Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie bardziej prawne

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateuszk91

mateuszk91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:13

Pytanie bardziej prawne Kupiłem dom z 3ha pola nie użytkowego. Chciałbym posadzić 1ha malin i 1ha borówki amerykańskiej . Pytanie brzmi czy potrzebuje jakieś papiery do skupu, żeby skupili te owoce. Czy muszę to zgłaszać do jakiegoś urzędu? Jak tak to do jakiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie bardziej prawne Dzisiaj, 12:16
  •  

#2 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:10

Pytanie bardziej prawne nie potrzebujesz żadnych papierów na skup owoców ewentualnie później umowę ze skupem aby dostać dopłaty do owoców miękkich ale to raczej ciebie nie dotyczy bo chyba nowi nie są uprawnieni do tego do urzędu też nie musisz zgłaszać chyba że bedziesz zatrudniał pracowników to wtedy ich musisz zgłosić

#3 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:36

Pytanie bardziej prawne Chyba nie do końca jest tak pięknie. Z tego co się orientuję to musisz zgłosić się do "sanepidu" jako producent owoców zbieranych nie maszynowo. Po weekendzie wybieram się do nich to będę wiedział więcej. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateuszk91

mateuszk91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 14:59

Pytanie bardziej prawne Dzięki za odp... Panie Michal009, jak wróci pan od ''sanepidu'', czy mógłby Pan napisać co się dowiedział u nich ciekawego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 29 kwiecień 2014 - 15:15

Pytanie bardziej prawne Telefonicznie dowiedziałem się, ze jeżeli ktoś zbiera owoce ręcznie to trzeba się zarejestrować. Na polu musi być bieżąca woda w ilości odpowiednio do pracowników i sanitariat. Jak powiedziałem przez telefon, że ja komuś się chce to na rower i myk do domu, to Pan odpowiedział, ze tak może być, tylko obowiązuje mnie ta woda na polu. Ta woda może być w karnistrze z kranikiem. Jak zatrudniasz kogoś poza domownikami to jakieś tam są większe wymogi.

Edytowany przez michal009, 29 kwiecień 2014 - 15:25.