Kryniak

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kryniak    1

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.png Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie Fendt'a 712, 714, 716. Otóż mam zamiar kupić taki traktor, a przyznam się szczerze, że Fendt'a w swojej flocie nigdy nie miałem i nie mam z nim jakiegokolwiek doświadczenia... Jednym z moich pytań, które chcę Wam zadać to, to jak sprawdzić skrzynię Vario. Zaś drugim moim pytaniem jest jak sprawdzić w nim całą elektronikę. Nie chciałbym mieć żadnych przygód z ciągnikiem po jego zakupie... No i jeśli możecie to powiedzcie mi jak najwięcej o tym traktorze http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.png i czy w ogóle dobrze, że postawiłem na Fendt'a. aaa i jeszcze jedno- traktor miałby być z 2001-2008 roku.

Edytowano przez Kryniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem jak wszystko sprawdzić, wiem że sąsiad kupił fenda w podobnym wieku, ze 2 lata pochodził mu bez awarii a potem mu skrzynia padła (vario) no i 20 tysi poszło w piach- przynajmniej tak mówił, ale czy mówił prawdę? drugi sąsiad kupił nieco starszego i... na razie nic się nie dzieje. tak ogólnie to ciągniki dobre i wytrzymałe ale wiadomo, jak coś strzeli to i z kosztami trzeba się liczyć z reguły większymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

ostatnio w sklepie spotkalem goscia ktory szukal czesci do hamulcow do fendta tylko nie pamietam modelu. cylinderki i klocki bodajze to w sklepie za zamiennik powiedzieli 1800 na kolo a oryginal cos ok 3300 . w szoku bylem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

To już sam nie wiem co robić... a jak sądzicie, czy jeśli znajdę Fendt'a w dobrym stanie z ok. 5k mtg na szafie to pochodzi jeszcze bez jakichkolwiek przygód? oraz mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skrzyni- jak ona działa prawidło, a jak jeśli jest zużyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

ostatnio w sklepie spotkalem goscia ktory szukal czesci do hamulcow do fendta tylko nie pamietam modelu. cylinderki i klocki bodajze to w sklepie za zamiennik powiedzieli 1800 na kolo a oryginal cos ok 3300 . w szoku bylem :)

 

Coś ostro pomieszałeś, bo na tyle nie ma klocków, tylko tarcze, klocki są na przód i nie ma ich na każde koło osobno lecz s razem na wale napedowym... W Vario jedynie z tego co wiem można sprawdzić w terminalu ciśninie skrzyni, ale to nic Ci nie da bo pewnie będzie dobre, ta skrzynia się psuje raczej na "raz" a nie np. że powoli coś siada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak sie zepsuje to będziesz wiedział :) prawdopodobnie będzie miał problemy z ruszaniem, zgrzyty przy ruszaniu- ale to tylko moje przewidywania- tak logicznie myśląc i biorąc pod uwagę zasadę działania.

moim zdaniem da się coś wyszukać ale gwarancji to ja ci nie dam, z ciągnikami podobnie jak z samochodami używanymi, rzadko da się kupić coś z sensem, ale jak już w niego wpakujesz kasę to nie warto sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

co do hamulcow to napisalem "bodajże"to klocki bo nie uslyszalem dokladnie . wiem ze hamulce na tyl i komplet na kolo cos tam ponad 3300 oryginal . niedaleko gość ma fendta nowszego juz skrzynia vario to padla mu w zeszłm roku to skrzynie gdzies do niemiec wysyłali .1.5 miecha bez ciagnika to tez nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ostro pomieszałeś, bo na tyle nie ma klocków, tylko tarcze, klocki są na przód i nie ma ich na każde koło osobno lecz s razem na wale napedowym... W Vario jedynie z tego co wiem można sprawdzić w terminalu ciśninie skrzyni, ale to nic Ci nie da bo pewnie będzie dobre, ta skrzynia się psuje raczej na "raz" a nie np. że powoli coś siada..

 

 

To nie rower żeby klocki mieć ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jeśli kupisz Fendta Vario jeszcze z TMS bo naprawdę warto zainwestować w ten system to ciągnik będzie chodził co dzień, a jelonek będzie stał w garażu. Kupiłem nową 412 i myślałem że rocznie będzie pracowała ok 500-600h a w dwa tygodnie na liczniku mam ponad 100 godzin.

Jeśli kupujesz używkę to najważniejsze by jeździł nim jeden kierowca który dbał o ten ciągnik, bo jeśli jest to ciągnik z Francji lub z Niemczech to mógłby być źle eksploatowany i skrzynia za kilka godzin się rozsypie a wtedy jej wymiana kosztuje tyle co nowy ciągnik z niższej serii. Też się zastanawiałem na 716 ale dołożyłem do nowego, mniejszego i mam większą pewność że trochę pochodzi.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimtc    0

Sprawdzić ciśnienie na terminalu , odczytać kody błędów jeżeli występują i czy idzie je skasować . Jeżeli nie idzie to sprawdzić od czego są i ewentualne koszty naprawy . Skrzynia vario zgrzytów nie będzie miała jeżeli jest w kiepskim stanie , to przecież bez stopniowa . Ciśnienie dużo powie . Sprawdzić czy przednia ośka dobrze resoruję , no wycieki silnik itp to standardowo . No i w tych ciągnikach instalacja elektryczna uwielbia się przecierać lub zgnić . Pozdrawiam Kimtc serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sprawdź jeszcze wszystkie chłodnice i węże dolotowe z i do turbiny bo przy większych przebiegach też pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

oraz wszystkie śruby czy nie były odkręcane od nowości, po tym łatwo poznać czy było coś naprawiane. Ciśnienie sprawdzisz na terminalu w ostatniej zakładce jest kluczyk tam gdzie ustawia się jasność wyświetlacza i pod przyciskiem f3 masz szczegółowe dane


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarunio666    10
Napisano (edytowany)

Sprawdzić ciśnienie na terminalu , odczytać kody błędów jeżeli występują i czy idzie je skasować . Jeżeli nie idzie to sprawdzić od czego są i ewentualne koszty naprawy . Skrzynia vario zgrzytów nie będzie miała jeżeli jest w kiepskim stanie , to przecież bez stopniowa . Ciśnienie dużo powie . Sprawdzić czy przednia ośka dobrze resoruję , no wycieki silnik itp to standardowo . No i w tych ciągnikach instalacja elektryczna uwielbia się przecierać lub zgnić . Pozdrawiam Kimtc serwis

Jak sprawdzić to ciśnienie w terminalu może ktoś podpowiedzieć..?

I te błędy?

Edytowano przez Jarunio666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

witam najlepiej to wez ze soba jakiegos szpeca albo kogos kto ma taki ciagnik albo jezdzil takim po tam na poczatku sam calej elektroniki nie ogarniesz czy wszystko jest sprawne PRZYGODA jak to ujoles jest prawie nie unikniona w uzywanym sprzecie tylko pytanie wieksza czy mniejsza niewiem ilo letni ten ciagnik chcesz kupic ale trzeba dobrze patrzec zeby faktycznie kupic cos z przebiegiem ok 5000tys godzin ORGINALNYCH pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
    • Przez 18bamber
      Witam. Panowie mam problem z hydrauliką w swoim traktorku... Ciągnik ma pięć wyjść z tyłu z czego trzy są zasilające ale nie ma powrotu i np był taki problem że przy pługach obrotowych jak je obracałem to podnosiło ładowacz a jak zamknąłem dojście do ładowacza to nie obracał wcale tylko napinało przewody. Teraz  chciałem podpiąć owijarkę samozaładowczą i jest jeszcze gorzej bo nabija ciśnienie a nie ma gdzie wrócić i nic nie działa. Jak mam to rozwiązać proszę o pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj