Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 06 maj 2014 - 06:31

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc Jak w temacie nie przełącza mi z zająca na żółwia na rozgrzanym oleju w skrzyni na zimnym zmienia nie wiem czy za każdym razem nie sprawdziłem kilkakrotnie ale zmienia przy rozgrzanym kontrolka pokazuje zmianę a faktycznie jej nie ma o co tu chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc Dzisiaj, 23:35
  •  

#2 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2014 - 18:38

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc jesli zmienia za zimnym a gdy sie rozgrzeje nie to będą wyjechane uszczelniacze w sprzyni kontrolka pokazuje że przełancza to znaczy że sterowniki i elektronika ok ja myśle że to uszczelniacze musisz rozpołowic i wyjąć przednią część skrzyni tkz dzwon jak zdejmiesz łożyska oporowe to odkręć do okoła tą dużą obudowe i wyjmij z wałkami do złożenia musisz odkręcić z boku dekiel z dzwigniami biegów rozbieżesz ten dzwon wymienisz uszczelki złożysz (powinno wie wszystki obracać ) potem składasz i cieszysz się z jazdy biedniejszy o pare tysi :)

#3 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:59

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc Tylko ze zolw-zajac to kola zebate wrecz na koncu skrzyni, a zeby wymienic uszczelniacze nie trzeba rozpolawiac ciagnika, i nie pare tys. :) Najwazniejsze teraz dobrze zlokalizowac usterke ;)

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 07 maj 2014 - 11:40

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc A gdzie te uszczelniacze są i co zrobić żeby się do nich dostać? bo nie chodzi tu zapewne o te oringi na elektrozaworze. Dodam jeszcze że na zimnym też nie za każdym razem przełącza

Edytowany przez sznajdik, 07 maj 2014 - 17:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:28

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc

Tylko ze zolw-zajac to kola zebate wrecz na koncu skrzyni, a zeby wymienic uszczelniacze nie trzeba rozpolawiac ciagnika, i nie pare tys. :) Najwazniejsze teraz dobrze zlokalizowac usterke ;)

cała skrzynia to tryby ale mechanizm sieryjący to tarczki i uszczelniache jak pisałem w tzw dzwon on odpowiada za półbiegi rewers i przebijanie żułw zajac ,robiłen to nie raz wiec sie orientuje trudno jest doradzac skoro sie tego nie widzi.jak nie zdejmiesz dekla od strony lewarka zmiany biegów nic nie bedziesz wiedział a najlepiej daj foto to ci strzałkami wyrysuje i opisze

#6 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:57

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc Kolego @Robson skoro robiles badz robisz naprawy takowych skrzyni to od kiedy zolw-zajac ma jakies tarczki czy cos innego?? Jesli chodzi o caly cykl zolw-zajac, to jak dla mnie hydraulicznie widelki przesuwaja synchronizator zazebiajac go z zolwiem badz zajacem. I ktora i gdzie tarczka jest od zolwia?? a ktora i gdzie od zajaca?? a w tym dzwonie jak to nazywasz, znajduje sie tylko polbieg i rewers.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 09 maj 2014 - 06:51

Na rozgrzanym oleju nie przełącza żółw/zaiąc Piszecie o dwóch różnych sprawach i obaj macie rację, Ale ten półbieg jak piszesz często nazywany jest żółwiem i zającem.