Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jerzystek

jerzystek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:57

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Witam,
czy ktoś się orientuje czy w umowach zawartych pomiędzy bankiem kredytującym a rolnikem mogę być stosowane klauzule niedozwolone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Dzisiaj, 01:54
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 maj 2014 - 04:03

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone jeśli są niedozwolone (jak sama nazwa wskazuje) to zapewne nie można. a jak bank chce zastosować to prawdopodobnie trzeba uciekać od takiego banku :)

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 maj 2014 - 05:47

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Jeśli nawet bank zastosuje to i tak nie mają one mocy prawnej

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2014 - 06:54

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Kiedyś się tym interesowałam, więc piszę, co wiem. W moim przypadku zaczęło sie od wygranej klientów z BS w Barlinku, gdzie zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego zależała od uznaniowości zarządu banku. Klienci mBanku też wygrali w podobnej sprawie. Tylko, trzeba pamiętać o tym, że klauzule niedozwolone nie moga być stosowane w umowach z konsumentami. W umowach z przędsiębiorcami prawnicy uważają, że przedsiębiorca ma wystarczająca wiedzę(!), by nie podpisac umowy, która jest dla niego niekorzystna. Tylko, czy rolnik jest konsumentem, gdy bierze kredyt na remont domu mieszkalnego, czy jest takim samym konsumentem, gdy kredyt bierze na produkcje w swoim gospodarstwie?
Banki spółdzielcze stosowaly licznie klauzule niedozwolone, co widać w rejestrze tych klauzul. Jak się znajdzie dobrego prawnika, to pewnie mozna powalczyć.

#5 Share jerzystek

jerzystek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:08

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Problem w tym, że chciałbym zaciągnąć kredyt na finansowanie gospodarstwa, tj. budowę budynków gospodarczych, zakup maszyn i nawozów. Złożyłem w banku biznes plan, bank się zgodził na taki kredyt, ale w umowie ponad połowa to klauzule niedozwolone (niedozwolone wg UOKiK w przypadku umów przedsiębiorca-konsument). Podobno rolnik, który zaciąga kredyt na finansowanie działalności rolniczej, a nie prywatnie- to przedsiębiorca. Mogę nie podpisywać, ale to jedyny bank który się zgodził udzielić mi kredytu. NIe wiem co z tym zrobić?! Czy podpisać, czy też nie. Inaczej nie ruszę, a wynika z tego, że prawo działa różnie w różnym kierunku, wobec tej samej osoby. Raz klauzule są niedozwolone, a raz są zgodne z prawem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 maj 2014 - 12:44

Rolnik, bank, klauzule niedozwolone Jak podpiszesz to będziesz sam sobie winien, bo miałeś tego świadomość. Próbowałeś negocjować te warunki?? Drożej wyniesie Ciebie rozbicie kredytu na zadania, ale może to być jedyne pewne rozwiązanie. Dla banku każdy zapis będzie dozwolony, jeżeli klient podpisze. Zapisy jak klauzule niedozwolone są dla UOKIKu i klienta.