Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 80 przedni napęd i turbina

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 22:54

MTZ 80 przedni napęd i turbina Jaki koszt kupna i założenia turbiny i przedniego napędu do mtz 80 ? Turbina da 10 - 15 km więcej wiec chyba sie oplaci zalozyć . Jak myślicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 80 przedni napęd i turbina Dzisiaj, 21:57
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 maj 2014 - 09:24

MTZ 80 przedni napęd i turbina koszt samej turbiny to 1300zł http://allegro.pl/ro...4167394286.html
a tu masz cały komplet potrzebny do założenia turbiny http://allegro.pl/tu...4193178154.html
co do ceny przedniego napędu to dokładnie nie wiem ale kiedyś widziałem zestaw za 6 000zł, był on wyciągnięty z rozbieranego na złom mtza i nie wiadomo co tam było w środku i czy nie było by trzeba go wyremontować i dopiero założyć.

Moim zdaniem nie za bardzo się opłaca takich modyfikacji wprowadzać, lepiej sprzedaj tego co masz i dołóż trochę grosza i kup już z przednim napędem i jak chcesz to z turbiną
KPK Kumurun Team

#3 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 maj 2014 - 09:35

MTZ 80 przedni napęd i turbina Pomysł wydaje się bardzo fajny, turbo poprawi osiągi, napęd napewno poprawi trakcję i zwiększy uciąg! Co do ceny to turbo w granicach 1000, 1500zł Z napędem będzie większy wydatek, no i kupując przedni napęd z odzysku trzeba się liczyć z tym że może coś z nim być nie tak. Więc podliczając koszty i robociznę może lepiej poszukac coś z turbo i napędem w oryginale? Więc podliczyć koszty i przemyśleć czy opłacalna taka modywikacja.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 01 maj 2014 - 14:07

MTZ 80 przedni napęd i turbina Dołóż sobie do tego rozbieranie skrzyni i montaż koła pośredniego. Ogólnie jest na temat turbiny cały wielgachny temat i nie widzę sensu drążyć to samo tutaj.
KPK Kumurun Team

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 01 maj 2014 - 20:44

MTZ 80 przedni napęd i turbina Z 6 tysiącami to przesadzona cena kiedyś widziałem za 8 ale krzyżakowy. Cena napędu do 3 no 4 tysięcy coś znajdziesz oooo znalazłem
http://olx.pl/oferta...html#61c2ed7c1d

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2014 - 21:23

MTZ 80 przedni napęd i turbina Jak sie znasz na mechanice albo masz dobrego mechanika przy sobie to ok jak nie to sprzedaj tego i kup 82 TS taka moja dobra rada bo jak widze tuningi ruska przez domorosłych mechaników to mnie strzela nie powiem co ...
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share chrzan86

chrzan86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 maj 2014 - 22:04

MTZ 80 przedni napęd i turbina kolega chciał do białoruśki założyc napęd no ale jak usiedliśmy i obczailiśmy co tzreba by było przerobić to mu się odechciało :D powiedzial że wstrzyma sie z rok no może 2 i kubi jakąś belarke ;) A roboty jest od h...a ale wszystko do ogarnięcia! Jeśli ma ktoś trochę zapału to można przerabiać! Ale też bym chyba kupił coś do poprawki ewentualnie :rolleyes:

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 03 maj 2014 - 21:40

MTZ 80 przedni napęd i turbina U nas w okolicy gosc rozbiera MTZy i 3000 4000 masz kompletny naped, tylko zamontowac i w pole, czasami cos tam do poprawki, ale dziadostwa nie sprowadza bo nie chce sobie popsuc renomy. Oglasza sie na tablicy http://olx.pl/m/ofer...zytkownik/nbct/ ale najlepiej zadzwonic do nich, bo nie wszystko maja wystawione.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 04 maj 2014 - 06:29

MTZ 80 przedni napęd i turbina Nic nie trzeba przerabiać. Skrzynię biegów odkręcić od redukcyjnej, włożyć wałek i zębatkę pośrednią, skręcić to najgorsza robota a i tak na niecały dzień.
Ale jeśli miał bym turbo zakładać i z napędem się bawić to wolał bym ciągnik zmienić. Koszty na pewno większe niż przeróbka bo za mtz-ta bez napędu wiele nie dostanie.
KPK Kumurun Team

#10 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 06 maj 2014 - 06:20

MTZ 80 przedni napęd i turbina Na pewno trzeba rozpołowić ciągnik żeby włożyć koło zębate do napędu przodka? W zimę miałem zdjętą pokrywę skrzyni i jak się przyglądałem temu to chyba dało by się przez górę to zrobić.

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 maj 2014 - 15:58

MTZ 80 przedni napęd i turbina Raczej nie bo oś koła pośredniego wkłada się przez otwór który jest na składaniu skrzyni z skrzynia redukcyjna.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 13 maj 2014 - 22:37

MTZ 80 przedni napęd i turbina A moze by sie udalo po zdjeciu przystawki z dzwignia polowe-szosowe?
Trzeba to sprawdzic

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Dodaj odpowiedź