Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gwarancja - rękojmia

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 10:44

Gwarancja - rękojmia Witam
Mam taki problem , otóż zakupiłem nowy siewnik do kukurydzy , niestety zdarzają się awarie które są przyczyną niezidentyfikowanej awarii (nie wytwarza podciśnienia i pękają elementy turbiny i właśnie nie wiadomo dlaczego)
I tu moja prośba o podpowiedź w jaki sposób dochodzić aby firma zwróciła mi pieniądze bo widzę że nie zdążą w dwa tygodnie naprawić tej usterki
Będę wdzięczny za podpowiedzi

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gwarancja - rękojmia Dzisiaj, 11:03
  •  

#2 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:27

Gwarancja - rękojmia Najlepiej idź do Powiatowego Rzecznika Konsumenta i on ci doradzi a nawet możesz poprosić aby napisał pismo w twoim imieniu o wyjaśnienie sprawy . Oczywiście musisz wiedzieć co nieco o twoich prawach , żeby rzecznik nie zbył cię .
Kiedyś byłem u swojej rzeczniczki i ona twierdziła ,że nie mam racji lecz ja miałem inne zdanie i poprosiłem o interwencje w mojej sprawie i to ja miałem racje i odzyskałem swoje pieniądze .

#3 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:00

Gwarancja - rękojmia Właśnie byłem u pani rzecznik niedawno ale w innej sprawie i wyjaśniła mi że np. siewnik to jest potrzebny mi do działalności i w takim przypadku stosowane są przepisy kodeksu cywilnego
Na przykład jeśli komputer jest używany do śmigania po necie to rzecznik pomoże przy egzekwowaniu gwarancji a jeśli tan sam komp jest używany do celów zawodowych to rzecznik niewiele poradzi

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#4 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:11

Gwarancja - rękojmia Ja bym się tak szybko nie poddawał . Można to sprawdzić dzwoniąc do rzecznika w Warszawie i zapytać się czy Pani rzecznik miała racje . Niektórzy rzecznicy pełnią swoją funkcję na odwal się . A najlepiej napisać pismo do niej z swoim problemem i czekać na pisemną odpowiedź . Wtedy musi odpowiedzieć . Na gębę to się spraw nie załatwia bo w każdej chwili można zaprzeczyć .

#5 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:27

Gwarancja - rękojmia Gwaracja na naprawiata tyrbine powinna byc przedluzona o kolejne 12 miesiecy. W szanujscych sie firmach raczej to standart. A jesli cos nie tak opisuj ze szczegulami co to za firma jaki siewnik itp. Niech inni omijaja ta firme

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 05:52

Gwarancja - rękojmia Narazie niema tragedii jakoś się firma wykazuje ale ten siewnik to trafił mi się bubel i najchętniej chciałbym odzyskać pieniądze

12 miesięcy przy siewniku do kukurydzy to może okazać się że nie wystarczy na kolejny sezon

Łatwo na pewno się nie poddam tylko nie wiem jak to rozegrać ażeby było tak jak ja chce a wiem że z naprawą nie zdążą w dwa tygodnie tylko co dalej

#7 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 28 kwiecień 2014 - 12:06

Gwarancja - rękojmia Tak na sam poczatek to niezgadzaj sie na naprawe turbiny i tylko wymiane na nowa. Pozatym w jako rolnik riczaltowiec powinienes miec 24 miesiace gwaracjii. Mi tam np ładowarkę clasa tez naprawili po 16 miesiącach na gwarancji mimo ze mogli odmówić. To samo mialem z przyczepą samozbierajaca. Przyjechal az serwis z Niemiec ale wszystko naprawili.

#8 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 kwiecień 2014 - 12:21

Gwarancja - rękojmia gwarancja to jest dobrowolna wola producenta i tu żaden przepis nie mówi na ile i kto ma jej udzielać
skoro twierdzisz że to bubel czyli towar nie zgodny z umową jaką zawarłeś w dniu zakupu - to umowa rękojmi daje pewne możliwości do odzyskania kasy

Edytowany przez kozulek2, 28 kwiecień 2014 - 12:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:51

Gwarancja - rękojmia Byłem dzisiaj u naszej pani rzecznik naprawde fajna babka , niestety niewiele mogła poradzić jako rzecznik praw konsumenta bo w tym przypadku obowiązuje kodeks cywilny a tam tak naprawdę to wychodzi na to że będzie trudno odzyskać kasę
Wkurw.....enie straszne bo taka awaria w sezonie ;[ :( ale zadzwonili od dilera że wymienią całą turbinę kompletną na nową za dwa dni , jakoś to przetrzymam :wacko: nawet nie chce myśleć ile kasy straciłem Wysłałem oczywiście na piśmie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru żądanie naprawy lub wymiany na nowy lub zwrotu gotówki .