Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 przegrzane panewki

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:00

Ursus C-360 przegrzane panewki siema wszystkim mam problem z c-360 kupiłem c-360 i jechałem na 2800obr i na drugi dzień mi sie zadusił ale po 20min zapalił i znowu to samo a jeszcze pózniej stracił ciśnienie na wolnych obrotach odkręciłem misę i panewki ale panewki nie mają zadnych rys czy mogą póchnąć panewki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 przegrzane panewki Dzisiaj, 16:43
  •  

#2 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:09

Ursus C-360 przegrzane panewki jeżeli go zadusiło a potem znowu odpalił to bardziej tłoki spuchły i go zadusiło a potem silnik ostygł i tłoki sie skurczyły i odpalił. nie pasuje tylko objaw utraty ciśnienia smarowania,pozdrawiam

#3 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 22:53

Ursus C-360 przegrzane panewki przed sprzedażą mogły być załozone jak najtańsze komplety naprawcze silnika a co do ciśnienia jak wał już swoje zrobił to po zagrzaniu się oleju tak może się robić pompa już też nie nowa (mam to samo, po wymianie panewek było fajnie a teraz znowu cisnienie niskie na gorącym silniku).Pojeżdzisz trochę zobaczysz co jeszcze wyskoczy i potem wszystko razem zrobisz no i noga z gazu tak na 2400 ;-) pozdrawiam.

#4 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:20

Ursus C-360 przegrzane panewki Tłoki zetorowskie tylko 95 mm wał i panewki w stanie bdb pompa oleju nowa

#5 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:13

Ursus C-360 przegrzane panewki udusił się czyli nie mógł obrócić czy kręcił się i nie zapalił??? niskie ciśnienie to jakość oleju stan pompy, zaworu,czasem filtra , a może złe wskazanie czujnika oleju ......2800 to wir w baku i czerwony kolektor

Edytowany przez jacek3773, 27 kwiecień 2014 - 11:15.

#6 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 12:36

Ursus C-360 przegrzane panewki Witam troche czasu nikt tu nie pisał ale sprawa jest po części podobna. Dziś wyjechałem zrobić podorywke i nagle zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotak gdy dodałem gazu to zgasła myślałem że gdzieś przewód nie łączy przy drganiach ale to nie to. Co się mogło stać? I czy nadal moge pracować?

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 04 sierpień 2014 - 17:37

Ursus C-360 przegrzane panewki Sprawdź stan oleju.Kiedy dokonywałeś zmiany?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 18:26

Ursus C-360 przegrzane panewki Olej sprawdzam przed każdym wyjazdem jest ok. A wymieniałem w maju przed koszeniem łąk

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 19:02

Ursus C-360 przegrzane panewki Możesz profilaktycznie wymienić czujnik bo nie są one pierwszej jakości, sprawdzić ciśnienie oleju manometrem. Jak mignie na wolnych to specjalnie powodu do strachu nie ma ale trzeba się przyglądać uważnie smarowaniu silnika.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 20:08

Ursus C-360 przegrzane panewki Kurcze oby to był czujnik. Dziś szybko się nagrzewała bo nie napisałem ale chodzi o C-360 ale tłumaczyłem to sobie upałem i tym że pracowała z trzy skibowym płógiem ale mimo to nie powinno tak być żeby po podoraniu 40 arowego kawałka wskaźnik wskakiwał na zielone pole

#11 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:42

Ursus C-360 przegrzane panewki Grzanie się moge częściowo wyjaśnić luźnym paskiem klinowym co mogło powodować że wentylator nie pracował równomiernie do obrotów silnika tak samo i zapalająca się kontrolka ładowania myślałem że to szczotki w prądnicy. Ale pasek raczej nie ma nic do zapalającej się kontrolki ciśnienia oleju

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:51

Ursus C-360 przegrzane panewki Za wczesny kąt wtrysku i się silnik ostro grzeje

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 04:47

Ursus C-360 przegrzane panewki Właśnie powinno tak być. Silnik ma jak najszybciej uzyskać właściwą dla siebie temp. pracy i ją utrzymywać. Jeżeli nie przegrzewa się to wszystko w porządku.
KPK Kumurun Team

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:29

Ursus C-360 przegrzane panewki Tylko ma się nie przegrzewać.

#15 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 19:55

Ursus C-360 przegrzane panewki Z ciśnieniem miałem tak samo w C-360, nagle na wolnych obr. zero przy tysiącu ok 0,5atm i przy wyższych ciut więcej. Zatarł sie zaworek przelewowy na pompie olejowej i został otwarty po wymianie wszystko OK. Ale oczywiście zacznij od czujnika jak radzi Seweryn. Pozdro.

#16 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 08:21

Ursus C-360 przegrzane panewki Kupiłem czujnik zaraz wkręce i się okaże mam nadzieje że to któraś z tych przyczyn co podajecie. Bo jeśli dostał luzu na panewkach i wał bym musiał oddać do obrubki to praktycznie moge sobie kapitalke zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 09:51

Ursus C-360 przegrzane panewki Dzięki za rade z czujnikiem działa i kontrolka się niezapala na wolnych obrotach po rozgrzaniu jeszcze raz dzięki