Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian?

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:20

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie jednego roku rodziły się same cieliczki że trudno o byczka było i musiałem kupować z koleji następnego roku było na odwrót ale mam w stadzie jedną krowę która jeszcze nigdy nie urodziła byka miała same jałówki a jest u nas już 9 rok :D :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Dzisiaj, 23:01
  •  

#62 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 07:05

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie to bywa różnie, raz byczek raz jałówka, ale ostatnio zaczynam kryć krowy nasieniem sexowanym żeby były jałówki :D Czekam co się urodzi :)

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 12:36

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Po ile jest takie nasienie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 18:24

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? To zależy czy kryjesz sam czy z usługą inseminatora. Inseminator u mnie kasuje za to 200zł + zastrzyk na pękniecie pęcherzyka żeby zwiększyć skutecznosc to 220-230 wychodzi, ale u mnie zaciela mi brat to za usługę nie place to wychodzi do 125-150 zł max.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 lipiec 2009 - 10:41

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? A u nas na 6 wycieleń 6 byczków. Poprzednio były same jałówki

#66 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:09

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? A ja miałem 2 lata temu na 20 wycieleń 19 to były jałóweczki :D teraz to tak normalnie raz tak raz tak :D

#67 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:35

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? W tym roku mogę śmiało powiedzieć że jest przewaga byczków od początku roku do lipca na 16 wycieleń było 14 byczków i 2 jałóweczki która po kilku dniach odeszła na drugi świat. Noi od lipca do obecnego czasu to się rodziły na przemian choć zdarzyły mi się bliźniaki (byczki).

Co się urodzi to zostaje do chowu chyba że jakaś choroba poważniejsza ale nie patrze czy duże czy małe ważne żeby w ciągu dwóch lat miało te 600kg. :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 24 luty 2010 - 23:44

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U nas statystycznie co roku jest zmiana raz byczki raz jałówki, teraz przypada rok na jałówki i na 10 wycieleń był 1 byczek, a przydało by się więcej :P
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89