Polecane posty

barszczu999    1

Witam. Nowy ciągnik będzie brany po nowym roku, ze względu na upusty. Lecz już teraz się rozglądam, gdyż chcę podjąć rozsądną decyzję, a nie wybrać na szybko ;) Tak więc noszę się z zamiarem kupna ciągnika 250 km, będę nim robił ja, a nie pracownicy więc musi być raczej full wypas. Od początku wpadł mi w oko fendt 824 oraz deutz fahr x720, lecz ostatnio znalazłem bardzo kuszącą ofertę pronara 8140. Maszyna ma robić na naszych 100ha ( lecz z każdym rokiem przybywa coraz więcej ) oraz ma odbierać kukurydzę z pola o areale 300 ha, więc tutaj fendt ze skrzynią 60 km/h byłby w czołówce. Tak więc którego z nich byście wybrali i z chęcią posłucham waszych propozycji na temat innych ciągników z tej półki mocowej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

ja wybrał bym Valtre seri S też ma skrzynie 60 ciągnik naprawde konkretny, jak masz jeździć sam to na pronara bym nawet nie spojrzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

też bym nie wpadł na pomysł aby w ogóle zapytać o pronara jak myślę o fendzie..(na agritechnice nigdy nie przechodzimy obojętnie koło stanowiska pronara lub bielarus bo tam się zawsze jest z czego pośmiać.. ) Ze stajni AGCCO to fendt, interesujący jest również jcb. reszta agcco ma kiepskie sterowanie tzn będziesz urządzał maraton na podłokietniku przy uwrociu. Jak zejdziesz półkę niżej to ze stajni CNH byś coś wybrał.. z claas-a mam ale nie polecam. Claas nie powinien robić ciągników (takie jest moje zdanie). jedyne co mogę o axionie dobrze powiedzieć to to że się nim przyjemnie jeździ ale to też skutek dołożonego układu sterowania ciśnieniem w kołach bo jak nie wyregulujesz to porażka. taki system z pewnością mogę polecić jak będziesz zamawiał specyfikację techniczną nowego ciągnika. fendt i JD mają możliwość zamontowania fabrycznie ale jak by było za drogie to polecam własny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Taki sam stosunek macie do użytkowników "tanich" maszyn?

@barszczu dobrze robi ze od razu nie odrzuca krajowych producentow , bo tak powinno być że jesli czegos nie robia w kraju co spełnia zakładane kryteria to dopiero szuka sie za granicą. Ja do tego Pronara dołożył bym Crystala tez ma kilka ciągników w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ja poleciłbym ci jakiegoś Case Magnuma ze skrzynią CVX. Na pewno będzie najoszczędniejszy. Skrzynia 0-50km/h silnik FPT.

 

Ja poleciłbym ci jakiegoś Case Magnuma ze skrzynią CVX. Na pewno będzie najoszczędniejszy. Skrzynia 0-50km/h silnik FPT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Może coś ze stajni John Deere np, 7250R lub 7230R, zaletą jest że mają technologię ,,tylko on'', dobre oświetleni co się przydaje w czasie pracy w nocy, są 3 rodzaje przekładni do wyboru, skrzynia 50km/h przydatna w transporcie.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczu999    1

JD odpada, gdyż spalanie ma spore, Fendt jest najoszczędniejszy i w sumie on byłby prekursorem pod względem techniki. A co myślicie o JCB 8280 ? Ma ktoś ? Jak się sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Porównaj spalanie Fendta do Magnuma CVX raczej Fendt wypada gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczu999    1

Jezu już mam mętlik w głowie :mellow: Tak więc wybieram pomiędzy, Fendt 824, Deutz X720, JCB 8280 oraz Case magnum CVX, który według was najlepszy ? Kryteria opisane w pierwszym poście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilianoso    0

Popieram przedmówcę polecającego ciągniki Case.

Puma CVX lub Magnum CVX będzie naprawdę doskonałym wyborem. Skrzynia Vario Fendta pomimo swojej niesamowitej prostoty niestety wymięka przy przekładniach CVT stosowanych przez firmę Case IH. Przede wszystkim przekładnia CVT ma lepszą sprawność - mniejsze straty mocy, co przekłada się na spalanie paliwa.

Poza tym słyszałem wiele opinii od rolników, którzy testowali Fendta ze skrzynią Vario, że podczas pracy falują obroty silnika, co spowodowane jest niestabilnością przełożenia przekładni. Jeden z nich określił to jako "walkę silnika ze skrzynią biegów". Kupił Pumę CVX i jest baaaardzo zadowolony z tego ciągnika. Osobiście serwisuję ciągniki tej marki i jeszcze nie słyszałem, aby któryś z właścicieli tych ciągników był niezadowolony. Firma w której pracuję sprzedała kilkadziesiąt maszyn z tą przekładnią na przestrzeni kilku ostatnich lat i jak do tej pory nie mieliśmy okazji zajrzeć nawet do wnętrza którejkolwiek z nich, co chyba dobrze świadczy o ich trwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeżeli jednym z ważniejszych kryteriów jest prędkość to tylko i wyłącznie JCB 8280 - siądziesz to zobaczysz 70 km/h robi wrażenie, a po odblokowaniu obrotów 80km/h i więcej. Wiatr we włosach - bezcenny.

Już nigdy nie przesiądziesz się na furmanki. :D

Brat ma duży tartak i używa go w transporcie. Codziennie robi kilka kursów do lasu z "kubikami", a czasami wozi palety do odbiorcy. Spokojnie z pełnym ładunkiem wyprzedza osobówki. Wiem, co mówię, bo kilkakrotnie jeździłem nim. Hamulce rodem z najnowszych samochodów ciężarowych - bajka, zatrzymuje się na miejscu mimo powalającej prędkości, dla większości ciągników nieosiągalnej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jeśli mogę to troszeczkę kolegę poprawię..

1.koncern AGCCO produkujący Fendt; MF; Valtra; JCB;

2.Jochn Deere

3.grupa Same Deutz-Fahr Lamborghini

4.koncern CNH produkujący Case; NH; Steyr;

5.potem taka przepaść i Claas

następnie długo nic i reszta furmanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

jeśli mogę to troszeczkę kolegów poprawię.. ;)

1.Fendt, JD, Claas, Valtra, MF, Case, Deutz (Steyr nie podaje bo to jest dokładnie to samo co Case w przeciwieństwie do NH)

2.reszta z SDF, NH, ale raczej powinno być 1.1 zamiast 2. ew NH do pkt 1.2

3. potem reszta

w pkt 1 kolejność przypadkowa, ja po prostu dałem ctrl+c ctrl+v z postu overrange. ;););)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj