Polecane posty

adhock    2

Koledzy,

 

Poszukuję "w miarę" lekkiego i zwrotnego ciągnika z napędem 4x4 o mocy do 70KM, areał na jakim pracowałby to około 8 ha ziemi IV klasy w silnie górzystym terenie (stąd napęd 4x4 i wyższa moc) + transport z przyczepą wywrotką. Kwota jaką byłbym w stanie wygospodarować to około 45,000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja teżbym polecił masseya do tego niewiele palą ale z tych lat to już elektronika lubi szwankować to kabelek przetarty to styki zaśniedziałe itp. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z krajowych to nie ma dużego wyboru. U 4514 i 5314 lub z serii ciężkiej 914. Nic więcej nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

YYYY mtz jest lekki(niecałe 4t z napędem) 78 km ale zwrotność ma średnią, hydraulika no to trochę nie jest za dobra tu i tam lubi się lać. Skrzynia nie jest zsynchronizowana ale trochę wprawy i da się jakoś jechać. Za 45 to możesz zaszaleć z belarusem np http://olx.pl/oferta/mtz-belarus-920-3-CID757-ID5sriW.html#e40c6b4f6f http://olx.pl/oferta/mtz-tsa-pronar-CID757-ID4WU1z.html#e40c6b4f6f http://olx.pl/oferta/sprzedam-mtz-turbo-952-beralus-CID757-ID5IR1W.html#63c2f51023 z innych do transportu to była by dobra ursus cieżki u 904 czy 914 ale z szybką skrzynią ale znowu cięzkie są mają z 5 ton. Małe zetorki to sa z kolej wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ursus 4514, prosty mechaniczny ciągnik, tam nie ma co się popsuć. Mf na elektrycznej skrzyni i podnośniku to dla bogaczy, bo to wiekowe i swoje wypracowało. Elektryka dobra do zegarka w pokoju bo nie cyka i można w ciszy spać.. Ale w traktorze w kurzu, wodzie, nawozach to największy koszt eksploatacji ciągnika jak to zacznie wariować, samo się przełączać lub nie działać wcale bo prąd się zgubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

Z krajowych to nie masz wyboru do 70 koni - tylko Ursus 4514 :)

 

hehe, jak będzie ciut mocniejszy to się nie obrażę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

kup sobie pronara 82sa w cenie 45 powinieneś znaleźć coś ewentualnie 82a ale ten już nie ma skrzyni synchronizowanej i podnosnik słabszy

ja kupiłem 82a z turem za 50tys z przebiegiem 1000mth i na razie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zetora z serii X340 na pewno nie kupi za te pieniądze. Mtz tak nawet za te kasę nieraz jest pronar 82. Wszystko zależy jakie maszyny będziesz zapinać bo jak głębosza to aby nim robić musisz mieć ponad 80km, poszukaj coś z zagranicznego jakiś case, albo renault, cos z komfortwm, bo ursus 4514 to też będzie goły no chyba ze z kabiną komfort, ale one mają słaby udzwig w porównaniu do zetora. Dołóż z 10tyś i pronara wyhaczysz w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Belarusa nie kupuj bo będziesz się pocił przy zmianie biegów, i rzygają olejem jak Mietek wiśniówką. Weź jakąś Renie z mechaniczną skrzynią na MWM-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

no i chłopak ma mętlik w głowie :D

na 8ha komfortu nie szukaj tylko zadbanej maszynki nie wytyranej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursus 4514, prosty mechaniczny ciągnik, tam nie ma co się popsuć. Mf na elektrycznej skrzyni i podnośniku to dla bogaczy, bo to wiekowe i swoje wypracowało. Elektryka dobra do zegarka w pokoju bo nie cyka i można w ciszy spać.. Ale w traktorze w kurzu, wodzie, nawozach to największy koszt eksploatacji ciągnika jak to zacznie wariować, samo się przełączać lub nie działać wcale bo prąd się zgubi.

 

 

tak To ty nie gadaj bo w cale nie masz racji rolnictwo się rozwija wiele udogodnień wprowadza się maszyny co wpływa na komfort pracy i człowiek się tak nie napracuje. Ja mam aresa prawie 99 rok i nic się nie dzieje ze skrzynia, reversem, półbiegami czy EHR. Wcześniej był inny ciągnik to człowieka krew zalewała jeszcze troche to wypchne z gospodarstwa "30" i "60" bo lata świetności ten sprzęt ma już za sobą i wg mnie to siędo niczego nie nadaję nawet do tura niestety a w polu to roboty nie zrobi chybi..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja kolego polecił bym Ci Same explorer II 70 ewentualnie 60. Małe zgrabny ciągnik 4x4, oszczędne w paliwie, kabina jak na tamte lata równiez niczego sobie, sporo egzemplazy z pólbiegami, rewers mechaniczny, wałem 540/1000.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jeśli ma chodzić w transporcie to może coś takiego: http://otomoto.pl/jcb-fastrac-155-65-185-65-145-3155-3185-fastrak-A400257.html

 

A tak na serio to kup sobie Belarusa,MTZ lub Pronara ponieważ są tanie części, łatwy w obsłudze i naprawach, komfort nie jest najlepszy ale da się wytrzymać. Spalanie nie jest wcale duże tak jak niektórzy twierdzą. Do skrzyni trzeba sie przyzwyczaić i będą biegi wchodziły bez zgrzytu. Jest dość lekki i zwinny jak na swoje gabarety i do wolnych ciągników też nie należy jak mu się mocniej wciśnie pedał gazu. Hydraulika jest do opanowania, jeśli chodzi o wyciek, a u cb w polu by się nie przemęczał to i hydraulika by nie lała.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

za 45 tys to wszystkie marki stoją otworem

a tak na serio MF seri 300 czyli 375 - 390 wg mnie z prostych ciąggników chyba jeden z najlepszych, ew Fiatagri (też bardzo proste i czesci tanie w serwisie new hollanda), Same Explorer II Same Silver też w tej cenie ładnego się kupi

Bedzie tez umnie do wziecia w okolicy Case 85 km chyba 94 roku za ok 35 tysi ;)

Był tez swietny Fendt 305 LSA z 85 roku za 33 tysie ale poszedł migiem ale chodził jak zegarek i tez prosty bez elektroniki

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

Panowie, na komforcie aż tak mi nie zależy (kabina żeby na głowę nie kapało wystarczy :D). Na tych moich 8 hektarkach to wygoda naprawdę schodzi na dalszy plan, bo nie ma dużo roboty. Tak jak zasugerował Rolnik1973 zależy mi na prostym czysto mechanicznym ciągniku. Gdybym kupował nowy, to można by się i pokusić o więcej elektroniki, ale jadąc do ewentualnego sprzedawcy nawet nie miałbym kogo wziąć ze sobą żeby to chociaż posprawdzał "mniej-więcej" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc kologo kilka modeli masz wymienionych teraz musisz obejrzeć i wybrać ten który będzie najbardziej Ci odpowiadał ale szczerze mówiąc jeśli chodzi o zwrotność to same będą najzwrotniejszy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

witam podepne sie pod temat ja na 12ha mam Same explorer 2 - 60 kucy i mi wystarcza ziemie lekkie ;) chyba ze niemasz co z paliwem robic to kup 6 garów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj