Skocz do zawartości

Zdjęcie

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 15:45

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Inseminuje ostatio HF ale czy nie warto pójść w strone silentali mlecznych, czy przy żywieniu soankiem i pełnoporcjówką nie lepiej sprawdzały by się simentale, lub norweskie czerwono białe czy ktoś słyszał o NRF?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 19:18

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Ja bym został przy HF...

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 19:26

Ja bym został przy HF...

HF ma tą zalete że jest wysoki na nogach a simental to juz nie tak nawet niski jest bym powiedział, druga sprawa to mięsność chandlarze narzekają na Hf cielaczki biorą ale kręcą nosem, byki też te 20gr na cenie urywają, ale i prawda jest taka że pomimo że Hf jest słaobo umięśniony to jednak ze wzgledu na szybką przemiane materii szybko rośnie i jest kościsty i duży

Problem u mnie to słabe żywienie i nie mam możliwości produkcji kiszonek więc u HF są największym problemem ciche ruje i ze zdrowotnością różnie bywa, czy simentale są mniej podatne na zapalenia wymion ketozy porażenia poporodowe i jakieś braki w minerałach w jedzieniu, bo region mamy taki że jednak duże niedobory minerałów w paszy występują

ps. mysle o krzyżówkach simentali z Hf-ami od 30% do 60%, czy lepiej zwiększać dalej % HF?

#4 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:29

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF mnie tam byk HF po simentalu fajnie rośnie i dobrze żre, a to przy skupie za ''takie'' simentale placą wiecej, tak jak za miesne??

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:46

mnie tam byk HF po simentalu fajnie rośnie i dobrze żre, a to przy skupie za ''takie'' simentale placą wiecej, tak jak za miesne??

Jak ładnie zbudowany złaszcza zad to te 20 - 30 gr chandlarz dorzuci więcej bo i w ubojni za takiego lepiej dostanie, tak samo byczki

Interesuje mnie czy to dobre krowy były by takie simentale po HF?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:50

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Jak by miały więcej z HF to by były dobre...

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:51

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF jak masz problemy z dobrą paszą i zdrowotnością to moim skromnym zdaniem postaw na simentale. bo przy takiej paszy jak piszesz to wydajność mleczna będzie taka sama a ze zdrowotnością to ci sie poprawi i to pewnie znacznie

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:56

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Ja mam dwie sztuki skrzyżowane z simentalem. Jak na razie nie chorowały, komórek nie miały podwyższonych. Dość dobrze doją. Wg mnie są mniej wybredne no i bardzo żarte. Prawie połowę krów mam zacielonych SM

#9 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 23:51

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF tez mam własnie zacieloną hf simentalem . A jak ejst z porodami czy są ciękie ?? ostatnio ta krowa jak była zacielona limousinem to był problem a teraz niewiem jak bedzie

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 00:21

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Ja bym krył simentalem, a jak dojdziesz do poziomu 60% simentala u krowy, niepotrzebując materiału żeńskiego, kryjesz limousine lub czymś innym i masz dodatkowo takie cielaki że będą się o nie zabijać :P
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 07:20

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Cielaki są dość spore. Trochę mniejsze od piemontese. Ja wybierałem do zacieleń duże i wyrośnięte sztuki.

@hodowca.
To możesz mieć problem. Limuse to dość małe cielaki (30kg). A SM może mieć z 46kg. Jeszcze jak krowa będzie zatuczona...

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 08:26

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Limusene przy hf-ach to te cielaczki jak psy wyglądają (krótkie nóżki) mam byka po limusine i bardzo mi się niepodoba to że jest krótki na nogach tzn tam jest ze 30% limusine bo to po byku co był po sztucznym tak więc jakieś tubylcze śmieciogeny się udzieliły, teraz fajniejsze krzyżówki oferował koles, a co sądzicie o tych kżyżówkach simental typ mleczny?
No i czy te krzyżówki z hf-ami są dużo niższe na nogach tzn czy wymie szoruje po ziemi??

#13 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 09:49

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF U mnie krzyżówki limousine ze starymi mlecznymi krowami dość dobrze rosną, nie są dobrze zbudowane, ale wagę mają. @tubylcze śmieciogeny- to określenie jest rozbrajające :P , zapewne ten cielak ma 25% czystej rasy także nie ma się co dziwić.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#14 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 13:39

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Przy tych dwóch krzyżówkach co mam to nie ma problemów z zakładaniem dojarki :P

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 14:46

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Zastanowiliśmy się z ojcem i wszystkie będziemy simentalem inseminować :P Dzięki za rady!

#16 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:33

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Wszystkich to raczej nie. Jakieś HF też muszą być. Pod SM zarezerwuj sobie największe krowy... :P

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:39

Wszystkich to raczej nie. Jakieś HF też muszą być. Pod SM zarezerwuj sobie największe krowy... :P

tak i jałówki nie zacielaj SM bo mogą być problemy z wycieleniem ze względu na rozmiary cielaka

#18 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 19:44

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF @gazi
Dobrze powiedziane. My jałówki kryjemy głównie Angusem i LM.

#19 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 13:04

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF A jałówki mieszance z simentalerem można spokojnie kryć simentalerem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:17

czym inseminować: HF, Simental mleczny, a NRF Wydaje mi się ze nie bardzo bo one są tylko trochę większe od hf...