Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Opryskiwacz niechce pobierać wody z dna zbiornika

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam ,mam opryskiwacz ciągnikowy starego typu który wykorzystuję do pryskania malin i mam z nim jeden zasadniczy problem ,opryskiwacz działa poprawnie do czasu kiedy woda zajmuje dyszę od mieszadła (taki siusiek na wysokości ok. 20 cm od dna zbiornika ) ,a jak woda opadnie niżej to opryskiwacz traci normalne ciśnienie pracy i zaczyna wariować tzn. ciśnienie spada praktycznie do zera a po pewnym czasie ciśnienie idzie na cały zegar ,czasami potrafi nawet zrzucić jakiś wąż lub rozerwać końcówkę . Panowie czy jest jakiś sposób żeby opryskiwacz pobierał wodę do końca a ciśnienie nie szalało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zaworki w pompie wymieniałem . membranę też , ciśnienie w pompie 2/3 takiego jakim pryskam i nadal to samo.

 

Zawór od mieszadła jest i kiedyś tak było że jak pod koniec pryskania wyłączyłem mieszadło to wszystko było ok. a teraz to nic już nie pomaga .

Edytowano przez ozey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Może pompa ma luz na wałku i nie ma pełnej wydajności, jeżeli poziom wody jest wyższy daje rade, a jak opada już ma problem zaciągnąć.

Wskazówka na manometrze stoi ładnie czy skacze? Może gdzieś zasysa powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przez smok raczej powietrza fałszywego nie łapie bo wszystkie połączenia porobiłem na silikon i opaski zaciskowe ,ale z tym wyrobionym wałkiem to możesz mieć rację bo opryskiwacz ma swoje lata a dopiero w tym roku zaczęło się tak chrzanić .

Wskazówka jak jest wody ponad mieszadło drga tylko minimalnie ,ale jak wody zostanie tylko poniżej mieszadła to tak jak pisałem -raz prawie do zera a za minutę na całą skalę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Moim zdaniem tylko coś z pompą. Nierówno podaje ciecz, dobije ciśnieni następnie straci i znowu męczy się żeby podnieść. Przy pełnym zbiorniku napór cieczy jej pomaga.

Zaworki wymieniłeś więc raczej to nie ich kwestia. Chwyć ręką wałek i obracaj, jeżeli natrafisz na moment bez oporu na pewno jest coś wyrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarnas    0

Witam,

A w którą stronę jest skierowane mieszadło, jakie typu, i jaki to jest opryskiwacz ?? Jeżeli jest skierowane w kierunku zejścia wody ze zbiornika do pompy przez filtr to wystraczy przestawic mieszadło w lewy dolny róg zbiornika bądz prawy(nie widze gdzie jest zejście wody), gdyż mieszadło powoduje pęcherzyki powietrza, i gdy jest mało wody pompa zassysa raz powietrze raz wode i nie wypryskuje Ci do końca cieczy i skacze ciśnienie. Gdy masz ciecz powyżej mieszadła i ciśnienie Ci lekko skacze to prawdoppodobnie może być też tego przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jak kolega sarnas pisał, może być tak, że mieszadło "zdmuch*je" wodę ze zejścia wody ze zbiornika i wtedy pojawia się powietrze w układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj