kris14

Przetrząsaczo - zgrabiarki pasowe

Polecane posty

Daniel1987    1

przetrzasanie i zagrabianie to te same ustawienia, tylko rozne obroty silnika, do zagrabiania masz dodatkowo taki ekran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Ja tak samo jak koledzy piszą. Te same ustawienia do przewracania i zgrabiania. Operacje różnią się tylko techniką jazdy. W tej maszynie przewracanie to po prostu przerzucanie sianka w inne miejsce.

- zgrabiam jadąc od zewnątrz do wewnątrz

- przewracam jadąc od wewnątrz do zewnątrz, tzn jadę tam i spowrotem jeden raz przez środek i odrzucam skoszone pokosy na zewnątrz, a potem w to miejsce rzucam spowrotem sianko, które przed chwilą odrzuciłem jadąc pierwszy raz i tak coraz dalej aż do miedzy

Edytowano przez TBhog

Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do przewracania to dźwigasz jedną stronę wyżej lewą chyba (jeśli kręci sie w prawo ) ja tak robiłem ale teraz mam inną a tą tylko grabie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podobno lepiej przewraca to siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja też przewracałem z jedną stroną wyżej i rzeczywiście może i lepiej jest tak przewracać ale wydaje mi się że tylko w tedy gdy jest dużo trawy :)

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

ja w tym roku pierwszy raz uzylem ekranu bo wszycy gadali ze to dziadostwo, teraz stwierdzam ze nie takie zas dziadostwo, szczegolnie pod prase czy samozbierajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Cześć mam okazje kupić używaną w bardzo dobrym stanie zgrabiarke taśmową producent Puchacz prawie jak nówka. Czy polecilibyście ją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja mam taśmówkę z Lublina Z-234 i jestem bardzo z niej zadowolony pod względem że dobrą robotę robi możesz nią przewrócić siano jak i zgrabić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Chodzi Tobie o coś podobnego do tego?

http://allegro.pl/przetrzasacz-pasowy-pasowka-zgrabiarka-promocja-i1835571658.html

 

Jeśli tak, to moim zdaniem szkoda na ten sprzęt pieniędzy. Chyba że masz z 1ha pastwiska/łąk, to wówczas możesz zaryzykować.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Rolnikix nie o zgrabiarke z lublina producent puchacz już nie robią ich bo fabrybka została zamknięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Tamta sie sprzedała ale mam na oku przewracarke Lublin Z-234 dwu palcową polecacie ją , potrzebuje ją na 2 hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjdann    95

Cześć mam na oku używaną zgrabiarke taśmową z lublina Z-234 czy polecilibyście ją ? Potrzebuje na 2 hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Nie polecę Ci tego konkretnego modelu bo go nie znam ale na 2 ha mogę polecić ogólnie taśmową. Wydaje mi się, że inne karuzele etc są lepsze ale jak ja kupowałem do kierowałem się ceną i areałem ok 1,5 ha. Taśma jest najtańsza i bardzo uniwersalna. Nie wyobrażam sobie nią pracy na 20 ha bo jej konstrukcja chyba tego długo nie wytrzyma. Na 2 ha spokojnie rozrzucisz sianko i zgrabisz. Mówią, że lepiej pracuje na równych polach - mam górki i przy odpowiednio dobranej prędkości jazdy i ustawieniu działa super, napewno lepiej niż grabie albo pająk którym kiedyś też pracowałem. Zwrotniejsza, wg mnie lepiej rozrzuca (a raczej przerzuca) niż pająk, nie trzeba jeździć kilka razy w tym samym miejscu no i przy grabieniu nie robi warkocza. Polecam


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornikm    2

Ja tez bym Ci ja polecił. Zrobi wszystko i dobrze zrobi a jak masz równa łąkę to to jest bajka. Ja mam taka sama i jestem z niej bardzo zadowolony :D

A cena moim zdaniem jest bardzo okazyjna wiec tylko brac.

Edytowano przez kornikm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Beż kolego śmiało ja sam swoją w sierpniu kupiłem za 700zł w troszke gorszym stenie, wymalowałem pare zębów założyłem i teraz czeka do sianokosów;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Więc bierz kasę wsiadaj w samochód z przyczepką kupuj i przywoź do domu niż ktoś ci ją zgarnie z przed nosa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz18a    0

Witam.Mam problem z przetrzasaczem pasowym poniewaz podczas przewracania sania spadaja mi pasy oraz lamia sie plastiki

ktore sa przymocowane do pasow. Dodam nie przetrzasacz pracuje z ursusem c-360 i pasy spadaj najczesciej gdy jade 3 lub 4 przy

1800 obr/min.Przetrzasacz jest marki Akpil.Prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Nie powiedział bym tak ja,w okolicy mojej jest ich mnóstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj