Skocz do zawartości

Zdjęcie

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dorothi

dorothi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 maj 2014 - 08:25

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę? Witajcie, zgłosił się do mnie jeden Pan z ofertą iż chciałby na moim polu postawić reklamę. Szczerze - nie miałam bladego pojęcia o zasadach stawiania tego typów konstrukcji przy drogach, więc jak zaproponował iż postawi ją na rowie - to pomyślałam przecież to już nie mój teren więc niech się w gminie dowie jakie należy spełnić warunki. A tymczasem następnego dnia jadę autem.. a REKLAMA już stoi, i to nie w rowie, ale na moim polu(zbożu). Wymiary podstawy: 4m x 2m, wysoka 4m. Nie wkopana konstrukcja, ale obciążona bloczkami betonowymi tak więc na 8 m2 zboże zostanie zniszczone. Reklama znajduję się na skrzyżowaniu głównych ulic przy drodze powiatowej. Facet zaproponował 1000zł za pół roku dzierżawy. Natomiast po konsultacji z inną osobą która ma na swoim terenie kilka reklam, tylko że przy bardziej ruchliwej drodze - na miesiąc dostaje 600-1000zł ! Stąd moje pytanie: ile od niego żądać? Dodam, iż niestety stoi w takim miejscu i śmiesznie ze skosa, a nie równolegle do drogi, że dochodzi problem z wykonywaniem zabiegów agrotechnicznych na polu. Czy kazać mu klamot zabierać i niech sobie w ogródku postawi? Reklama ma dotyczyć sprzedaży działek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę? Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share timo

timo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 maj 2014 - 08:44

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę? Poczekaj parę miesięcy, a potem domagaj się zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Jak nie pójdzie na Twoje warunki, pozwij do sądu. Oprócz zniszczonego plonu powołaj się na utrudnione zabiegi agrotechniczne, co przekłada się na stratę czasu i paliwa, droższą usługę np. kombajnem itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 maj 2014 - 11:39

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę? tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie
najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share timo

timo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:11

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę?

tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie
najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

Wiem, że stary temat, ale... Bzdury opowiadasz. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za bezumowne korzystanie przysługuje zapłata wstecz.