TomaszWoniak

Agri Plus Trzoda chlewna

Polecane posty

Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki

 

 

prosze o pomoc

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak sie składa ze sam sie z nimi kontaktowałem był u mnie przedstawiciel. ogółnie do sztuki odstaniesz 27-30 zł ale zeby to sie oplacalo to musisz mieć z 300m2 czyli jakies 500swinioków:D wymagan zbytnio nie maja zasciołke wiecej placą no i minimum to 500szt bo koszt transportu prosiąt i paszy co tydz. Przerośnie ich zysk:( ale bedzie cię nakłaniał na budowe nowej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

aa w budynkach musza byc okna plastikowe wetelacja ?? i patyki muszą być ????

Edytowano przez TomaszWoniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
Napisano (edytowany)

wentylacja na pewno, dozownik do leków podłączony do poideł karmiki, silos do paszy bo jak ci przywiozą beczką, i minimum 450szt odliczają ci za upadki i za zbyt duże zużycie paszy musisz im podpisać weksel lub wpis na hipotekę, a po za tym poszukaj na forum bo już ten temat był poruszany i tuczu kontraktowego i o tej firmie a nie zaraz zakładać nowy temat

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

27 zł to jest śmiech na sali, będziesz miał trochę większe upadki czy zużycie paszy i wyjdziesz na zero jeśli nie będziesz musiał dopłącić bo takie sytuacje też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@lukaczmarek ma racje że można i sporo dołożyć do interesu, sa firmy co nawet płaca 45zł za sztukę tuczu ale to wszystko zależy od wielu czynników a głównie to od upadków i zuzycia paszy dostaniesz partię horych warchlaków i już masz problem a z firma nie wygrasz bo ma Twój weksel lub wpis na hipoteke


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak był u mnie przedstawiciel sokołowa to mówił ze płacą 44 zł brutto, ale jak powiedział o wszystkich szczegółach to sie uśmiałem, przecież to jest bardzo ryzykowne, gorzej niz kupno warchlaka, ja osobiście bym sie nie odważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

jak czytam takie głupoty o hipotekach i wekslach to mnie smiech ogarnia. nie ma nic takiego. tak samo jak nie ma potrąceń za upadki i zużycie paszy. jak by ktoś chciał uczciwych informacji to niech pisze. mamy swinie z agri od 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie wiem jak jest konkretnie w agriplus ale nie raz głośno było ze przy takich kontraktach ludzie musieli dokładać do interesu, zresztą co tu dużo gadać mam znajomego który po trzech rzutach wyszedł równo na zero i dał sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

z paszy rozliczają z każdego kg,nikt nie da charytatywnie paszy bo na takich ilościach to są duże pieniądze.mają wyliczone zużycie paszy na kilogram tuczu i im nie wytłumaczysz ,że tucznik zjadł więcej bo ci powiedzą ,że mogłeś ukraść paszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

zużycie paszy na kg przyrostu jest premiowane. także to w interesie hodowcy jest aby było jak najmniejsze bo wtedy jest lepsza premia. od tego jest ich lekarz wet. aby sytuację na fermie stale kontrolował. on zresztą też zamawia pasze i widzi jakie jest zuzucie. już nie jeden cwaniak próbował handlować paszą z agir ale takich szybko wyłapują i zabierają kontrakty i wtedy kara z umowy. to samo jeśli chodzi o leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam się z użytkownikiem ,,

sikor86

,, ponieważ też hodujemy świnie już ok 7 lat z agri i żadnych problemów nie ma tyle ile jest sztuk w kontrakcie tyle wypłacają nie zależnie ile ich jest na fermie :P Zdecydowanie polecam tą  firme :)

Edytowano przez farmall95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

ja również współpracuje z agri od 3 lat polecam tą firmę to są profesjonaliści , nie ma żadnych cyrków z hipotekami płaceniem za upadki i pasze

co miesiąc kasa na kącie nie było  jeszcze nigdy z tym problemu,na koniec rzutu premia w zależności od uzyskanych wyników.

oczywiście każdy musi sobie sam policzyć czy to co proponuje agri  będzie się opłacać.

są firmy które płacą więcej ale też ryzyko u nich jest większe.

co do budynków to muszą spełniać normy dobrej praktyki rolniczej czyli nic nadzwyczajnego podstawowe minimum żeby można zrobić dobre wyniki

dla nowych rolników mają również premie rozwojową    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

Ciekawego, ze bede bogaty :) 33,50zl za szt + premia za zuzycie paszy od 3-13zl za szt. Wyliczyl ze moga wstawic u mnie 440sztuk na glebokiej sciolce na 1szt -1,2m2 a na ruszt 0,8m2. Z upadkami to zalezy z czyjej winy. Jak zginie blondi ta 900zl kara. No i minimalne wymagania wentylacja dozownik lekow poidelka automaty paszowe silosy na pasze. Najlepiej: max 30szt w jednym kojcu, automatyzacja zadawania paszy, wentylacji, ruszta. Umowa na rok 2,8cykli w skali roku i jedziemy non stop tucz, pelna odpowiedzialnosc za stado weterynarz tylko do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    116

Gówno nie interes takie firmy jak oni niszczą polskiego swiniaka bo cena 3,50 to nie rewelacja i dążą do tego żeby z nimy podpisać umowę wole iść do roboty gdzieś niż robić za murzyna dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Prawda ze tam tez podpisuje się klauzule poufności że nikt piknąć słowem nie moze za jaką cenę sprzedajecie sie do AgriPlusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez GibusDF
      Witam!
      Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Wielkopolsce (okolice Koła) poszukuje osoby chętnej do podjęcia pracy jako zarządca w chlewni dla loch. Wykształcenie w kierunku rolniczym, zootechnicznym, weterynaryjnym lub o kilkuletnim stażu pracy przy hodowli loch. Możliwość zakwaterowania i pracy wraz z rodziną. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy Lgalemba@wp.pl lub PW @GibusDF
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj