Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZywyXr

ZywyXr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 maj 2014 - 21:47

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Mtz 82 z 89. Kupiłem go do pracy w lesie. Ciągnik wymagal kilku napraw mechanicznych, ale to juz ogarnąłem. Mam problem z czujnikem poziomu paliwa(jak wielu innych), kable idą do licznika lecz są poucinane pod siedzeniem. Wychądza dwa kable zielony i czerwony(jest w nim +) a od czujnika wychodzi tylko jeden zielony. Dodam także że ten czujnik jest chyba jakiegos starego typu bo kabel nie jest na wsuwke lecz skrecany na srubke. Gdy mam wylaczony doplyw prądu zegar pokazuje 1/2 baku, gdy wlacze zasilanie wskazówka ucieka na prawą stronę i jej nie widac. Jka to naprawic?

Ostrzeżenie pkt. 1.5

Edytowany przez Elektrotechnik, 02 maj 2014 - 16:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Dzisiaj, 13:32
  •  

#2 Share stahu1998

stahu1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, rolnictwo :D

Napisany 02 maj 2014 - 12:13

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Podłącz plus do licznika a minus weź z czujnika

#3 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 maj 2014 - 19:24

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik Ci ucieka bo prawdopodobnie przewód idący od czujnika do licznika dotyka gdzieś masy ciągnika i na czujnik idzie pełne napięcie 12V. Możę być druga opcja że masz uszkodzony bądź zawieszony pływak i cały czas pokazuje pełny bak.
trzecia sprawa to najprawdopodobniej uszkodzony zegar bo po wyłączeniu masy wskazówka musi opaść na 0.

KPK KUMURUN TEAM

#4 Share ZywyXr

ZywyXr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 maj 2014 - 16:25

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Witam wszystkich. Brakowało mi ostatnio czasu i nie przysiadłem do Mtza bo pogrzebałem trochę przy przyczepie, najprawdopodobniej padł zegar bo reszta jest ok. Zabrałem się za wymianę uszczelniaczy w siłowniku od ramion i napotkałem problem, grubość tłoczyska to 115mm i nigdzie nie mogę znaleść to niego uczelniaczy. Byłem w Agromach i Agrohurach to mówią że nie ma takiego siłownika w mtz. Mieli same c100, 110, 125 a do mojego nic. Miał ktoś tak siłownikw swoim Mtz. Muszę wymienić uszczelniacze bo jak pojadę do zrywki to nie zarobie na olej.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 13 maj 2014 - 17:12

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Ja mam siłownik o średnicy 115 tłoczyska.
Musisz szukać po sklepach zajmujących się hydrauliką siłową i kupić cały pakiet.
http://www.sklep.hyd...ienie-tloczyska
http://www.sklep.lar...i-uszczelniacze
Np tu czy innym. Są do kupienia tylko trzeba znać wymiary.
To na tłok. A tłoczysko jest przynajmniej u mnie uszczelnione tylko uszczelniaczem hydraulicznym typu U ogólnie dostępnym. Na nim i na zgarniaczu jest napisany rozmiar.
na grubej uszczelce tłoka też powinien być numer.

Edytowany przez seweryn20, 13 maj 2014 - 17:14.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ZywyXr

ZywyXr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:56

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Witam. Mtz ogarnięty. Wymieniłem opony z tyłu na nowe diagonalne, uszczelniłem rozdzielacz i siłownik. Pomalowany został cały ciągnik, w srodku nowy skaj + nowe obracane siedzenie. Jako że nie był wczesniej potrzebny, stał w garażu, s poniedziałek podepne go do przyczepy do zrywki i mam zamiar nim zrywać kłody. Dzisiaj gdy chciałem go przepalic :D nie mogłem ogarnąć biegów (wczesniej całe życie na c360), jak prawidłowo przełączać biegi szosowe+terenowe?

#7 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:59

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. Normalnie, sprzeglo w podloge i zmieniac...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#8 Share ZywyXr

ZywyXr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:16

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. a jak się przełacza z terenowych na szosowe i odwrotnie?

Edytowany przez ZywyXr, 07 czerwiec 2014 - 22:17.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:53

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. On ma dwa reduktory, jeden pod kierownicą taka rączka, do przodu i do tyłu, nic prostrzego, a drugi w rączce z biegami, rączkę dajesz do lewej strony i do przodu, lub do tyłu, między nimi luz jest, tak jakbyś biegi zmieniał, tylko na nim nie ma biegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 08:56

Mtz 82 nie działa wskaźnik poziomu paliwa. zrób jakieś fotki zobaczymy jak ładnie pomalowałeś

Dodaj odpowiedź