Skocz do zawartości

Zdjęcie

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;)

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 15:56

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) Witam. Mam okazje kupić w miare tanio ładnego classika :) tylko problem tkwi w tym czy warto. class jest zadbany tylko nigdy nie miałem sieczkarni samobieżnej. prosiłbym użytkowników owej maszyny o wypowiedzenie sie jak sie sprawują czy wystarczy na około 20 ha rocznie :) (u siebie 5ha plus drobne usługi u sąsiadów )
w planach była jednorzędowa ale nie wiadomo na co sie zdecydować może coś doradzicie?

z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) Dzisiaj, 19:08
  •  

#2 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 17:27

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) żwróć uwagę na przednią przystawkę (łańcuchy 160 zł mb) bo jej naprawa bardzo droga jest....jak wygląda stalnica i noże czy jest jeszcze kamień w ostrzałce trzeba podnieść pokrywe pod kabiną ...stan walcy i patrz jak wyglądają paski bo z nimi mały problem jest w 1 lepszym sklepie nie kupisz takie troszkę dziwne rozmiary... to tyle z mojej strony bo tylko 1 sezon z tym sprzętem miałem doczynienia a dokładnie 11 ha skosiłem ...

#3 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:09

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) Dzieki wielkie;)
a powiedz mi jak wygląda sieczka po takiej sieczkarni ? mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:09

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) Na 20 ha spokojnie wystarczy jeśli silnik mercedes to spoko twarda sztuka ważne łańcuchy hedera i stalnice oraz noże sieczka normalna,jednorzędówka wymięka przede wszystkim nie trzeba obcinać skrajów.

#5 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:53

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;) jeśli chodzi o sieczkę to kukurydzę trzeba kosić na najdrobniejszym posuwie to Bardzo drobno tnie... jak dobrze skręcisz na walcach to 99% ziarna zgniecione.. nikt z usługi tak ci nie potnie .. jednakże do obkaszania przekładałem na grubsze bo d55 na drobnym to tył przyczepy był prawie pusty bo niestety nie posiada ona rzutnika tylko dmuchawę a jak przestawiłem na grubsza sieczkę to ładną pełną przyczepę nasypiesz i w moim przypadku chodziło o to by do końca pola dojechać...zdjęć nie posiadam kiszonki bo pracowałem nią 2 lata temu (za granicą okazyjnie kupiłem) sezon pokosiłem i sprzedałem i to nawet wujowi a jak chodzi to musiał bym się go zapytać bynajmniej nie narzekał ani nie opierdzielał mnie że gówno mu sprzedałem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 13:11

class jaguar 70sf Potrzebna pomoc ;)

jak  oceniacie te sieczkarnie ?  pod względem awaryjności , części , czy dobrze tnie qq i gniecie ziarna , czy posiada gniotownik , nie zapycha się w sieczce rura ?? i czy jest problem z przystawką 3 rzędową po siewniku 4 rzędowym ??

Edytowany przez 4porucznik01, 06 wrzesień 2015 - 13:22.