pablo21

Wyjścia hydrauliczne.

Polecane posty

pablo21    29

Może zadam głupie pytanie ale jestem ciekaw jak jest. W zetorze 7245 jeśli się nie mylę są 3 wyjścia hydrauliczne, więc chcialbym wiedzieć czy jeślibym założył przedni tuz to mógłbym podnosić siewnik na chydropaku, czy wystarczy wyjść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

zetor ma 2 wyjscia którymi pcha olej a jedno to tkz zerowe do niego morzna podłaczyć powrót od jakiegoś silnika hydraulicznego albo coś innego a co do podnoszenia to da rade tylko lupio te wajchy sie ustawiaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak głupio to się ich nie ustawia :P.. Kolega ma takiego i też chodzi z agregatem który ma hydropak. Z tymi wyjściami nie ma żadnych kombinacji.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to się mylisz są tylko 2 a to 3 gniazdo to "zlew" albo jak kto woli "0" no ale wyjśc ci starczy 1-dno na przedni tuz 2-gie hydropak no bo tam trzeba tylko podnosic a opuszczanie grawitacyjne.Chyba że masz jeszcze chydrauliczne znaczniki .Niedługo masz zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@toendt ale jak podnosisz pirwszym wyjściem to jest spoko ale gdy byś na przykład chciał podnieśc 2 wyscie i miał podniesione pierwsze to najpierw spuścisz olej z 1 aby poruszyć Wiem to bo mam 7211 i belarce niekiedy mnie to denerwuje jak trzeba unieśc podbierak a komora sie opuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
no to się mylisz są tylko 2 a to 3 gniazdo to "zlew" albo jak kto woli "0" no ale wyjśc ci starczy 1-dno na przedni tuz 2-gie hydropak no bo tam trzeba tylko podnosic a opuszczanie grawitacyjne.Chyba że masz jeszcze chydrauliczne znaczniki .Niedługo masz zetora.

 

Jeszcze nie mam zetora ale planuje kupić i ten problem bardzo mnie ciekawił. Czyli będzie można podnieśc hydropak nie opuszczając przedniego tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to to się nie uda chyba że zastosujesz zawór na przewodzie a na co ci przedni tuz w agregacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Myślałem żeby na nim założyć obciążniki bo da się czybko odjąć a potrzebne by były tylko do agregatu, Nie będe wydawał 700zł na oryginalne obciążniki tylko zaleje coć z betonu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam pytanie czy można założyć dodatkowe wyjścia hydrauliki bo są tylko 3

ponieważ jeśli mam założonego tura to on korzysta z 2 gniazd ale jak chce nim prasować to muszę odpinać 1 przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to żaden problem pablo 21 podnosisz przedni tuz zamykarz zawór (na przewodzie dokupiony) i możesz spokojnie operowac dzwignią czyli hydropakiem

batim dokup jakiś zawór trzydrożny rozdzielający jedno gniazdo na: tur albo prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Mój zetor ma dwa wyjścia jedno normalne a jedno jakieś Europejskie i jak chciałem obrócić pług to nie mogłem bo nie pasowała wtyczka ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A miałem inne wyjście? :P


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Mój zetor ma dwa wyjścia jedno normalne a jedno jakieś Europejskie i jak chciałem obrócić pług to nie mogłem bo nie pasowała wtyczka

To dokup do pługa euro i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Ja widziałem agregat uni 3m z hydropakiem na jeden wąż czyli opuszcza się pod ciężarem siewnika ale ciekawe jak długo trwa takie opuszczanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

batim wystarczy założyć trojnik i zawor na końcówkę szybkozłącza i tylko zamykać zawor nie odkręcając przewodow. znajomy ma tak w ursusie 5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

A ma ktoś tak zrobione ze AF to jak by mógł to by wrzucił fotki jak jest to zrobione jak rozmieszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Można jeszcze założyć dodatkowy rozdzielacz hydrauliczny i sterować dwiema paramy wyjść (4 szt.) za pomocą jednej dźwigni a przełączając przełącznikiem elektrycznym między jedną a drugą parą. Sąsiad tak ma zrobione w 7745 z przednim tuzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbet    0

ja tez mam pytanie: do którego wyjścia hydraulicznego w zetorze 1441 należy podłączyc wyjście z przyczepy.Zadaje to pytanie ponieważ mam siewnik z agregatu podłączony do wyjscia 4 i bez problemu podnosi zas przyczepa ani nie drgnie.

prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Odświeżam temat.

W 5340 są trzy wyjścia - tak piszecie i ok

chce podłączyć tuza pod jedno wyjście bo potrzebne tylko podnoszenie. A więc:

- jak działają te przewody hydrauliczne?

- czy nie licząc tego "0" wolny spływ to mamy dwa i ich działanie jest takie jak w c360?

- zakupiłem rozdzielacz trójdrożny pod wyjście bo latem założę do niego prasę zwijającą

Kupiłem tuza takiego jak na zdjęciu - facet odwala kawał dobrej roboty

58486755_3_644x461_przedni-podnosnik-tuz-mtz-82-pozostale-maszyny-rolnicze_rev002.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

- czy nie licząc tego "0" wolny spływ to mamy dwa i ich działanie jest takie jak w c360?

 

 

Dokładnie tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Może ktoś wie jaki jest układ wyjść w zetorze , u mnie wyjścia są tak ułożone jak widać ponizej

O O

O

I podłączyłem go pod to lewe dolne wyjście i tuz się unosi czyli jest zasilający. Podejrzewam że lewy górny też jest zasilający a wolny spływ jest prawy górny.

Mam rację? Bo rozumiem że wolnym spływem nic nie podniosę? ( jak sama nazwa wskazuje)

Chciałbym wiedzieć wszystko na ten temat bo dwa wyjścia potrzebuje pod prasę. Założyłem dzielnik bo może być potrzebny jeżeli tzw "0" czyli wolny spływ nie daje oleju na wyjście

Proszę o odpowiedź

Zrobie foty to pochwale się Tuzem

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam do was koledzy pytanie posiadam zetora 6911 i mam z tyłu tylko jedno wyjście hydrauliczne a mam zamiar na żniwa zakupić tura 3 sekcyjnego i nie wiem jak go podłączyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj