Zaloguj się, aby obserwować  
Darek578

Proszę o jakąś radę - nie mogę zdjąć wałka wom

Polecane posty

Darek578    0

Panowie spotkał mnie dziwny problem, chciałem wykosić trawę w sadzie i zamierzałem pożyczyć wałek od brony aktywnej do rozdrabniacza (bijaka) . Jakie zdziwienie kiedy nie mogłem go zdjąć. Sprawa wygląda tak wałek jest na bronie wciśnięty do samego końca aż za dużo, i ani drgnie. Jest taki grzybek który się wciska(zatrzask) ale on jest na pozycji wypchniętej czyli nie jest zatrzaśnięty. Brona nowa raz używana a tu problem:( Prawdopodobnie podczas zakładania wałka on wcale nie zatrzasnął się tylko był wsunięty.

 

Pomocy jakieś porady nie chce od razu wołać serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czasem jest tak że wałek w środku jak by to określić nie dorobiony albo bardzo ścisły a w dodatku w którejś pozycji w połączeniu z ciągnikiem jest zbyt długi i się wepchnie i to że zabezpieczenie jest wypchnięte do góry jak sam mówisz może oznaczać że się po prostu ścięło. Sprawdzałeś czy wałek nie jest za długi w połączeniu z ciągnikiem?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Wałek był za długi, ale pierwsze co to go skróciłem. I było ok .Boje się że wyjście z przekładni brony może być pokrzywione ale czy to by było możliwe? On tylko nie był zatrzaśnięty i był wsunięty za daleko, za to zabezpieczenie które się wciska.

 

Po oględzinach dodam że przycisk na wałku jest wypchnięty a by założyć wałek musi być wciśniety więc coś nie tak z wałkiem albo frez na wyjściu z przekładni jest zryty ale obstawiam ze to wina wałka(oby).

 

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj" razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez Grzesiek11
      Jak sadzicie? Czy Agrotron 150 da sobie rade z 5-skibowym pługiem (zawieszanym),o odkładnicach xxl oczywiście.
      Nie mam ciężkich ziemi (no moze z 8 ha) a reszta to średniej klasy,
      Mam teraz 1224 i 4 skibowym vogel-nott em na ciezkich nawet daje rade.
    • Przez Mati1111
      87 koni przy masie 3000 kg bez obciążenia
      Czy on nie jest za lekki do tej mocy?
      jak się będzie sprawował ze stollem F 8 HDPM?
    • Przez szycam
      DEUTZ FAHR AGROPLUS 77 czy ten ciągnik poradzi sobie w gospodarstwie o powierzchni 25ha jako główny. Będzie pracował głównie z prasą rolującą ładowacz czołowy i tym podobnym.
    • Przez Starzyno
      Witam !
      Jeśli założyłem temat w złym dziale to przepraszam. Mam pytanie czy Pronar 1025a da radę z Vogel Noot ms950 na resorach ? Bardzo mi zależy na czasu odpowiedzi, gdyż trafiła mi się okazja a poszukuję jakieś 4 obrotowej. W zeszłym roku miałem pożyczone pług od znajomego aby zobaczyć jak da sobie radę z nim i powiem wam że zaskoczył mnie ten ciągnik, dał radę z 4 obrotową uni. Gdzie słyszałem że właśnie polskie pługi idą ciężko. Orałem na 4 polowej w sekcji zająca . Nie mam aż tak tragicznie gliniastych ziem ale gdzie nie gdzie na górkach to się zdarzy. Chciałbym również dowiedzieć się jak jest z częściami do tego pługa. Tak więc chce poznać waszą opinię na ten temat. Pzdr.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj