Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer161

farmer161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:43

Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion Witam
mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion Dzisiaj, 07:01
  •  

#2 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 07:59

Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion A sprawdzałeś czy równo są nasiona w rządkach? Miałem podobne objawy, okazało się że wystarczyło napiąć pasek wieloklinowy dmuchawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share farmer161

farmer161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 08:37

Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion tego nie sprawdzałem, jutro sprawdze naciag tego paska,
Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255