Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka ogrodowa - Co kupić?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 maj 2014 - 05:17

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Jaką kupić w miarę dobrą mało awaryjną spalinową kosiarkę na podwórko w cenie około 1-tyś?
Mile widziane linki.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Dzisiaj, 04:31
  •  

#2 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 01 maj 2014 - 06:45

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Najlepsza była by kosiarka z silnikiem briggs stratton(wytrzymałe są sam taką mam).Lepiej nie doradze bo nie wiem czy z napędem,koszem lub bez.

Edytowany przez Zmotoryzowany12, 01 maj 2014 - 06:45.

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:35

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Miał ktoś styczność z kosiarkami Rometa ? chodzi mi dokladnie o ten model
http://www.sklep.rom...-1-dov,935.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 maj 2014 - 20:53

Jaką kupić w miarę dobrą mało awaryjną spalinową kosiarkę na podwórko w cenie około 1-tyś?
Mile widziane linki.

Jeśli nową to warto dołożyć z 500, żeby służyła na lata i koszenie nie było uciążliwe

np
http://allegro.pl/ko...4190781773.html
Słabszy silnik to niewypał na większe powierzchnie .
Podobno rewelacyjne są też silniki honda ,ale nie są tanie kosiarki z tymi silnikami

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#5 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 maj 2014 - 08:29

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Silnik B&S albo Honda i do tego porządny wózek, łożyskowane koła. Niestety większość marketowych kosiarek ma w wózki z blachy jak w puszcze od piwa. Ja ze swojej strony mogę polecić włoskie kosiarki Oleo-Mac Sam mam taką, masywny wózek, lekko jeździ, silnik B&S

#6 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 02 maj 2014 - 08:52

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Zastanawiałem sie też nad kosiarkami HECHT ale jak zobaczyłem ze to czeskie to zrezygnowałem , nie dam pepikom zarobić ;[
Ten Romet ma regulowana prędkość jazdy tylko nie wiem co to jest warte w praktyce.

#7 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 maj 2014 - 10:01

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? To ja polecę to co sam mam w domu. Już siódmy sezon pracuje u mnie kosiarka wyprodukowana w chinach :lol: dla polskiej marki Hortmasz, z silnikiem B&S 675. Do tej pory nie miałem z nią żadnego problemu, żadnej awarii, pali na dotyk. Kosi ok. 10 ary podwórka gdzie jest wszystko trawa, kończyna, mlecze itp, co tydzień, półtora, od kwietnia do września. Moja jest z koszem, bez napędu, na łożyskowanych kółkach, z centralną regulacją wysokości. Dałem za nią wtedy chyba 1100zł.
Może coś wybierzesz dla siebie:
http://www.hortmasz....1&name=Kosiarki

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

#8 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 maj 2014 - 11:25

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Jak masz ładne podwórko brigsa możesz kupić. Jak jest pełno kamieni i niespodzianek to brigsa szybko szlag trafi. Ja mam nac z jakimś silnikiem chińskim ohv. Ma klina na kole magnesowym i przy uderzeniu w pniak tnie klina. W brigsie pogniesz wał. Mam ją juz 6 lat i silnik chodzi bezawaryjnie, napęd tandeta i ciągle trzeba coś robić.

#9 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 02 maj 2014 - 12:59

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Czytając wasze posty to moja marketówka mając dosyć ciężki żywot u mnie jest wyjątkowo wytrzymała. 8 sezon tyra nie rzadko po kamieniach czy jakiś zaroślach i bez żadnej awarii jak na razie. Tylko kółka już się ledwo trzymają i w tym sezonie muszę wymienić. Dokładniej jest to CMI z Obi z silnikiem GGP Italy.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#10 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:39

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Ja także mogę polecićz silnikiem briggs stratton który jest bardzo wytrzymały,mam już 4 sezon i dobrze się sparwdza. Poza tym szerokość myślę około 550cm plus kosz i napęd do tego,to znacznia ułatwi apracę. Cenowo wyniesie Cię to jakieś 1200-1400zł.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rokom

rokom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 23:50

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Ja posiadam kosiarkę spalinową marki Tryton z silnikiem B&S jest nie zawodna służy mi już drugi rok, co najważniejsze nie psuje się, w razie jakiś pytań proszę pisać

Edytowany przez rokom, 14 czerwiec 2014 - 23:51.

