Zaloguj się, aby obserwować  
mareqkrk

52-11 Jaki olej hydrauliczny i ile litrów ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareqkrk    0

Cześć,

 

Zastanawiam sie jaki olej hydrauliczny nalezy zapodać do zetora 52-11.

Akutalnie mam tak, że jak traktor jest zimny to podnośnik w miare szybko działa,

a jak sie nagrzeję to bardzo wolno podnosi. Do tego olej jest jakby spieniony.

Stad moje pytanie, jaki olej tam należy wlać i ile litrów.

 

Co wiecej, jak traktor stoi przodem wyżej niż tyłem to podnośnik podnosi szybciej,

a jesli stoi przodem w dól, to w zasadzie nie chce podnieść.

 

Wiem, że to może byc coś np z rozdzielaczem, ale zaczne od oleju ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez mareqkrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To raczej nie wina oleju... masz gdzieś wewnętrzne przecieki w układzie hydraulicznym, dlatego olej sie pieni i po rozgrzaniu gdy olej jest rzadki to bardziej ucieka na lewo, lub też pompa zmęczona jest życiem... A co ilosci przeciez jest miarka i na nia patrz a oleju zawsze kup w zapasie a nie na styk-nie rozumiem takiego myślenia...

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Na pewno nie wlewamy oleju hydraulicznego do podnośnika w zetorze tylko hydrauliczno przekładniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

 

Co wiecej, jak traktor stoi przodem wyżej niż tyłem to podnośnik podnosi szybciej,

a jesli stoi przodem w dól, to w zasadzie nie chce podnieść.

 

Wiem, że to może byc coś np z rozdzielaczem, ale zaczne od oleju ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

To wskazuje na to że masz mało oleju i dlatego się też pieni. Oleju powinno być około 25 litrów (środkowa kreska na bagnecie w korku wlewowym). Jeśli chodzi o lepkość to SAE 80W i jakość API GL4 - hipol o tych parametrach wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez ŁukaszRokowski
      Witam jaki plug do zetora 5211 interesuje mnie lekki plug 3 służbowy obrotowy np lemken jak sie to sprawuje proszę o odpowiedź pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Prasowanie w moim wydaniu.
      video0003.3gp
    • Przez WojtekWawszczak
      Witam. Mam prośbę. Może mi ktos dokładnie wytłumaczyć obsługę zetora 5211 chodzi mi gdzie znajduje bagnet do sprawdzania poziomu oleju w silniku, gdzie jest zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy, jakie ma hamulce, zapalanie świateł pozycyjnych, drogowych, mijania, kierunków, schemat skrzyni biegów 
    • Przez unnahmed
      posiadam ciągnik z  silnikiem zetor 5211, mam rówież orginalny stary który lepszy ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj