżeli jest nieszczelny i płyn wycieka na zewnątrz. Jeżeli lżej chodzi od drugiego i puszcza rozdzielacz to będzie opadał ten co ma lżej.

#15 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 21:50

Tylko jeżeli jest nieszczelny i płyn wycieka na zewnątrz. Jeżeli lżej chodzi od drugiego i puszcza rozdzielacz to będzie opadał ten co ma lżej.

Kolego wymienilismy uszczelnienia siłownika od strony targańca. Po założeniu problem sie nie rozwiązał. Wygląda to tak. Podnoszę motowidła podnoszą się obie strony gdy opuszczam strona z targańcem opuszcza się szybciej a druga wolniej. Nie moge złożyc motowideł do samego dołu bo gdy jedna strona jest troche nizej niz druga zaczyna zaczepiac o stół do rzepaku. A wiec gdy zablokowałem pieńkiem stronę motowideł gdzie jest targaniec i chciałem opuścić motowidła z drugiej strony nie mogłem tego zrobic stoją w miejscu. Dopiero pod odkreceniu śrubki i spuszczeniu oliiwy strona bez targanca opadała. O co kuźwa chodzi? Wymontowalismy siłownik od strony bez targanca rozkrecilismy a tam na tłoczysku był pierścien który był przeciety. Teraz pytanie on ma byc przeciety czy sie sam przerwał?

#16 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 08:52

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Teraz ma Dom98 i na stole mam dospawane ograniczniki że motowidła niżej nie opadną i zatrzymują się na nich , co do siłownika to ten pierścień jest gumowy skoro tak to powinienbyć cały.

#17 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 09:34

Teraz ma Dom98 i na stole mam dospawane ograniczniki że motowidła niżej nie opadną i zatrzymują się na nich , co do siłownika to ten pierścień jest gumowy skoro tak to powinienbyć cały.

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś ale też zrobiłem sobie ograniczniki z pienkow i lewa strona z gdzie jest targaniec opada do ogranicznika pienka a druga wisi w powietrzu i nie chce opasc. No jest gumowy i jest pekniety

#18 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 10:10

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) Zrozumiałem że tylko podparłeś prowizirycznie kołkiem do przetestowania. A może przewód łączący oba siłowniki jest przytkany czymś albo zagięty, może trzeba by go przepłukać ropą, wydmuchać powietrzem albo przepchnąć jakimś drutem. Pierścień wymień na nowy.

#19 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1741 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 13:25

Z tego co sie dowiedziałem to w siłowniku po lewej stronie jest jakiś zaworek równoważacy czy coś takiego. Podobno on nie przepuszcza oleju czy cos takiego i trzeba go wymienic. Koszt 4 stówy. Wątpie żeby tu chodziło o zatkany przewód bo podnosi normalnie opuszcza tez do momentu az lewy siłownik nie oprze sie na pieńku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 19:27

Opadający nagarniacz łanu (motowidła) W podręczniku napraw jest opisane jak prawidłowo odpowietrzać siłowniki nagarniacza co po kolei robić. W lewym siłownimu nagarniacza są 2 zaworki.