#12 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:51

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Już drugi rok ? Ubawiła mnie wypowiedź poprzednika. U nas kosiarka służy już 10 lat, kupiona została w nomi. Zero awarii wszystko działa jak należy, koszony nią jest spory obszar. Wiadomo, filtr olej często wymieniane (częściej niż zalecane). Markę kosiarki nie mogę rozczytać.

#13 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:09

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Ja mam HECHTA 546. Jest u mnie 4 rok. Silnik jest bardzo dobry, ale jeśli chodzi o obudowę to nie jestem zbyt zadowolony. Często coś pęka, urywa się itp. Ogólnie jestem w miarę zadowolony, 4km mocy dają radę. Mało do koszenia nie mam, ale też nie jest jakoś bardzo dużo. Cena około 650zł.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#14 Share kaszo

kaszo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 14:16

Już drugi rok ? Ubawiła mnie wypowiedź poprzednika. U nas kosiarka służy już 10 lat, kupiona została w nomi. Zero awarii wszystko działa jak należy, koszony nią jest spory obszar. Wiadomo, filtr olej często wymieniane (częściej niż zalecane). Markę kosiarki nie mogę rozczytać.

Co w tym dziwnego ? twoja nie służyła 2lata ? no właśnie.. Sądzę że mi posłuży jeszcze więcej bo chodzi jak na początku , pozdrawiam :)

#15 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:50

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? No u mnie po dwóch latach jak się skończyła gwarancja była pierwsza awaria. :wacko:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#16 Share Zmotoryzowany12

Zmotoryzowany12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2014 - 18:01

Jak masz ładne podwórko brigsa możesz kupić. Jak jest pełno kamieni i niespodzianek to brigsa szybko szlag trafi. Ja mam nac z jakimś silnikiem chińskim ohv. Ma klina na kole magnesowym i przy uderzeniu w pniak tnie klina. W brigsie pogniesz wał. Mam ją juz 6 lat i silnik chodzi bezawaryjnie, napęd tandeta i ciągle trzeba coś robić.

Kolego ja mam bringsa ( 5lat ) i czasami jakiś kamien podleci to tylko strzelai jedzie dalej.Raz trafiłem na pniak i też jakoś poszło,dodam,że chodzie bezawaryjnie już od tych 5 lat.Wymieniałem tylko olej co roku na wiosnei czyściłem filtr.

#17 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:36

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Też mam Brigsa już 4 rok i póki co nie moge narzekac,jedynym minusem jest jej nadmirne nagrzewanie się,ale być moze już po prostu coś zaczyna szwankować. Ogólnie póki co bez żadnych napraw z wyjatkiem ostrzenia noży oraz wymianami oleju,ale to akurat normlane.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#18 Share wakancy

wakancy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:21

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? dokladnie brigs robi naprawde dobre silniki i zywotne co w dzisiejszych czasach ma znaczenie.

#19 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:58

Kosiarka ogrodowa - Co kupić? Ja mam kosiarkę Tryton Briggs&Stratton, nie ma z tym silnikiem problemów, jakby były to zresztą do serwisu chyba w Polsce to nikt nie ma daleko. Równie mocno chwalone są silniki Hondy, natomiast je jest już trudniej naprawiać, nie ma już tak gęstej bazy serwisów. Mój głos też za Briggsem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kostykiewicz

kostykiewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 maj 2015 - 22:38

Połączone

Witam,

Jaką kosiarkę możecie szczerze polecić nawet i model, firmę do 2 300 zł

Makita, huskfrna, viking bądź inna jakaś dobra...

Taka żeby był do niej serwis i części zamienne dostępne,

obudowa metalowa, nie plastikowa, chyba że się mylę prosze poprawic z tą obudową

Silnik 5,6,7 km koni mechanicznych

szerokość koszenia do 56 cm, 54 cm

z napędem

Ktory z tych modeli na allegro wg popularnosci jest ok

http://allegro.pl/ko...price_from=1000

Edytowany przez kris14, 22 maj 2015 - 19:51.