Skocz do zawartości

Zdjęcie

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian?

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 17 marzec 2008 - 19:42

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? u mnie tw rsi a w tamtym roku to mialem same byczki byczek lepszy ale co poradzic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Dzisiaj, 18:08
  •  

#22 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 18 marzec 2008 - 20:47

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? umnie to standard raz byczek raz jałówka tylko jak zakładałem hodowlę mięsnych i zależało mi na jałówkach to były same byczki jak kupiłem jałówki hodowlanne to jak nazłosć same byczki sie rodziły na 30 wycieleń tylko 1 jałówjka mi sie trafila i bądź tu z tych krówek mądry

#23 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:32

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Mój teść kilka lat temu mając 5-6 krów przez okres pięciu lat nie miał żadnej jałóweczki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:40

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? hehe u mnie to dziadek zawsze mowi przed dniem wigili ze jak juz jest dzien wigili to jak przyjdzie do ciebie z rana chlop to bedo sie byczki legły a jak przyjdzie kobieta to jałoszki takie stare przesady. u mnie w tym roku to chyba same byczki sie lego <_< <_<

#25 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:42

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? u mnie 2 ostatnie stuki to jałówki

#26 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 23:29

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? No to u mnie na 6 wycieleń jak narazie jest 1 byczek, jeszcze ponad 10 wycieleń będzie także później uaktualnie <_< , u sąsiadów podobnie multum jałówek. Zaobserwowałem że u mnie jest tak na zmiane rok na byczki i rok na jałówki.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#27 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 23:42

hehe u mnie to dziadek zawsze mowi przed dniem wigili ze jak juz jest dzien wigili to jak przyjdzie do ciebie z rana chlop to bedo sie byczki legły a jak przyjdzie kobieta to jałoszki takie stare przesady. u mnie w tym roku to chyba same byczki sie lego :) :)

nie to chyba odwrotnie. Jak chłop przyjdzie to szczęście CI przyniesie [do domu] na rok
a jak baba to szczęście Tobie wyniesie. A nie jakieś tam byczki czy jałoszki...

dajcie spokój

#28 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 21:11

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Nie ma na to zaleznosci Jest to uwarunkowanie genetyczne zachodzace podczas zaplodnienia Jest to rzecz losowa

#29 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 21:30

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Ja mam od tamtego roku nową krowe i w tamtym roku był byczek a wtym jałówka.A jak miałem starą krowe to były same jałówki.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#30 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 22 styczeń 2009 - 20:42

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? u mnie chyba w 2006 albo w 2007 musial bym sprawdzc to mialem wszystkie byczki a teraz to tylko jeden byczek a reszta jalowki pamietam moj ŚP. dziadek zawsze jak sie krowa ocielila i miala jaloweczke to mowil aaaaaaa niech będzie zawsze wolal jak by byl byczek teraz jak sobie to przypomne z dziecinstwa to sie zawsze smieje pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:47

Nie ma na to zaleznosci Jest to uwarunkowanie genetyczne zachodzace podczas zaplodnienia Jest to rzecz losowa

No chociaż ktoś wie, że o tym decyduje genetyka a nie jakieś baby, chłopy czy pora krycia! :)

Jeśli zależy komuś na jałóweczkach to obecnie istnieje już możliwość krycia nasieniem seksowanym, które znacznie zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia cielęcia płci żeńskiej. Niestety takie nasienie jest droższe :)

#32 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 11:42

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Ja w 2008 roku miałem średnio miałem średnio 80% jałówek a 20% byczków . Kiedyś różnie bywało było tak ze 90 % to były byczki. Ale ostanie 2 lata to zdecydowanie rodzi się więcej jałóweczek niż byczków :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#33 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 11:45

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? W roku 2007 na 20 wycieleń miałem tylko 4 jałóweczki, za to w 2008 12sztuk panienek :)

#34 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:57

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Ja mialem kiedys bardzo dobra krowę dawała dożo mleka i miała same byki chielismy żeby choć jedna jałoszka była by ja zastąpić niestety albo stety same byki miała :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#35 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:36

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie rok 2008 był z przewagą jałóweczek natomiast w 2007 więcej było byczków. Generalnie jednak biorąc wycielenia z kilku lat to wychodzi 50/50.W tym roku jednak aby ten stosunek zmienić na korzyść jałóweczek zastosowałem nasienie sexowane. Zakupiłem nasienie z firmy Alta po cenie 150 zł. Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszt unasienniania 20 zł.

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 18:40

Ja mialem kiedys bardzo dobra krowę dawała dożo mleka i miała same byki chielismy żeby choć jedna jałoszka była by ja zastąpić niestety albo stety same byki miała :(

Ile tych cielaków było?? Trochę dziwne żeby były tylko byczki. 3 pod rząd tak ale więcej??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 09:50

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? Sąsiad tez taka miał. Dawała same byczki i prawie co drugi raz bliźniaki na dodatek.

#38 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:06

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie strasznie mało byczków się rodzi ostatnio 3 jałówki i 1 byczek
AF - to Jest To:)

#39 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:53

Ile tych cielaków było?? Trochę dziwne żeby były tylko byczki. 3 pod rząd tak ale więcej??

U mnie na 10 wycieleń miała 8 byczków i 2 jałówki;) żal było ją sprzedawać miała nogi jak jałówka, przez te lata nie miała problemów zdrowotnych, teraz nie ma już takich krówek;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 12:07

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian? U mnie jak zaczynaliśmy zwiększać ilość sztuk dobrych kilka lat temu i nie zostawialiśmy byczków i chcieliśmy jałówki to jak na złość w tedy same byczki. Znowu w kolejnym roku na odwrót trzeba było byczków a same jałówki. W tym roku ilość sztuk krów i jałówek stoi na taki poziomie jaki powinien być a z wycieleń są same byczki na 15 wycieleń mam jedną jałówkę same byczki. Bardzo jestem zadowolony bo tamten rok wszystko pod górkę mi się wiodło a ten rok ładnie się zaczął ilość byczków jest zadowalająca i w ładnych odstępach będą wychodziły na sprzedaż wiec wszystko ładnie aby tylko rosły dobrze