szymon21137

Jak spisują się zgrabiarki karuzelowe na nierównych łąkach ?

Polecane posty

szymon21137    5

Witam

Mam mały problem ponieważ chciałbym kupić zgrabiarke karuzelową ale nie wiem jak spisuje się taka na nierównych łąkach. Proszę o pomoc !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Bardzo dobrze-ja mam Kuhna na podwoziu tandemowym + kółko kopiujące-grabi bardzo czysto w porównaniu z "gwiazdową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

gwiazdowa do pięt nie dorasta karuzelowej, przede wszystkim karuzelowa nie zwija pokosu tylko przesuwa dzięki czemu nie ma obawy że przy belowaniu pokos ściągnie aż z pod ciągnika (bo takie przypadki za czasów gwiazdówki się zdarzały) na nierównych łąkach wygrabi perfekcyjnie i tak jak kolega jaro pisze szukaj na tandemie mniej będzie przypadków zarycia zębów o darń (ja mam na 2 kołach i chętnie zmieniłbym na tandem :))

Po wypowiedzi kolegi piter 2686 wnioskuję że nigdy nie pracował karuzelówką B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A w jaki sposób chcesz ją wziąć na testy? U nas kiedyś taki wzioł prasę na testy narobił belek i oddał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon21137    5

no bo za testy nic nie płacisz gadasz z firmą jak ci udostępnią to bierzesz na ustalony czas po czasie oddajesz i koniec jak ci pasuje to bierzesz. Jak bierzesz ciągnik na testy to paliwo musisz lać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon21137    5
Napisano (edytowany)

no bo za testy nic nie płacisz gadasz z firmą jak ci udostępnią to bierzesz na ustalony czas po czasie oddajesz i koniec jak ci pasuje to bierzesz. Jak bierzesz ciągnik na testy to paliwo musisz lać :P

Edytowano przez szymon21137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam pytanie mam zgrabiarkę fella ts 335 dn na tandemie jestem z niej zadowolony ładnie grabi w każdym terenie ,ale mam okazje kupić niedrogo zgrabiarkę 2 gwiazdową Niemeyera 7 metrów zasięgu chodzi o to żeby tą samą robotę zrobiła 2 razy szybciej . Jak taka zgrabiarka ma się do 1 karuzelowej czy poradzi sobie na nierównej łące tak samo jak pojedyńcza czy raczej do 2 karuzelowej musi być równa łąka i czy jeszcze są jakieś różnice między nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

o ile wiem to w dwu gwiazdowej gwiazdy mają jakąś tam swobodę ruchu i jeśli chodzi o zgrabianie to nie ma różnic, przydatna jest też funkcja grabienia 1 gwiazdą więc na to zwróć uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ja kupiłem 2-karuzelową Krone w zeszłym roku i żałuję, że tak późno. Niezależne zawieszenie, czyli tam, gdzie 1 karuzela mogła tam mogą i dwie. Duuuużo szybciej i ok. 1/3 paliwa, a wałek w sam raz pod prasę. Dodam, że pracuję w górach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Silver
      Witam!
      Musze kupić jakąś zgrabiarkę bo za dużo czasu i paliwa tracę ze starą 5cio gwiazdową, moim zdaniem najlepsza zgrabiarka to gwiazdowa, tylko że stara już sie całkiem rozleciała prawie i trzeba coś nowego i nie wiem czy taka na 9 tależy to dobry pomysł bo za 3,7 tyś to nawet starej karuzelki nie bardzo kupię ale nie podoba mi się że te 9 tależy na takiej samej ramie i małe kółka są, z kolei zawieszana 6 tyś kosztuje, może i Vka ma większą szerokość roboczą i nie ściągnie ale jak z wysokością roboczą bo na kołach idelalnie kopiuje teren a jak jest z tymi zawieszanymi?
      A może ktoś próbował zawieszaną na 4 gwiazdy do tura czepiać zeby ciągnik nie wgniatał nic kołami,
      coradzicie>? :rolleyes:
    • Przez krzysiek5314
      witam co sadzicie o sadzarkach karuzelowych,jeśli ktoś posiada niech napisze jakie są ich wady i zalety.ostatnia oglądałem taką za 14tys na allegro nowa od rzemieślnika wygląda całkiem całkiem.
    • Przez kamil1706
      Witam. Jest to mój debiutancki wpis na tym forum i od razu chcę zaznaczyć iż nie jestem rolnikiem, jestem myśliwym, który pięści w rękach niewdzieczna funkcje szacowania szkód. Będę tu zaglądał co jakiś czas i pytał na ogólnopolskim forum rolników o różne zagadnienia, chciałbym znać opinie praktyków. Pierwsze moje pytanie, ile należy wypłacać rolnikowi za rekultywacje 1 ha uszkodzonej laki przez dziki. Ile za pracę agrotechniczne, ile za nasiona, ile za utracony plon siana a ile masy zielonej. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich, Chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o używanej zgrabiarce claas liner 1550:
      -jakie macie opinie na jej temat,
      -jak z awaryjnością,
      -jak cenowo,
      -czy warto kupić takową czy inna?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Planuje kupić zgrabiarke karuzelową i chciałbym zasięgnąć opinii na temat tych dwóch firm. Będzie używana głownie do siana ale też do zielonej trawy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj