Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian?

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:31

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? A ja miałem 1 krowę i 3 razy pod rząd jałówki a przedtem na zmianę ale teraz zwiększam ilość do 3 a potem do 4. Bo jak mam kupić rocznie 4 byczki i jelcze leczyć bo bez weterynarza się nie obejdzie to to pieer... a tak mam zdrowe i za darmo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Dzisiaj, 04:41
  •  

#42 Share ania2728

ania2728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 luty 2009 - 12:34

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Ja mam jedną krowę ma już sporo lat i zawsze ma byczki :angry:
Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

#43 Share perelka007

perelka007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 luty 2009 - 18:58

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie na 8 wycieleń tylko raz byczek :) przyznam, że wolałabym byczki ale cóż:/ po jednej krowie non stop byczki. Mogłyby się trafić bliźniaki bo jeszcze nie było nigdy :) ale mam nadzieje, że po leczeniu hormonalnym coś się trafi hehe :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:04

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie jak narazie w tym roku to same jałówki

#45 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 24 luty 2009 - 19:07

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U nas to jest tak na przemian, ale przez ostatnie jakieś dwa lata jest chyba więcej cieliczek :) Jakoś teraz w lutym jedna krowa się cieliła piąty raz i piąty byk :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#46 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:12

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie też jest raczej na przemian raz byczek raz jałówka ale ostatnie 3 porody to jałóweczki :)

#47 Share Mateusz27

Mateusz27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:05

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? A u mnie zazwyczaj to więcej rodzi się byczków ale niekiedy i jałówka też się trafi.

#48 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 luty 2009 - 11:15

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian?

Ile tych cielaków było?? Trochę dziwne żeby były tylko byczki. 3 pod rząd tak ale więcej??

Chyba jak się nie mylę to 5 ale więcej nie pamiętam bo to dawno było jak jeszcze się traktorem piaskownice orało i siało piasek by rosnal :) :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#49 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 luty 2009 - 16:35

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie była krowa co przez 6 lat dawała byczki a ostatni raz przed sprzedaż dała jałóweczkę, a tak to jest różnie raz byk raz jałocha

#50 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 18:00

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie przez ostatnie 5 lat to rodzi się 80% jałówek. Ciekawostką jest ze kiedyś cieliły się 2 krowy naraz, i obie urodziły bliźniaki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawel3334

pawel3334

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2009 - 20:17

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie krowa zawsze rodziła byki tylko przed sprzedaniem miała jałówkę która nie została cielna :angry: a kolegi krowa raz cieliczkę a raz byczka

#52 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 07:09

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? A czy jest nasienie sexowane u ras miesnych??

#53 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 13 marzec 2009 - 07:52

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U nas od ponad dwóch lat rodzily sie same jałówki a właśnie przedwczoraj urodzil sie byczek :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#54 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 08:30

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Jest nasienie seksowne ras mięsnych. O ile pamiętam to sprzedaje je firma KONRAD z Łomży. Ale nie wiem czy stosowanie takiego nasienia opłacalne(w bydle mięsnym).

#55 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 09:29

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Plemniki z informacją genetyczną XX są troszeczkę cięższe więc XY-samiec porusza się szybciej niż XX, jeżeli trafią do rogu macicy przed komórką jajową i tam osłabną to ustąpią miejsca XX które połączy się z komórką jajową dając początek żeńskiej zygocie -czyli przyszłej jałóweczce:) Jeżeli optymalny termin krycia następuje 12- 18 godzin po wystąpieniu objawów latowania można określić moment krycia aby mieć byczka lub jałówkę. Oczywiście zawsze nasienie może być mocniejsze i zależy to od predyspozycji kojarzonych zwierząt.
Nasienie seksowane nie daje gwarancji że będzie dziewczynka, daje ok90% nadzieję, nie wszystkie plemniki da się oddzielić labolatoryjnie, seksowane w Polsce pochodzi od cogen na zlecenie różnych firm, ja bym proponował nasienie z poznania w 2008 mieli 12 byków w pierwszej 20 w Polsce seksowane też mają.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#56 Share michal121

michal121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 15:10

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie od 2 lat 80% to byczki ;)

#57 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 17:30

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mojego wujka to rożnie nieraz 3-4 krowy urodzą same byczki a później następne 3-4 same jałówki tylko pech chce ze często rodzą się byczki mleczne niż jałówki a jałówki mięsne częściej niż byczki.

#58 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 marzec 2009 - 17:47

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? W tym roku jak nigdy mam same jałoszeczki nie wiem co to już za rok;/
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#59 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 20:31

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? No to u nas na przemian jest rok na jałówki, albo na byczki, w tym roku jest akurat na byczki, co mi nie przeszkadza, jak na razie na 4 wycielenia 4 byczki, a z zakupu mam 2 jałówki.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 14:58

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U nas też na razie dobrze na 4 wycielenia 4 byczki zobaczymy co będzie jak zaczną się majowe wycielenia ;)