Fuciu

Przyczepa z napędem

Polecane posty

Fuciu    0

Witam :) myślałem o budowie przyczepy z napędem do władka :) Czy będzie działała przyczepa z napędem tak jak to robią np do c-330 czy c-360 że dają most wał przekładnie i pod wałek :) bo nie wiem czy obroty wałka są zależne od obrotów silnika :) Proszę o pomoc :) jeśli ktoś by wiedział z czego most i przekładnia by pasowała to proszę napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Pomysł ciekawy;) obroty walka zawsze są zależne od obrotów silnika bo od niego jest ten wałek napędzany. Niewiem czy napęd z wałka zda egzamin, bo np w c-360 wałek kreci sie tylko w jedna strone, nieda sie cofnąć z napędem. Mozę T-25 ma zbliżone rozwiązanie do C-330 i wałek sie kręci w obie strony wiec cos moze sie z tego udać. Lepszym rozwiązaniem byloby wykorzystanie napedu hydraulicznego, rozdzielaczem można swobodnie regulować prędkość obrotu kół i będzie działał na zakrętach... Poza tym latwiej bedzie zmontowac cale przeniesienie napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Co wy tutaj za herezje wypisujecie na w dziale o T-25, nie po to zostal wprowadzony licznik na gorze strony, zeby sobie posty nabijac. Na forum jest jedna zasada, nie wiesz nic na dany temat - nie pisz!

A wracajac:

W przypadku T25 niestety nie da sie podlaczyc przyczepy z napedem, poniewaz nie ma on WOMu zaleznego od predkosci jazdy...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuciu    0

W c 360 da sie cofnąć z przyczepą z napędem bo pracowałem takim sprzętem :) A co koledzy o tym powiecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,mam kolegę co ma przyczepkie z napędem i jak rusza na asfalcie włącza sam napęd nie używa biegów w C360, to go z dymu nie widać tak pali gumę, ale przyznam że dobra rzecz taki napęd bo jak gdzieś trudności z wyjechaniem można włączyć napęd i łatwiej wyjechać jest :o Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli władek nie ma zależnego womu to go do przyczepki z napędem nie dyskwalifikuje ale skazuje na jazdę na jednym biegu do przodu który spasuje do przełożenia jakie będzie pomiędzy ciągnikiem a napędzaną osią.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dokładnie jak kolega wyżej

a w c 360 na zależnych przy wstecznym wałek kreci w druga stronę tak ze można cofać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale spasowanie wypada tak ok 4 - 5 biegu chyba :D i to w terenie, hardcore


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dopasować możesz do dowolnego biegu. Zależy jaką przekładnie zastosujesz pomiędzy ciągnikiem a mostem przyczepy. Od biedy i wsteczny dało by się może zrobić puszczając napęd przez dodatkową skrzynię biegów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Znajomy ma 2 takie przyczepki, w lesie idzie pod każda górkę, jednak używa tego napędu tylko wtedy kiedy jest on potrzebny ( na dyszlu ma założoną przekładnie później idzie drugi wałek do dyfra - tyle mogę powiedzieć bo tak bardzo się temu nie przyglądałem.

Będę kiedyś u niego to zrobię kilka zdjęć.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, interesujące rozwiązanie i fajny pomysł, ciekawi mnie jak rozwiązane jest przeniesienie napędu WOM do przodu :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian1998
      Wie ktoś jak była oryginalnie podłączona nagrzewnica w kabinie do instalacji elektrycznej w t 25 
    • Przez GrzegorzKwak
      Siemka, Dzisiaj mnie i tatę naszła ochota na przepalenie t 25 po zimie czyli gdzieś tak od listopada 2015 roku był nie odpalany. No i po kilku minutach pracy t 25 zauważyliśmy jak pompa paliwa przepuszcza ropę, czyli im więcej tata gazował tym więcej ropy pryskało. ( Od razu mówię że nie był katowany tylko przez pierwsze 10 minut na wolnych obrotach chodził, a potem tata dawał mu trochę więcej gazu... )  Do tego jeszcze zrobiłem zdjęcie, które jest w załączniku. Mam nadzieję że napisałem zrozumiale i domyślacie o co mi chodzi. Pozdrawiam. ( Sory że zdjęcie obrócone, ale nie chciało się obrócić do normalnej pozycji. )

    • Przez pulek227
      Witam
      Mam taki problem w ruskim że przy włączonym walki wom bez obciążenia działa A podczas obciążenia zaczyna zgrzytac i dźwignią próbuje wrócić do położenia włączonego wałka wom. Jak przytrzymaj ręka wajche zalaczania wom to działa i nie zgrzyta. Jaką może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj