Skocz do zawartości

Zdjęcie

uszkodzony strzyk

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 09:07

uszkodzony strzyk witam.
Pilnie potrzebuję porady.
Krowa nadepnęła na strzyk, wygląda to bardzo źle, przewód mleczny przerwany, końcówka strzyku wisi na włosku.
Jeden wet przyjechał to rozłożył tylko ręce, dał jej środek o nazwie wetaxil i coś jeszcze po którym krowa prawie się przewróciła, co też mnie martwi bo właśnie ma się cielić
można coś z tym zrobić, jakoś zaszyć? Może ktoś przerabiał podobne przypadki i wie jak najlepiej można jej pomóc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uszkodzony strzyk Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 28 kwiecień 2014 - 10:15

uszkodzony strzyk U mnie taki przypadek zakończył się zasuszeniem tej ćwiartki. Krowa doiła się jeszcze parę lat. Myślę, że Tobie lekarz też podsunął to rozwiązanie. Ja innego nie widzę niestety.

#3 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 10:27

uszkodzony strzyk Lekarz podsunął mi rozwiązanie że poczekać aż się ocieli i krowa na mięso.
A ja dalej nie wiem jak jej teraz pomóc. Przestała jeść, pić, ta rana w żaden sposób nie zabezpieczona, krew się sączy.
Był bym bardzo zadowolony jakby ta ćwiartka się zasuszyła, ale jak to zrobić? teraz jak się ocieli to będzie pewnie dawać ponad 20 litrów w jednym udoju i na pewno nie da się dotknąć do strzyku
Co teraz zrobić? szukać kogoś do szycia tego?

W jaki sposób u Ciebie zasuszyła tą ćwiartkę?

#4 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 13:03

uszkodzony strzyk Kup jakąś maść lub sprey do gojenia ran wlecznicy ,kiedyś u nas krowa rozerwała strzyk to mąż smarował ,owinął gazą oklejł plastrem ijakoś to się zagoiło tylko gubiła mleko ,mierz temperaturę ,bojak zacznie produkować siarę to zapalenie może być.Albo wezwij innego wet.

#5 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:23

uszkodzony strzyk wyszło na to że ma jutro obcinać strzyk i zaszywać tą ćwiartkę, boję się tylko co się stanie po ocieleniu jak nie będzie dojona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:19

uszkodzony strzyk

Ja mam takie przypadki często. Ostatnio krowa rozcięła sobie strzyk w samej końcówce na dlugości 2 centymetrów. Jakims cudem wygoiłem te rane. Najpierw pryskałem takim niebieskim sprejem o nazwie ANIMEDAZON (używany głównie do racic ale mam to już wypróbowane i pomaga) żeby wysuszyć rane, potem po jakiś 2 tygodniach smarowałem takim żelem na trudno gojące się rany i rana sie ładnie zagoiła tylko że ten strzyk i tak musiałem zasuszyć bo zwieracza nie ma i bez przerwy zapalenia były w tej ćwiartce, mleko zrobiło sie gęste jak jogurt. Zasuszyłem i jest git.

#7 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:02

uszkodzony strzyk

ale jest jakiś specyfik żyby krowa sasuszyła i nie produkowała mleka?

#8 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 16 luty 2015 - 19:09

uszkodzony strzyk

miałem przypadek, że krowa nadepła na strzyk i przecięła go ale nie urwała więc końcówka wisiała, było to na początku zasuszenia więc do ocielenia się wszystko samo zagoiło

po ocieleniu odziwo nie gubiła mleka, ale za to somatyka olbrzymia, ale ćwiartka się doi i nie choruje

przy innej nie było tak dobrze, czubek strzyka rozwalony i ciągle zapalenie więc wet dał jej tubostrzykawkę do wymienia na zasuszenie i na 3 strzyki doiła

a poza tym to jedynie zadrapania( chociaż raz się w kubek udojowy strzyk nie chciał zmieścić tak opuchł jak sobie skórę kopytem przejechała)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share witold19861

witold19861

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,sport tylko pilka reczna , i oczywiście Wedkarstwo

Napisany 01 kwiecień 2015 - 14:32

uszkodzony strzyk

jest tylko pytanie kiedy chcesz to zrobic jak wyleczysz czy teraz pamietaj ze ten strzyk bedzie felerny do konca co na pewno wplynie na somatyke i zapalenia