Zaloguj się, aby obserwować  
Mateuszgm

Sieczkarnia MF 565,560

Polecane posty

Mateuszgm    0

Witam,

Otóż mam taki problem, czy ktoś wie od czego pasuje sieczkarnia do tego modelu/gdzie taką nabyć ? Poszukuję dłuższy czas, czy ktoś się orientuje gdzie jej szukać, na wszystkich portalach aukcyjnych brak. Znajomy mi mówił, że pasuje od innego modelu, wystarczy wyciąć 2 rozrzuty i jest ok, ale ile w tym prawdy nie wiem :( . Więc jak sądzicie ? Gdzie szukać takiej sieczkarni ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Zmierz ile ma ()powinna mieć) sieczkarnia do twojego modelu i szukaj podobnej wielkością. Jeśli trafisz +-5cm to jesteś w domu. Jeśli szersza niestety tak jak "znajomy" mówi, trzeba zrobić węższą, tzn. skrócić wał i całą sieczkarnię zwęzić. Ale trzeba to zrobić (wał) dokładnie bo niewielka niedokładność i tyłek kombajnu rozniesie. Ktoś pisał że to robił na tokarni.

Po prostu szukać i pytać o szerokość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

kolego do 560 565 sieczkarnia pasuje od 520 530 525 535 to jest ta sama szerokosc 520 jest starszym kombajnem produkowanym do 1979 rok a juz od 1980 roku 530 zaczeto i do 1984 natomiast 560( zakrywanym zbiorniimjak 660) produkowano chyba do 1988 jak sie nie myle co dop skracania sieczkarni to odradzano mi bo za duze obroty i problem z wywazaniem i nie znalazlem nikogo kto by sie podjol skruceniu do 530L kupilem od 520 pasuje idealnie natomiast od wszelkich 620 620super II 625 660 sa za szerokie o jakies 15cm;; do 560 ponoc pasuje od kturejs 800-setki 805 potem 835 ale do konca nie wiem , jedynie mozesz zmierzyc i napewno od 520 lub 525 szukac jest ich duzo wiecej juz dokladni nie pamietam ae do 560 chyba 120 cm komleta kupilem za 2500zl w super stanie , musze zapytac syna mowil ze ktos maod 520

 

Mateuszgm nie sugeruj sie iloscia wytrzasaczy bo mnie wprowadzano w blad bo 620 do 660 tez maja 6 wytrzasaczy ale maja szersze podsiewacze i sieczkarnie sa szersze mozna zamowic (na allegro zalazlem) nowa 5200 ZL ale gosc powiedzial ze m amnsto zamowien i dlatego szukalem uzywae bo wtym roku musze juz ciac bo nie potrzebuj juz slomy od 2000 do 3000zl powinienes znalezc

 

Mateuszgm nie sugeruj sie iloscia wytrzasaczy bo mnie wprowadzano w blad bo 620 do 660 tez maja 6 wytrzasaczy ale maja szersze podsiewacze i sieczkarnie sa szersze mozna zamowic (na allegro zalazlem) nowa 5200 ZL ale gosc powiedzial ze m amnsto zamowien i dlatego szukalem uzywae bo wtym roku musze juz ciac bo nie potrzebuj juz slomy od 2000 do 3000zl powinienes znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj