Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 18:47

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie WItam wszystkich , posiadam zetorka 12011 wymieniłem w nim serwomechanizm na nowy fabryczny po regeneracji , został sprawdzony tam na fabryce osobiscie i działa , tylko zapomnieli mi powiedzieć że trzeba pod swój traktor wyregulować zawór ciśnienia , u mnie na starym serwo działało .. teraz niestety słabo się kręci / Chciałbym się zapytać jak dokonać tego zwiększenia ciśnienia ? krok po kroku jakby mi ktoś mógł wytłumaczyć , podkreślam że wymieniłem wszystkie filtry , ten od serwa też ..

Daję zdjęcie

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie Dzisiaj, 07:15
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 maj 2014 - 12:46

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie To jest ten zawór co dochodzą do niego te 2 rurki, odkręcasz je, i wykręcasz zawór, od dolu w nim masz regulację, ale radzę wpiąc manometr przed regulacją zeby wiedzieć ile jest ciśnienia, bo mażna gorzej zrobić. Z tego co pamiętam tam powinno być 80 bar.

#3 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 01 maj 2014 - 22:15

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie A gdzie ten manometr wpiąć ?

a te 80 bar ma być na wysokich obrotach czy na niskich ? I jak to sprawdzić ? Wpinam manometr i odpalam silnik ?

Edytowany przez Zetix, 02 maj 2014 - 08:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 02 maj 2014 - 19:46

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie Podłączasz się za zaworem , trójnikiem, obroty 2000 , olej hydrauliczny 30 , temp.40stopni , ciśnienie 8 MPa , wydatek 18l/min ( instukcja zaleca hydrotester HT 3 ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 maj 2014 - 17:22

Zetor 12011 zwiekszenie ciśnienia na serwomechanizmie Odkręciłem to .. nawet nie brałem manometra ... dwa obroty w prawo odpalam zetora .. a tutaj paluszkiem , dosłownie paluszkiem kręcę ! Pochodził sobie 15minut rozgrzał się lekko i tak coraz więcej gazu sprawdzałem serwo .. żadnych problemów nie ma .. Ja wszystkie prace wykonywałem bez wspomagania prawie , a tutaj 30min roboty i proszę .. Ale cóż - uczymy się na błędach ! Dzięki chłopy