zetorek7441ursusc330

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;)

Polecane posty

Witam. Mam okazje kupić w miare tanio ładnego classika :) tylko problem tkwi w tym czy warto. class jest zadbany tylko nigdy nie miałem sieczkarni samobieżnej. prosiłbym użytkowników owej maszyny o wypowiedzenie sie jak sie sprawują czy wystarczy na około 20 ha rocznie :) (u siebie 5ha plus drobne usługi u sąsiadów )

w planach była jednorzędowa ale nie wiadomo na co sie zdecydować może coś doradzicie?

 

z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

żwróć uwagę na przednią przystawkę (łańcuchy 160 zł mb) bo jej naprawa bardzo droga jest....jak wygląda stalnica i noże czy jest jeszcze kamień w ostrzałce trzeba podnieść pokrywe pod kabiną ...stan walcy i patrz jak wyglądają paski bo z nimi mały problem jest w 1 lepszym sklepie nie kupisz takie troszkę dziwne rozmiary... to tyle z mojej strony bo tylko 1 sezon z tym sprzętem miałem doczynienia a dokładnie 11 ha skosiłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Na 20 ha spokojnie wystarczy jeśli silnik mercedes to spoko twarda sztuka ważne łańcuchy hedera i stalnice oraz noże sieczka normalna,jednorzędówka wymięka przede wszystkim nie trzeba obcinać skrajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

jeśli chodzi o sieczkę to kukurydzę trzeba kosić na najdrobniejszym posuwie to Bardzo drobno tnie... jak dobrze skręcisz na walcach to 99% ziarna zgniecione.. nikt z usługi tak ci nie potnie .. jednakże do obkaszania przekładałem na grubsze bo d55 na drobnym to tył przyczepy był prawie pusty bo niestety nie posiada ona rzutnika tylko dmuchawę a jak przestawiłem na grubsza sieczkę to ładną pełną przyczepę nasypiesz i w moim przypadku chodziło o to by do końca pola dojechać...zdjęć nie posiadam kiszonki bo pracowałem nią 2 lata temu (za granicą okazyjnie kupiłem) sezon pokosiłem i sprzedałem i to nawet wujowi a jak chodzi to musiał bym się go zapytać bynajmniej nie narzekał ani nie opierdzielał mnie że gówno mu sprzedałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

jak  oceniacie te sieczkarnie ?  pod względem awaryjności , części , czy dobrze tnie qq i gniecie ziarna , czy posiada gniotownik , nie zapycha się w sieczce rura ?? i czy jest problem z przystawką 3 rzędową po siewniku 4 rzędowym ??

Edytowano przez 4porucznik01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj